מדריך לפרופריל 21. מי היה מאמין? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך לפרופריל 21. מי היה מאמין?

Mazumotte

Recommended Posts

פששש...

איזה ניתוח פסיכולוגי מבריק

"מי שהיה על סף התאבדיות בצבא יעשה את זה בכל מקרה במהלך החיים"

מעניין על מה אתה מבסס את זה

אם אתה לוקח לאנשים את הסיבה שגורמת להם לרצות להתאבד (המערכת הצבאים במקרה שלנו)

למה שהם יתאבדו אחר כך?

אנשים שהיו בלי שום בעיות לפני הצבא נכנסים לדכאון בצבא וכשהם משוחררים נפטרים ממנו לתמיד

אני אישית מכיר אנשים כאלה

לא בהכרח נכון. אומנם אני לא מכיר את הסטטיסטיקות בנוגע להתאבדויות בצבא, אבל באופן כללי - 80%(או 60%, לא זוכר ב100%) מהאנשים עם עבר של ניסיונות התאבדות ינסו להתאבד גם בעתיד, 20% מהם בסופו של דבר גם יצליחו.

"המערכת הצבאית" זה מושג ערטילאי לחלוטין. אף אחד לא התאבד בגלל "המערכת הצבאית", כמו שאף אחד לא מת בגלל "תחבורה". הגיוני יותר לומר שמישהו נכנס עם האוטו שלו בעמוד חשמל והמוח שלו התפזר על מכסה המנוע, או שמישהו דפק לעצמו צרור בראש כי לא נתנו לו לצאת הביתה לחמשוש. כל מצב שקורה בצבא יכול לקרות באזרחות, צה"ל לא נמצא על פלנטה אחרת והאנשים שמשרתים בו הם לא חייזרים. יש אנשים כמותם בכל עיר, שכונה וחברה בישראל. הקצין שישפוט אותך ל-21 ריתוק בצבא הוא בדיוק כמו הבוס שיפיל עליך אחריות לפאשלות שלו. אז מה, אתה תתאבד כי הבוס לא מעריך אותך? אולי אתה לא, אבל אלפי אנשים אחרים בעולם דווקא כן.

אז בוא ניתן לכולם "פטור" מעבודה, כדי שחס וחלילה הם לא יתאבדו, המסכנים.

אתה אומר שטויות. עבודה, לא משנה עד כמה שהיא נוקשה - היא תמיד תהיה קלה יותר משירות צבאי. ואם זה אומר להציל בנאדם אחד ממוות - מצידי שכל המדינה תארוז את המזוודות ותעבור לגור בחו"ל.

אדם שפי לא מתאבד כי הבוס לא מעריך אותו.

ואדם שפוי בטח שךא תוקע לעצמו כדור בראש( אי אפשר לתקוע צרור בראש של עצמך לפי מה שאני יודע) כי לא נתנו לו לצאת לחמשוש.

אדם תוקע לעצמו כדור בראש כי נמאס לו מהחיים, וכי הוא מעורער נפשית(לא קורה בגלל חמשוש).

עוד פסיכיאטר הגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 202
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

MiniMizer

אני באמת לא מצליח להבין את הנקודה שלך

אם אתה מראה לי שאנשים מתאבדים במקומות אחרים זה אומר שאנשים לא מתאבדים בגלל הצבא?

יש לא מעט כאלו כל שנה, ועדיף לכולנו שהם יצאו מהצבא עם פרופיל 21

(היה עדיף אם היו מאפשרים להם לעשות שירות לאומי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה תתפלא כשתשמע לאיזה מצבים אנשים מגיעים בעקבות הצבא

אנשים מפסיקים לאכול, מפסיקים לתקשר, פוגעים בעצמם

אנשים יכולים לאבד את כל שמחת החיים שלהם במקום כזה

ואז צריך רק טריגר קטן, אולי עוד הצקה מצד המפקד, אולי איזה עונש "חינוכי"

וזהו.

אהה... נראה לי שהמצב הזה נקרא "מעורער נפשית"...

מה שאמרתי הוא שאדם לא סתם זורק את עצמו מגשר אחרי כל קונץ קטן שהמפקד עושה לו.

אם אנשים מתחילים לראות אצל משהו סימני מצוקה שיודיעו על כך, ויעזרו לאותו אדם מעורער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שאנשים מתאבדים ממיליון ואחת סיבות, ושזו בעיה שלהם ושלהם בלבד (כי לעומתם כל השאר לא מתאבדים). אפשר לחשוב שמחוץ לצבא אין אנשים שסובלים מדכאון.

מיני בכל שרותך הצבאי לא פגשת חיילים בדכאון קליני ?

דיכאון קליני הוא הפרעה נפשית, שנגרמת (בחלקה) עקב נטייה תורשתית. בן אדם שנכנס לדכאון בצבא ייכנס לדכאון גם מחוץ לצבא. בן אדם שניסה להתאבד בצבא, ינסה להתאבד גם מחוץ לצבא. אם הוא יצליח או לא, זה לא ממש מעניין אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אומר שאנשים מתאבדים ממיליון ואחת סיבות, ושזו בעיה שלהם ושלהם בלבד (כי לעומתם כל השאר לא מתאבדים). אפשר לחשוב שמחוץ לצבא אין אנשים שסובלים מדכאון.

דיכאון קליני הוא הפרעה נפשית, שנגרמת (בחלקה) עקב נטייה תורשתית. בן אדם שנכנס לדכאון בצבא ייכנס לדכאון גם מחוץ לצבא. בן אדם שניסה להתאבד בצבא, ינסה להתאבד גם מחוץ לצבא. אם הוא יצליח או לא, זה לא ממש מעניין אותי.

הצבא יכול לתרום להתאבדות לא מעט, וזו בדיוק הבעיה.

אהה... נראה לי שהמצב הזה נקרא "מעורער נפשית"...

מה שאמרתי הוא שאדם לא סתם זורק את עצמו מגשר אחרי כל קונץ קטן שהמפקד עושה לו.

אם אנשים מתחילים לראות אצל משהו סימני מצוקה שיודיעו על כך, ויעזרו לאותו אדם מעורער.

זה לא ממש עוזר אם אתה מקבל יחס עוד יותר גרוע כי התלוננת או שמכניסים אותך ל21 יום מחבוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר עם הבולשיט הזה שמי שניסה להתאבד בצבא ינסה להתאבד גם מחוץ לצבא

בצבא יש מערכת לחצים שאין בשום מקום אחר באזרחות

באזרחות אפשר לפתור את הבעיות שמובילות להתאבד בצבא בקלות

לא אוהב את העבודה שלך? תתפטר

העבודה שלך מחייבת אותך לעשות דברים שאתה לא מסוגל? תתפטר

אז נכון, אנשים מתאבדים כל יום ממיליון ואחת סיבות, מסמים ועד אהבה נכזבת

ואתה לא יכול לפתור את כולן

אבל אם אתה יכול לעזור לחלק זה כבר משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן אתה טועה. הצבא תורם להתאבדות הרבה יותר מכל מסגרת אחרת.

לא הוא לא.

בצבא יש מערכת לחצים שאין בשום מקום אחר באזרחות

די כבר לזיין את השכל. חיים של אפסנאי בצבא הם גן ילדים לעומת חיים של עובד היי-טק, ולאפסנאי גם הרבה יותר קל "להתפטר" - הוא רק צריך להתבכיין קצת, ללכת לקב"ן וזהו. מה גם שבשום מקום באזרחות אתה לא תקבל טיפול פסיכיאטרי חינם (בניגוד לצבא) והקלות כל כך משמעותיות כמו שתקבל בצבא. הצבא הוא רק הכנה לאזרחות, על כל המשתמע מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת מיני, כשאתה צריך לקבל הוראות מאיזה מכית מופלצת שלא קשורה לעולם, זה מתסכל בצורה קיצונית... במיוחד כשמכית אחת מבטלת פקודה של מכית אחרת ואחרי זה אתה חוטף שעות ביציאה משתיהן :kopfpatsch:

ונכון, מזה ועד התאבדות יש הרבה, אבל עדין, יש הרבה מקומות בצבא שהם הרבה יותר מיאשים ומתסכלים ממקומות באזרחות... אלא אם אתה נשוי למכית כזו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיים של אפסנאי בצבא הם גן ילדים לעומת חיים של עובד היי-טק, ולאפסנאי גם הרבה יותר קל "להתפטר" - הוא רק צריך להתבכיין קצת, ללכת לקב"ן וזהו

הבעיה היא לא עם אפסנאים שמתאבדים

הבעיה היא עם חיילים בשריון שאין להם עם מי לדבר ולא נותנים להם אפשרות להיות אפסנאי

ואז בלילה בטירונות פתאום שומעים יריה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת מיני, כשאתה צריך לקבל הוראות מאיזה מכית מופלצת שלא קשורה לעולם, זה מתסכל בצורה קיצונית... במיוחד כשמכית אחת מבטלת פקודה של מכית אחרת ואחרי זה אתה חוטף שעות ביציאה משתיהן :kopfpatsch:

כשהבוסית שלך בעבודה תהיה מעצבנת כמו המכית הזאת (ויש סיכוי טוב מאוד שהיא תהיה), אתה תרגיש בדיוק אותו דבר. אבל אתה תתמודד.

הבעיה היא לא עם אפסנאים שמתאבדים

הבעיה היא עם חיילים בשריון שאין להם עם מי לדבר ולא נותנים להם אפשרות להיות אפסנאי

ואז בלילה בטירונות פתאום שומעים יריה

אין שום בעיה כזאת, כי תמיד יש להם עם מי לדבר. ואני מדבר מתוך היכרות עם מישהו שעבר בדיוק את התהליך הזה (ואפילו ספציפית בשריון). אולי יש כאלו שלא יודעים לדבר, אבל זו בעיה אחרת שמי שצריך (היה) לטפל בה זה ההורים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאם מכית כזו תתחיל לצעוק עלי בעבודה כמו שמכית צועקת בטירונות, היא תחטוף סטירה או לפחות אפשר לצעוק עליה חזרה בלי לעלות למשפט...

ועדיין, גם בצבא אפשר להתמודד על כאלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם הם ידברו עם המפקד והם יגידו לו שהם לא חושבים שהם מתאימים?

יגידו להם "כן בטח, נעביר אותך להיות אפסנאי בצריפין"?

ואם הם ילכו לקב"ן הוא יעביר אותם ישר?

הוא ירצה לשמוע ולדבר על זה, ויקבע להם עוד פגישה לעוד חודש, ועוד אחת לחודש אחר כך

ועד הפגישה אחר כך לא בטוח שיהיה כבר עם מי לדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...