חלוקה למחיצות - כמה להשאיר ל-windows XP - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקה למחיצות - כמה להשאיר ל-windows XP

moshmushon

Recommended Posts

לדעתי הכי כדאי לעשות 2 חצאים שווה בשווה.

כי כשאתה מתקין נגיד משחקים תוכנות וכו' אז בדר"כ מתקינים על C.

ובD שומרים סרטים, שירים וכל השאר...

ואם יום אחד אתה מחליט לפרמט אתה מעביר את כל הדברים החשובים לD ומפרמט.

ואין סיבה שההתקנות שהתקנת ישארו כי הרוב גם ככה לא יפעל אחר כך [עם הם יהיו על D זה בדוק...]

מבחינת נוחות, זה כל אחד ואיך שבא לו. אבל עכשיו עם ויסטה, עדיף לעשות C:\ של וינדוס עם ה Root Directory, להשאיר אותו לבד עם מחיצה מוקצבת, ומשם לחלק איך שאתם רוצים... אם עכשיו היה לי כוח לסדר מחדש, הייתי עושה:

C:\ - - 15GB~

D:\ - Games, Software, Movies, Music

E:\ Installed Games - 25GB

F:\ Installed Software - 15GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רגע אתה אומר שעם מתקינים עדיף לתת לה כונן של 15-20 ג'יגה?

אז עם נגיד יש לי 250 ג'יגה [בפועל 232]

אז הכי כדאי לעשות משהו כמו שאמרת לא?

נגיד 50 ג'יגה C [בכל זאת שמתקינים משחקים וכו' זה מתקין גם משהו בתיקיה של הווינדוס וכו'...]

ואז נשאר 182 ג'יגה אז לעשות נגיד

82 ג'יגה להתקנות.

100 ג'יגה לכל השאר או עדיף לחלק שווה בשווה

או איזה חלוקה ניראת הכי עדיפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה פתאום 15 גיגה לויסטה לפחות 30 40 גיגה תופסת הרבה מקום

XP אפשרי 15 גיגה

יכול להיות שאתה צודק :) כשהתקנתי , היא לקחה בערך 8 ג'יגה... ה root directory גדלה(גודלת?) במשך הזמן? למה ואיך?

בתכלס זה ממש לא משנה איך אתה מסדר את המחיצות... אין שיטות או סידורים מקובלים, הכל אותו דבר. יש רק עקרון אחד, והוא להפריד את הוינדוס במחיצה שונה, ואת השאר תארגן איך שאתה רוצה, איך שנוח לך...

לי, אישית, הכי נוח שמסודר לי

D:\Lost Planet

D:\Overlord

ו-

E:\Adaware

E:\Cubase

E:\Photoshop

במקום כל פעם להכנס ל C:\Program Files...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באופן קבוע מעניק לWINDOWS XP כונן נפרד עם 20 ג'יגה לפחות. לענ"ד אין צורך ביותר מ-30 ג'יגה.

אם אתם מקפידים שלא להתקין שום דבר שהוא לא תוכנות בכונן C (כונן מערכת ההפעלה), הרי שניתן גם להסתפק ב-15 ג'יגה, אך אני לא אוהב את הרעיון של להצטמצם מראש, בעיקר עם כונני הענק שיש היום לכל אחד מאיתנו. (בכונן 30 ג'יגה של הנייד שלי, שם הדיון הזה עלה לי בהרבה שעות שינה...)

ל-, הייתי מעניק 40 ג'יגה לפחות, אך עדיין אין צורך ביותר מכך.

בכל אופן, הרעיון הוא אכן לבצע מחיצה נפרדת בדיסק הקשיח למערכת ההפעלה אותה ניתן למחוק במידה של בעיות עם מערכת ההפעלה מבלי לפגוע במידע האישי.

אני מציע גם להעביר את MY DOCUMENTS למחיצה בו אינה מותקנת מערכת ההפעלה בדיוק מהסיבה הזו.

מכיון שכל מידע אישי מאוחסן שלא במחיצת מערכת ההפעלה (לשיטתי), הרי שלא כדאי להפריז במקום המגיע לה וזאת ע"מ למנוע בזבוז של מקום.

לגבי הPAGING FILE, אם אכן יש רק כונן פיזי אחד (כמו לרובנו), הרי שכדאי להשאירו במחיצת מערכת ההפעלה וזאת בהנחה שזו המחיצה הראשונה בדיסק הקשיח. הצד החיצוני של דיסק הקשיח מהיר יותר ולכן הקריאה של הPAGING FILE תהיה מהירה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הPAGING FILE, אם אכן יש רק כונן פיזי אחד (כמו לרובנו), הרי שכדאי להשאירו במחיצת מערכת ההפעלה וזאת בהנחה שזו המחיצה הראשונה בדיסק הקשיח. הצד החיצוני של דיסק הקשיח מהיר יותר ולכן הקריאה של הPAGING FILE תהיה מהירה יותר.

האם כדאית ההשקעה ברכישת דיסק קשיח נוסף (נאמר בנפח 80 ג'יג'ה - sata2 16mb 7200rpm) שחלק ניכר מיועודו בחיים יהיה לשמש מקום עבודה לpagefile ? (בנוסף לאחסון מידע נוסף שכמובן לא קשור למערכת).

(השאלה של הכדאיות היא 200 ש"ח אל מול השיפור בביצועים של המערכת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חד וחלק תפצל,

הרבה יותר יותר קל לפרמט ולעבוד עם GHOST כשכל החומר שאתה רוצה לשמור נמצא בכונן נפרד ממערכת ההפעלה.

WINDOWS ותוכנות תתקין ב-C

תדאג להעביר את MY DOCUMENTS ל-D, מה שאומר שכל המסמכים, שירים, יהיו ב-D

משחקים גם תשים גם ב-D, יש התקנות "חכמות" של משחקים שכשהקבצים של המשחק קיימים כבר מדלגת עליהם וחוסכת לך את זמן ההתקנה הארוך.

אני גם דואג למשל לשים את הפרופיל של ה-FF תחת MY DOCUMENTS, ככה שלא צריך לגבות אותו לפני פירמוט

20 ג'יגה מספיקים למערכת ההפעלה, אם אתה מתקין תוכנות ממש כבדות (ORCAD+MATLAT ואחרות) אז תלך על 30 ג'יגה רק ליתר ביטחון. למרות ש-20 ג'יגה אם אתה עובד כמו שרשמתי יספיקו לך בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...