איזה מתיחות אתם עושים לפני ואחרי ריצה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מתיחות אתם עושים לפני ואחרי ריצה?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

אז ככה אני כבר המון זמן עושה ריצות ארוכות של 60 דקות~...ובשבוע האחרון פתאום התחילו לי כאבים ממש חזקים ברגל שמאל בצד השמאלי של הברך...אמרו לי שזה כנראה פציעה של הITB או משהו כזה...יש לי תור לאורטופד עוד שבוע בכל מקרה...

יש פה עוד אנשים שעושים ריצות ארוכות לעיתים קרובות?,איזה מתיחות אתם עושים לפניי ואחריי? יכול להיות שאני לא עושה מתיחות כמו שצריך וזה גרם לפציעה הזאת?,איך מונעים פציעה כזאת בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא נראה לי שזה קשור למתיחות, אני יכול לנחש שאתה רץ על כביש או מדרכה, דבר שלא מומלץ בכלל כי הברך סופגת פי3-5 ממה שהיא צריכה ולבסוף יווצרו אצלך שברי מאמץ. אם יש לך חוף ליד הבית אז רוץ בחוף, אם לא......קח אוטובוס ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ כן האמת שמצאתי פתרון אולי..איזה אירוני....יש איזה פארק קרוב יחסית ויש בו משטח גדול מאוד של דשה...שאפשר לרוץ בלי שישעמם...מה שמעצבן זה שהבנתי את זה דווקא עכשיו כשיש לי פציעה....אם הייתי מההתחלה רץ שמה רוב הסיכויים שלא הייתה לי הפציעה הזאת :\

אגב מי עוד רץ כאן בתדירות\זמן כאלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוצא לרוץ 15 קילומטר 3 פעמים בשבוע...אני גם רץ על כביש ואין לי שום בעיה :nixweiss:

אני עושה עשר דקות מתיחות לפני הריצה ובסוף הריצה אני הולך חמש דקות ורק אז מתחיל עוד עשר דקות מתיחות...

* לוקח לי בערך שעה ורבע הריצה הזאת.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה חודשים האחרונים הייתי רץ שלוש פעמים בשבוע במשך שעה ככה. לא הייתי עושה שום מתיחות ולא היו לי כאבים אף פעם...

מה שכן, הייתי רץ במכון על הליכונים אז אולי זה שונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכמה חודשים האחרונים הייתי רץ שלוש פעמים בשבוע במשך שעה ככה. לא הייתי עושה שום מתיחות ולא היו לי כאבים אף פעם...

מה שכן, הייתי רץ במכון על הליכונים אז אולי זה שונה.

בהליכון יש בולמי זעזועים ככה שזה שונה מלרוץ על אספלט. כל אלה שרצים על כביש - זה ממש לא מומלץ זה גומר את הברכיים, גם אם עכשיו הכל בסדר זה נזק מצטבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם אחרי ריצה באה אלי איזו זקנה ועושה לי איפה זה רחוב ביאליק, אז אמרתי לה שתלך לכיוון הלא נכון... מתחתי אותה 8)

מתיחה זה קשור לשרירים, אני חושב שהכאבים שלך באים ממקום אחר, בכל מקרה תקפיד לא לרוץ בירידות ואולי תמעיט את המינון של אורך הריצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, מומלץ על דשא או חול, כיוון שכשאתה רץ על אספלט הברך שלך סופגת מכות חזקות פי 3-5 ממה שהיא אמורה לספוג..דבר שבסופו של דבר ידפוק לך את הברך, נראה לי קוראים לזה שברי מאמץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ ואם יש לי נעלי ריצה טובות? גם אז הברכיים סופגות פי כמה יותר זעזועים?

ואם אני יתחיל לרוץ רק בפארק הזה שיש שמה מלא דשא כמו שאמרתי? קראית אפשהוא שדשא אפילו יותר בריא מחול ים נראה לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חול ים הכי בריא.

ובקשר לנעליים - נעליים טובות ואיכותיות[אני ממליץ על saucony] בהחלט יכולות לתרום לאיכות הריצה ולמנוע בבעיות עתידיות, אבל אל תצפה לניסים, לרוץ על אספלט זה עדיין לא בריא גם אם אתה רץ עם הנעליים הכי בעולם.

ויש לי שאלה - בתחרויות אתלטיקה, על איזה משטח הם רצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...