מחפש המלצות לכרטיס קול איכותי + אוזניות [תקציב: אוזניות 500-1000, כ.קול 700] - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצות לכרטיס קול איכותי + אוזניות [תקציב: אוזניות 500-1000, כ.קול 700]

Stastyle

Recommended Posts

שלום, קוראים לי סטס ואני עובד בתאטרון, אשר לאחרונה, בעזרת עובדים נוספים - הקמנו שם אולפן הקלטות. את ציוד ההקלטה יש לנו (מחשב,כרטיס קול, מיקסר, מוניטורים, רמקולי רפרנס, מיקרופונים...בקיצור כל מה שצריך), מה שחסר לנו - אלו אוזניות...

בגלל שזהו אולפן חדש, ולא מוכר כ"כ, אין צורך ביותר מאוזניה או שתיים, אבל רצוי שיהיו איכותיות כמה שיותר בתקציב שלהם, אשר יתאימו גם בתור אוזנית מוניטור לנגן שנמצא בהקלטה, ואולי גם סוג של רפרנס נוסף בזמן מיקס.

התקציב לאוזניה היא כ-500 שקל.

השאלה היא האם יש חיה כזאת, שמספקת את הסחורה טוב מאוד ב500 ש"ח, או שאני צריך להשקיע יותר (כן, אני מוכן לחריגות, אך לא גדולות מדי, חריגה בסביבות ה50%).

ובנושא אחר לגמרי - אני מחפש כרטיס קול איכותי, אשר יספק לי איכות שמע טובה בעיקר לצורכי מוזיקה, (אך כמובן, בשעות הלילה הקטנות אם בא לי על איזה משחק או סרט וכל הבית בתרדמת, אשתמש בהם גם כן). התקציב הוא כ-700 שקלים.

השאלה האמיתית היא, האם אשמע הבדל בין הכרטיס שעל הלוח אם שלי (לוח של GA945P-S3) לבין הכרטיס שתמליצו לי עליו, בהנחה שאשתמש מדי פעם באוזיות שאקח מהאולפן, או עם עתדיים שאני אקנה (כרגע ברשותי ATP3 אשר סביר להניח אני לא אשמע הבדל רציני...

תודה לכל העוזרים, סטס.

(כותרת נערכה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן,

אני לא אכנס למה שכבר יש לכם באולפן, כי אני מקווה שידעתם לשים ציוד שמתאים לאולפן, ולא מחשבים משרד/גיימינג.

בנושא, K271 של AKG אמורות להיות טובות לצורכי מוניטורינג, אך הן יקרות יותר ממה שהקצבתי בכ-300 שקלים כמדומני. אפשרות אחרת היא לבדוק את ה-K240 אשר אמורה להיות סבבה ביותר גם כן לצרכים שלכם (אם כי צריכה משהו שיהיה מסוגל להזיז אותה, אז אני מקווה שיש לכם ציוד מוגבר).

בנוגע לכרטיס קול לבית, אם אתה צריך סראונד, קח לך איזה X-Fi שלמרות כל מה שאומרים עליהם (וגם אני לא אוהב אותם במיוחד) בתקציב לא גבוה הם יביאו לך סאונד סבבה, וביצועים סבירים במשחקים. אפשרות אחרת היא ה-M-Audio Revolution 5.1. אם צריך רק סטריאו, אז יש אפשרויות איכותיות יותר, אך הן ידרשו ממך מגבר אם תרצה לחבר . אין הרבה כרטיסים לסטריאו שיש להם יציאה מוגברת. אלה שישנם לא איכותיים במיוחד ולכן הפיתרון היחיד הוא כרטיס עם מגבר נפרד.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנושא, K271 של AKG אמורות להיות טובות לצורכי מוניטורינג, אך הן יקרות יותר ממה שהקצבתי בכ-300 שקלים כמדומני. אפשרות אחרת היא לבדוק את ה-K240 אשר אמורה להיות סבבה ביותר גם כן לצרכים שלכם (אם כי צריכה משהו שיהיה מסוגל להזיז אותה, אז אני מקווה שיש לכם ציוד מוגבר).

Anatoli.

ה-K271S לפי דעתי ממש מצויינות (יש לי אותן - עלו לי 700ש"ח), מה גם שיש להן SWITCH ככה שאם מורידים אותן מהראש הם מפסיקות לשמיע, יהיה שימושי באולפן (צימצום הפרעות, בהקלטות) והן סגורות ככה שיתאימו לנגן בהקלטה (כפי שציינת).

אנטולי; אם אני לא טועה ה-K240S הן SEMI OPEN ולא סגורות לחלוטין, דבר אשר יכול להפריע בהקלטות.

שתיהן יכולות להפיק סאונד טוב ללא הגברה יעודית (55 אוהם), אבל הן מאוד ייהנו מההגברה... לכן אני שוקל לקנות מגבר ...

מה עם ה-MINI אנטולי עדיין אקטואלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, אז השאלה היא כזו:

האם יש כרטיס קול סטריאו איכותי(לא משתמש, ולא הולך להשתמש ביותר מ2.1), אשר יגרום לי לשמוע הבדל בסאונד בתקציב הנ"ל?

לגבי מגבר לאוזניות - אם ישנה אפשרות לבנות אחד (כלומר ע"י רכיבים אלקטרונים שאותם ארכוש בנפרד) איכותי לא פחות מקנוי, אך במחיר הרבה יותר זול - זאת אופציה מעולה (אם תוכל כמובן לכוון אותי לאחד כזה).

והזכרת גם מחשב - סתם מתוך סקרנות, במה אתה מבדיל מחשב לעריכת אודיו ממחשב למשחקים/משרד?

תודה,סטס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ לך לתת מבט בלוח יד שניה ב act.co.il יש שם מציאות.

לאולפן הייתי ממליץ יותר על כרטיסים כמו ESI Julia ו Emu 1212 משומשים.

אם תקרא את ההודעה הראשונה שלי שוב, תדע שהכרטיס קול לא קשור לאולפן, אלא לשימוש פרטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לבנות בקלות מגבר. אני בניתי mini^3 שהוא אחלה של מגבר.

בנוגע למחשב, דבר ראשון שקט כמה שיותר ועם מעבד חזק ועם הרבה . דבר שני, 2 כוננים. אחד למערכת ואחד להקלטות. מעבר לזה כמובן שצריך לדאוג לכרטיס טוב (מומלץ עם ממשק חיצוני של ADAT כדי להפחית רעשים מהמחשב). זה הבסיס למחשב להקלטות איכותיות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך גם המחשב באולפן, בדיוק כמו שאמרת, חוץ מהכרטיס עם ממשק הADAT, שכן כרטיס הקול שלנו הוא למעשה המיקסר הדיגיטלי Yamaha 01v96V2, אשר בעזרת כרטיס הרחבה מיועד (אשר יש ברשותנו), ניתן לחבר אותו למחשב בעזרת פיירוייר, וכך הוא משמש ככרטיס קול עם 16 ערוצי Input ו16 ערוצי Output..

אם תוכל לצרף, או להפנות אותי לסכמה של מגבר זה - אודה לך מאוד..

אשמח אם תוכל לענות על השאלה שלי לגבי הכרטיס קול.

האם יש כרטיס קול סטריאו איכותי(לא משתמש, ולא הולך להשתמש ביותר מ2.1), אשר יגרום לי לשמוע הבדל בסאונד בתקציב הנ"ל?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על חוסר ההבנה :kopfpatsch:

בקשר לכרטיסי קול סטריאו עד כמה שאני יודע אין כאלה למשתמש הביתי בתקציב הזה (כרטיסי 5 ו7 ערוצים יתנו סטריאו לא פחות טוב)

וגם לATP3 זה לא משתלם לשדרג.. אם אתה חושב לעתיד על שדרוג אז אנטולי המליץ לך בתגובה הראשונה על שני כרטיסים טובים, כאשר הרבולושן לאט לאט אוזל מהמלאי בארץ והוא לא הולך להתחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע לא להשתמש ב-rp-21 להקלטות (equation זוהי חברה לציוד אןלפני לא?) קלות להנעה ניטרליות וסגורות.

אהה ולגבי מגברי אוזניות הנה לך אתר http://www.amb.org/audio/ .

אכן שמעתי על האוזניות הללו (כאן בפורום) - לכן השאלה שלי היא האם אתם ממליצים? כי ראיתי ביד שניה כאן באתר מישהו שמוכר אותם ב500 אשר עברו שדרוג חיווט אצל אנטולי.

האם הם דורשים מגבר ?

סטס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הן לא דורשות מגבר, רק יציאה נורמאלית עם קצת כח מהכרטיס וזהו.

הן סבבה ביותר של ויתאימו גם למוניטורינג לדעתי. סך הכל השאלה של האם לקחת אותן או את ה-271 היא של טעם ותקציב.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...