מחפש הפצה עם דרישות מיוחדות - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש הפצה עם דרישות מיוחדות

aaviran

Recommended Posts

שלום רב.

ניסיתי את אך עקב בעיות ותסכולים אט אט פשוט הפסקתי להשתמש בה.

אני מחפש הפצת לינוקס שתהיה כמה שיותר קלה, חסרת פיצ'רים, ידידותית למשתמש ובעלת תמיכה יחסית רחבה לחומרה, יש חיה כזו?

השימושים העיקריים שלי במחשב הם מדיה (סרטים ומוזיקה), גלישה באינטרנט ומסנג'ר.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקיעות בלתי פוסקות של המערכת.. בהתחלה תוך כדי ההתקנה ולאחר מכן תוך כדי הרצה סטנדרטית.. המערכת פשוט קפאה והכפתור של הקאפס לוק הבהב.

בזמנו פתחתי פה דיון אבל אף אחד לא ממש ענה לי...

בכל אופן קצת כבדה ועמוסה מדי מבחינתי, באה עם המון תוכנות מובנות וכד'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבא עם אובנטו זה די הסטנדרט, אם אתה מוכן להשקיע ואתה לא מפחד מהטרמינל (ואתה תראה הרבה ממנו) אני ממליץ על archlinux.

אם אתה סתם רוצה משהו יותר קל אז יש את xubuntu.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינוקס זה לא תחליף לווינדוס. אין הפצה שבאמת ידידותית למשתמשי ווינדוס כמו שאין אופנוע שידידותי לנהגי מכוניות. אם תשים הגה באופנוע רק בגלל שאתה רגיל לזה באותו שלך זה לא יעבוד כמו שאתה מצפה...

ידידותית למשתמש זה פיצ'ר. הפצה חסרת פיצ'רים לרוב לא ידידותית למשתמש...

לדעתי אם המערכת פשוט קפאה זה זמן טוב לבדוק את החומרה שלך... או אם זה בזמן ההתקנה את הדיסק...

אבל מבחינת יציבות Ubuntu באמת מסריחה... אם אתה מחפש משהו מאוד יציב וקל (כ default ) יש לך את Debian ה"בעיה" היא שאין להפצה GUIים מגניבים להגדיר דברים, כמו YaST של SUSE לדוגמה...

אם מחפש הפצה שהכל עובד out-of-the-box עם GUIים מגניבים יש לך את PcLinuxOS , השתמשתי בגירסה הלפני לפני אחרונה שלה והכל עבד יפה רק הייתה טיפה בעיה עם עברית (סידרתי את זה אחרי 30 דקות...) והמאגר תוכנה שלהם היה מצומצם לא מעודכן ואיטי אז היתי צריך לקמפל הרבה ,שזה לא נורא בשבילי כי אני גם ככה עושה לרוב התוכנות הפחות נפוצות... אבל יכול להיות שההפצה הזאת השתפרה מאז, תבדוק אותה.

LOL האתר שלהם נפל!

יש גם את Fedora שלדעתי ממש השתפרה בגירסה האחרונה מבחינת יציבות, אני זוכר ש 5 למשל ו 6 קפאו לי לשעה+ בזמן update פשוט (כשהשתמשתי ב GUI לא ב YUM ). תמיד אהבתי את הדרך שבה red hat עושים דברים (טוב אולי חוץ מכמה GUIים מעפנים שהם בנו - כמו למשל system-config-bind שזה ה GUI שלהם ל BIND ). הם תמיד סיפקו הפצה מקצועית מאוד וזה תמיד היה נראה ש Fedora זה הגירסאת alpha שלהם. ב 7 זה מאוד השתנה. הבעיה עם Fedora היא שהיא מנסה להיות 100% חופשית אז תצטרך להתקין וקודאקים מסויימים בעצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה זז לי מעולה

אולי תתקין מחדש ??

אולי תוריד דיסק התקנה חדש ?

אם אתה משתמש ב 64 ביט

אז אולי תשמש ב 32 ביט

או שאולי אתה משתמש בבאובונטו מהדיסק

LIVE

חיחיחי

הדיסק היה בסדר. כנראה שזו בעיית חומרה.. אבל ווינדוס עובד בסדר, ולכן אני מצפה שגם לינוקס יעבוד בסדר.

לקרפד

ההבדל בין xubuntu ל- הוא רק בקטע הגראפי לא? במה היא יותר קלה?

ובנוגע לטרמינל, הידע שלי הוא א-פ-ס-י. אני לא יודע שום דבר. האם זו אמורה להיות בעיה?

מה שבא עם אובנטו זה די הסטנדרט, אם אתה מוכן להשקיע ואתה לא מפחד מהטרמינל (ואתה תראה הרבה ממנו) אני ממליץ על archlinux.

אם אתה סתם רוצה משהו יותר קל אז יש את xubuntu.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...