עדיך לוח אם או לא? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדיך לוח אם או לא?

MatrixDevil

Recommended Posts

למה להחיף ומעבד? הם לא מספיק חזקים? כאילו ברור שיש הרבה יותר חזקים . מה אתה מציע בשביל שהמחשב יחזיק משחקים לפחות כמה שנים כמו שה4800TI החזיק 4-5 שנים טובות והוא לא היה חדש בכלל כשקניתי אותו, מה אתה מציע להחליף מעבד לוח וזיכרון או פשוט לקנות כרטיס מסך AGP?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיפוש בסיסי ב-ASUS, GB ו-ASROCK לא מצאתי לוח כזה, והמעבד כל כך ישן שאני לא חושב שיש. תצטרך להחליף את כל השילוש.

אם אתה מתכנן קניה של לוח אם ב-600 ש"ח + מחיר כרטיס המסך, ומוגבל בתקציב, תוכל לקנות שילוש עם כרטיס מסך מובנה בסיסי אמנם אבל חזק יותר ממה שיש לך היום.

לדוגמא לוח אם על בסיס 690G שזה מעבד גרפי מובנה הכי חזק שיש. אני מניח גם שגם כמות הזיכרון גדולה יותר ממה שיש לך וברור שהמעבד חזק יותר וכפול ליבה:

404 404 1 מעבד Athlon 64 X2 4000+ Socket AM2 Box AMD1176

361 361 1 לוח אם M2A-VM 31540

241 120 2 זכרון PQI 512Mb 667MHz CL5 24705

4 פריטים

1,006 ¤ סכום כולל מע``מ

הלוח תומך ב-IDE כך שלא צריך להחליף HD וכונן אופטי (מקסימום 2).

אם אתה מתכנן כרטיס גרפי חזק יותר תאלץ בכל מקרה להחליף את השילוש. המחיר לא יהיה שונה בהרבה כיוון שלוחות אם סבירים במחיר נמוך יותר קשה למצוא. אם אתה מוגבל כרגע במחיר תוכל בעתיד לשדרג את ההצעה שלעיל בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתחילת הת'רד דיברת על שדרוג לוח האם ב-600 ש"ח. אם אתה מקציב 600 ש"ח גם לכרטיס מסך בסה"כ אני מבין שהתקציב הוא 1200 ש"ח.

כדי לקבל החלטה אתה צריך לתת תשובה מה מטרת המחשב. ב-600 ש"ח אתה יכול לקנות ל-AGP כרטיס 7600GS. אם המטרה היא משחקים, כרטיס זה כבר לא כל כך מתאים למשחקים החדשים או ברזולוציות גבוהות, למרות שהוא חזק יותר מהכרטיס המובנה ב-690G (ליבת ה-x1250 שבצ'יפסט הזה מקבילה לכרטיסי X700) ומאפשר משחק טוב יותר מהכרטיס מהליבה המובנית. למשחק ברמה גבוהה יותר תאלץ בכל מקרה להוציא יותר ואז תשקיע את ה-1200 ש"ח בכרטיס 1950Pro בכ-950 ש"ח.

אם המטרה היא מחשב כללי עם אפשרות למשחקים קלים, ההצעה שלי טובה יותר כי תקבל באותו מחיר מחשב חזק יותר באופן כללי בכל היבט אחר מלבד משחקים. להערכתי בכל מקרה תוך זמן לא רב תאלץ לשדרג את המחשב כך שלטווח ארוך הייתי ממליץ לשדרג את המחשב ובעתיד לשדרג את כרטיס המסך במידת הצורך, אך זו כבר החלטה שאתה צריך לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חשבתי ללכת על 7600 GS AGP אבל כאילו ברור לי שלא יהיו הגדרות גבוהות וכול זה בכלל חשבתי על 600 לכרטיס מסך בשביל שהמחשב יחזיק עוד כמה שנים אבל אתם אומרים שלא שווה ועדיף להחליף שילוש שזה 1000 שח השאלה היא האם זה יעזור לשיפור הFPS כי נגיד עכשיו אני משחק ב CSS על 800 600 הכול LOW ועדיין יש תקייות ואני ב 25-30 FPS , השאלה היא מה לעשות , לקנות כרטיס מסך 7600 ב 600 שח שיחזיק כמה שנים או להחיף משולש ולא לקנות כרטיס מסך.מחשב למשחקים לא ברזולוציה גבוהה הגדרות בינוני נמוך.

דעתכם חשובה מאוד,תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי בתכנון הארוך טווח שלך.

אם הולך להתפנות לך עוד קצת כסף, עדיף לשדרג את הכל ולחכות שיתפנה עוד קצת כסף כדי להוסיף כרטיס מסך.

אם לא הולך להתפנות עוד כסף ואתה רוצה לשחק, כנראה שעדיף לקנות כרטיס מסך ל-AGP.

החסרון בקניית AGP, עוד חצי שנה עד שנה תאלץ להפטר מכל המערכת, בעוד שאם תשדרג המערכת שלך תחזיק הרבה יותר זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה חברה אני כנראה יחסוך עוד כסף ויקנה כבר מעבד זיכון וכרטיס מסך

תודה רבה , אם בערך בעוד חודש אני יקנה , מה אתם מציעים לי למפרט הזה

שילוש וכרטיס מסך

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שכל כרטיס חיצוני טוב יותר מכרטיס מובנה. קצת לייחוס בין ה-7600GS שרצית לקנות ל-690G המובנה.

לא מצאתי השוואה ישירה ביניהם. הנה קישור המשווה בין 690G ל-7800GTX, על אותו לוח אם

http://www.beginnerspc.com/articles.cfm?articleid=2106&page=12

על היחס בין 7600GS ל-7800GTX תוכל ללמוד מהאתר של טום

http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=713&model2=717&chart=285

בגדול 7800GTX טוב יותר פי 2-4 מ-7600GS. בהשוואה 7800GTX טוב פי 4-11 לעומת 690G, תלוי במשחק ובמבחן, כך שצפוי שה-7600GS יהיה טוב פי 2-5 לעומת כרטיס המסך המובנה. בכל מקרה הכרטיס המובנה יהיה טוב יותר ממה שיש לך היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...