מדריך לפרופריל 21. מי היה מאמין? - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך לפרופריל 21. מי היה מאמין?

Mazumotte

Recommended Posts

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין לי כוח להראות לך מי דיבר על זה לאורך כל הת'רד, בוא נגיד

minimizer למשל ולא חסר עוד.

אני דיי בטוח שהם התכוונו לאלה שהשתמטו/משתמטים מראש, ולא אלה שיצאו על 21 מבעיות רפואיות מוצדקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים כאן משום מה בטוחים שבתעודת שיחרור של מי ששיקר ויצא על 21 על בעיה רפואית לא אמיתי כתוב שהוא שוחרר בגלל שיש לו בעיה רפואית מזוייפת ולעומת זאת למי שלא שיקר כתוב שיש לו בעיה רפואית אמיתית ואין חשש שהוא שיקר עליה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די קשה לשקר על זה שהרגל שלך שבורה אחי.

נראה לי שהם עשים לך בדיקה רפואית די מקיפה לפני שמשחררים אותם על 21.

אם מישהו משקר על בעיה נפשית, זה לא משנה אם זה נכון או לא, עדיין יהיה לו קשה יותר להתקבל אם מסתכלים לו על התעודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אף מעסיק לא יבקש לראות את התעודת שחרור שלכם, דבר שני אתם יכולים להגיד שעשיתם כי אין להם יכולת לבדוק. דבר שלישי ברגע שיצאת מהצבא אתה מבין כמה שטותי זה היה וכמה פעוטה וחסרת משמעות העובדה שהשתחררת שלא כשאר האדם. כי אף אחד לא שם על זה (בשוק התעסוקה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת...

אני אישית לא רוצה להתגייס לצבא עם הנהגה כושלת.

צבא טוב או לא, אני לא הולך לסכן את החיים שלי בעבור מדינה מתפורררת.

אני אישית אתגייס כשיהיו ממונים אחראיים, ולא ראש ממשלה בשמיים שדואג רק לעצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת...

אני אישית לא רוצה להתגייס לצבא עם הנהגה כושלת.

צבא טוב או לא, אני לא הולך לסכן את החיים שלי בעבור מדינה מתפורררת.

אני אישית אתגייס כשיהיו ממונים אחראיים, ולא ראש ממשלה בשמיים שדואג רק לעצמו.

"ממונים אחראיים"? מי יקבע אותם, מי ימנה אותם? אתה? אתה זה שתחליט מי טוב מספיק לפקד עליך?

יש לך מזל שאתה לא חייל. כנראה יש לך טעות בסיסית בהבנת מערכות צבאיות... המפקדים נותנים את הפקודות וקובעים תפקידים, לא הפקודים.

"הנהגה כושלת", "מדינה מתפוררת"... שקלת לרגע שבגלל אנשים כמוך, שדואגים לתחת ולאינטרסים שלהם קודם לאלו של המדינה/צבא, ההנהגה "כושלת" והמדינה "מתפוררת"? מקומם של אנשים כמוך הוא בתוכניות ריאליטי, כמו "הישרדות" - שם תוכלו להפגין את כישורי האנוכיות שלכם בצורה הטובה ביותר... לא בצבא ובתקווה, גם לא במדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה?

אני לא מוכן לסכן את החיים שלי כשראש המדינה הוא אולמרט.

לא שמעת על ההפגנה שהייתה?

במהלך המלחמה היו פקודות סותרות לחיילים וקרו מקרים שפשוט שכחו אותם בשטח

לא, המדינה לא מתפוררת בגללי.

אתה מדבר איתי על אנוכיות? תסתכל על ראש הממשלה שלנו & בכלל על רוב הכנסת - ואז תדבר איתי על אנוכיות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם אומרים כאילו אנוכיות זו תכונה רעה. כולם אנוכיים, וכל מה שהם עושים נובע מהתכונה הזו. להסוות את זה במעשים "לטובת הכלל" ממש לא הופך את זה ללא אנוכי. מי שחושב שהוא עושה דברים מתוך התחשבות בזולת, משלה את עצמו פשוטו כמשמעו. אנוכיות זה אחלה דבר, כולנו במילא כאלה אז למה להתייפיף? לדעתי הרבה מהאנשים שמתגייסים היו מאוד רוצים לא להתגייס ולא עושים את זה פשוט מפחד, מהלא נודע, מהנידוי החברתי כביכול... ממש לא ממניעים מוסריים. אה כן, מוסר. אי שם למעלה הגיעו למסקנה שמוסרי להכניס את האזרח הקטן לפינה שבה או שהוא עושה כרצונם, או שהוא נחשב כנפל, חברתית ותרבותית, בלי קשר לנתונים שלו. מוסרי להגיד לבנאדם שמע נולדת פה, אז תעשה מה שאנחנו רוצים. זה רקוב, נורא, ומפליא אותי שכאינדיבידואלים אתם לא מתמרדים. לא אני החלטתי להתיישב פה, למה שאני אקפד את החיים שלי על זה? אני באמת מאמין שמי שרוצה לתרום שיעשה את זה, בכיף, אבל מי שלא, שלא. לעשות בלי לרצות? למה אנחנו חיים? לסבול? לא נעים להגיד אבל יש פראיירים שמוכנים לזרוק את החיים שלהם לפח, כי התמונה הכללית תישאר בדיוק איך שהיא נראית כיום, זה הרבה יותר גדול מאתנו ההתגלגלות ההדרגתית של האירועים המלחמתיים האלה. לא אני ולא אף אחד מכם ישנה משו. לאדם ששירת ברור שהמון השתנה בו והוא השתנה מהשירות, לטובה, לרעה, יש שינוי בודאות. אבל רק בו, בתוכו. ברמה המדינית גם חיילי הסיירות הם בגדול פיאונים משוכללים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם אומרים כאילו אנוכיות זו תכונה רעה. כולם אנוכיים, וכל מה שהם עושים נובע מהתכונה הזו.

אתה מתבלבל בין "אנוכיות" ל"אינטרס". אנוכיות היא אכן תכונה רעה, שעיקרה התרכזות רק בעצמי ובאינטרסים האישיים שלי ובמה שמעניין/לא מעניין אותי, בדברים שמספקים אותי אישית מכל בחינה שהיא ללא התייחסות לתועלת/פגיעה בכל אדם אחר - כמו בוגד שמסגיר את חבריו. יש לי אינטרס, כמובן, ברוב הדברים שאני עושה - אחרת לא הייתי עושה אותם. אבל אני מאמין שפעולה ע"פ אינטרסים אלה - לדוגמה, התגייסות לצבא - מועילה לא רק לי אלא לכל המערכת או למשפחה (בהגנה), חברים או למדינה בכלל (מושגים חדשים מובלטים למען הקורא המיועד). יתרה מזאת, אין לי בעיה גם להגן/לפעול למען אנשים שאני לא מכיר ושאין לי שום אינטרס אישי בהגנה עליהם (למשל, ירי על מטוס שמפציץ ישוב בפריפריה שלא מוכר לי אישית ואין לי קשר אישי אליו). האם קל יותר לא לירות, לא להגן על האנשים והמשפחות שהקשר העיקרי שלהם אלי הוא שהם בני אדם, הנמצאים בסכנה ושאני אמור להגן עליהם? ללכת ולהתחבא באיזה חור בזמן שמפציצים אותם ולא להיחשף לפגיעה? להיות אנוכי? אולי בשבילך.

ואפילו אם אני לא אשנה את מהלך המלמה ולא "אציל את היום" - אדע שלפחות ניסיתי לעשות מה שנראה לי נכון לעשות, ולא רק מה שנוח לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה?

אני לא מוכן לסכן את החיים שלי כשראש המדינה הוא אולמרט.

לא שמעת על ההפגנה שהייתה?

במהלך המלחמה היו פקודות סותרות לחיילים וקרו מקרים שפשוט שכחו אותם בשטח

לא, המדינה לא מתפוררת בגללי.

אתה מדבר איתי על אנוכיות? תסתכל על ראש הממשלה שלנו & בכלל על רוב הכנסת - ואז תדבר איתי על אנוכיות!

כן וגם למילואימניקים המסכנים לא היה מה לאכול..

חצי מהעיתונות לגבי המלחמה זה חרטה...

לא צריך להאמין לכל שטות

המילואימניקים התלוננו על האוכל והשתיה עד שהביאו להם מים מינרלים את זה אתה יודע??

שכחו אנשים בשטח?!?!? מה זה נראה לך שכחו אותי בבית?!?!?

פקודות סותרות?!?! אין לך מושג איך הצבא עובד, אתה לא מקבל פקודות מהרמטכל, אתה מקבל פקודות רק מהמפקד שלך והוא קיבל אותם מלמעלה,

איך זה יכול לסתור אם אתה מקבל רק פקודה אחת???

אל תזיין לי את השכל ילד,

אני הייתי שם

אתה לא

אל תמציא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

ואני מבין שאתה מסוגל לשכפל את עצמך ולהיות בעשרות מקומות שונים בצפון בו זמנית? הרי זה ברור שאתה מדבר על המקום הספציפי שבו שהית, אתה לא יודע מה היו התנאים של המילואימניקים במרחק כמה קילומטרים ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...