חיבור DVD לטלויזיה מוגבלת - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור DVD לטלויזיה מוגבלת

Tzion

Recommended Posts

זה שהפינים קימיים זה לא אומר שהם בשימוש ,פשוט מאד.

אין היום שום שימוש בארצינו (ובארה"ב) למחברי הRGB שקימים שם ,שום תקן לא עובע איתו ומה שנשאר לו רק זה הקומפוזית.

אם תחבר ככה או ככה ותגיד לי שיש הבדל בתמונה אז משהו אחר .

אבל יהיה הבדל כי זה אותו חיבור ,וגם בטלביזיה שלך שלך שרשום שאפשר לשנות ל אני בספק אם יש לך בצורה המקובלת היום (כלומר זה בטוח לא באותה איכות -כמו שאמרת טלביזיות עם עולות הרבה).

אבל למה אתה מתעסק בטפל , עונה בכלל על משהו שלא עליו דובר ומתחמק לענות על ה"אתגר" שהוצב מולך עם רמיזות ברורות: "אני דיי בטוח שסקארט יודע גם להעביר אות אס וידאו " , "קצת נתונים וטבלאות פינים של סקארט במצב אס וידאו שאתה טוען שלא קיים בסקארט " , תגיד לי גברברון - מי בכלל דיבר על ? אני אמרתי שכדאי לו לחבר בסקארט כי זה מעביר RGB ? , אז טוב שלפחות אתה מודה שסקארט זה קצת יותר מקומפוסייט , זה כבר התקדמות מהמשפט המקורי שלך,

ולמרות שכבר הצלחת קצת לשנות ולסטות מהנושא המקורי עליו דיברתי , אז הנה אני יחזיר אותך עכשיו שלושה פוסטים למעלה ואבקש ממך בדיוק להתייחס מהתחלה משם , ואם בבעיות הבנת הנקרא עסקינן - אז אנא התעלם מכל צמד מילים שמוזכר בו RGB כי לא אליו התכוונתי , ואפילו אהיה ברור יותר - התכוונתי ל S VIDEO.

יכול להיות שאני טועה (למרות שכל המקורות מידע סותרים זאת) ואני בהחלט לא מתבייש בכך - אבל יכול מאוד להיות שאתה טועה..

בהצלחה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Different pin-configurations exist. Which confirations are available depends on the video device used. Sometimes one can choose the configuration (like composite or S-video) by changing a software setting.

משמע - זה לא המחבר שעושה את העבודה !

צריך שיהיה תמיכה מצד המכשיר ,דבר שלא קיים בכל המכשירים שאני מכיר וקראתי עליהם .

הסיבה הפשוטה -החיבור הזה מת ונקבר כבר לפני שנים רבות ולכן אין עושים לו תמיכה בשום מוצר חדיש שמכבד את עצמו .

לגבי ההערה שלך -לפי מה שכתוב (שאני יבדוק עוד לעומק במקום אחר) קיים החיבור (שזה בסך הכל חוט) שמסוגל להעביר S ,

שוב ה S זה בסך הכל כבל מה שמיוחד זה המקודד \מפענח שנמצא הכל הקצוות של החוט (מכשיר ששולח אות ומכשיר שמקבל אותם)

הכבל\התקע-שקע לא עושה כלום בכל העניין.

ושוב אני ידגיש את דעתי בעניין - סקארט מעביר אך ורק אות רגיל לא S VIDEO

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור דפוק ומיושן - כן , את זה גם אני אמרתי,

נו - ברור שזה תלוי במה המכשיר משדר וקולט - זה כל הקטע בחיבור אונברסלי, אבל מה בכלל הקשר ? ומי בשם העולם אמר שהחיבור עושה את העבודה? (אבל אהבתי את הנסיון להכניס לי מילים של מפגר לפה: "שוב ה S זה בסך הכל כבל מה שמיוחד זה המקודד \מפענח שנמצא בכל הקצוות של החוט, הכבל\התקע-שקע לא עושה כלום בכל העניין " ;) ) רק מה שאני ידעתי שהיכולות קיימות והן אכן קיימות.

טוב - אז מצאתי עוד קצת מידע שבמילים פשוטות שולל (או מוריד לטמיון) את כל טענותיך שהרבת כלכך לכתוב עליהן (בלה בלה בלה בולשיט...) - עובדה ברורה לזה שהסקארט כולל המכשירים בימינו (DVD טלווזיה) מעביר/ים גם SVIDEO וגם - הפתעה - מעביר/ים דרך סקארט שכל כך טענת שלא, הקיצר הוא והמכשירים המודרנים מעביר/ים את כל מה שאמרתי ואת כל מה שאמרת שלא , והערתך הראשונית כולל נסיונות התמרון שלך - ממש לא היו במקום, פשוט התבססת על כלום.

והנה העובדות כולל לינקים וציטוטים:

ביקורת על נגן DVD של LG בעל יציאות סקארט בלבד לחיבורים מתקדמים

ציטוט נבחר וברור לגבי הנושא:

"The -3350E is blessed with two Scart sockets on the back panel; the one that connects to the TV can be configured for either S-Video or video output. -"

בונוס לסקפטי(ם): ביקורת על נגן דומה של פיליפס שחיבור הסקארט שלו מעביר RGB

ציטוט:

"What this means in practice is that any RGB compatible TV when connected to SCART No.1. will automatically switch to RGB when the player is active "

אז הנה קיבלת שתי הוכחות שהחיבור כולל המכשירים תומכים בהעברת גם SVIDEO וגם דרך SCART כולל הטלווזיה שלי שיש אפשרות לשנות את אופציות כניסת הסקארט שלה לכל שלושת שיטות השידור.

ושוב אני יגיד - כל זה לא היה במקום - בטוח לא בצורה הראשונית בה נאמר.

"ושוב אני ידגיש את דעתי בעניין - סקארט מעביר אך ורק אות רגיל לא S VIDEO " <-- ועל זה אמרו חכמים " נו באמת...." 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז תנו לי לסכם.

חיבור הסקארט הוא חיבור אוניברסלי שמסוגל להעביר כל פורמט לרבות קומפוננט, אבל זאת בתנאי שהכשיר המשדר והמכשיר המקבל תומך בפורמט המועבר.

ולכן חיבור הסקארט הוא המועדף (מבחינה עקרונית) בגלל שהוא יכול להעביר את המידע בצורה המקסימלית שאפשר.

ובקיצור מה שאני צריך זה לחבר את הטלויזיה שלי לDVD בחיבור סקארט.

תודה לכל מי שהשתתף בדיון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"חיבור הסקארט הוא המועדף בגלל שהוא יכול להעביר את המידע בצורה המקסימלית האפשרית "

פששש... מצאת את משפט הקסם שלו הצרפתים התכוונו מלכתחילה בייצור תקן חיבור זה - קבל ח"ח (באמת לא קל להבין צרפתים , וכפי שראית - הרבה מתבלבלים ;) ).

אבל לא הבנתי למה מפיסטו שהעלה פה נקודה בחר לדלג פתאום על התרד הזה ולא להגיב ??? , אני מרגיש שסתם טרחתי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בחרתי להתעלם ,אני העלתי את דעתי ,אתה הבאת נימוקים טכניים שמבטלים את מה שאני כתבתי ,אני עדיין בדעתי שזה חיבור גרוע שלא משתווה

למקור .

סתם טרחת - אני לא יודע למה טרחת ,לעזור לציון או לנגח אותי ,מעניין.

ציון לעניין -אם תחבר ה S VIDEO או קומפוזיט (חיבור רגיל) ההבדל יהיה אבל לא בהכרח תבחין בו .

אני מחבר את הכל אצלי בעזרת קומפוזיט רגיל (למרות שיש לי אפשרות ל RGB גם בטלביזיה וגם במגב וגם ב ) עניין של נוחות ושיקול כספי .

בכל מקרה מה שתבחר -בצפייה בסרט התמונה תהיה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו בטח שלנגח :lol: , כי מי שמשנה כל שנייה את דעתו בנושאים שצריכים בהם עזרה זה לפעמים מעצבן ;) :

"דעה" 1: "ושוב אני ידגיש את דעתי בעניין - סקארט מעביר אך ורק אות רגיל לא S VIDEO "

דעה 2: "אני עדיין בדעתי שזה חיבור גרוע שלא משתווה למקור "

פשוט יש אנשים שלא יודעים להגיד "וואללה טעיתי" ומושכים המון פוסטים כדי לאט לאט לשנות את מה שאמרו ולהסיט את הנושא ממה שאמרו, וזה לפעמים מעצבן כי אני חושב שה"עזרה" לא צריכה להיות רק לכותב התרד - אלא כמקור מידע שרבים קוראים ממנו ומשכילים ממנו לכן טעויות שמנסים להסוות זה דבר קריטי לדעתי, זה כל מה שחיפשתי.... אין ממש קשר בין שתי הדעות ולא הגבת על הדעה הראשונה בכלל שעליה בעצם התפתח הדיון הזה, הדעה השנייה שלא היו עליה שום חילוקי דעות נשמעת כמו סתם נסיון התחמקות, וחבל :( .

לא משנה , הכי חשוב שכולנו השכלנו... :D

נתראה עוד חמש שנים באותו נושא רק עם השאלה " איזה חיבור ווידאו הכי טוב לחיבור ה"HDDV " -

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלי היא זהה עדיין מתחילת הדיון .

למרות כל מה שהבאת (שאני לא מזלזל בנכונותו) עדיין אני חושב אותו דבר .

ולכן כל אחד כותב מה שהוא חושב .

ואתה תחבר את הטלביזיה שלך בעזרת הסקארט ואני ישתמש בחיבור יעודי (RGB ל וכו )

שינינו נחייה ונהנה וחבל שכל דיון שבו אני ואתה משתתפים הופך לנסיון מטורף שלך לנגח אותי (לא מובן לי אבל נו מה שעושה לך טוב).

אני חושב שלא סתם החיבור הזה הלך לעולמו והוא ידוע כזבל (גם אתה אמרת את זה) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח.... קשה אתה , אז אני ישחק את המשחק שלך...

מפיסטו - כנראה לא הבנת טוב , לא דיברתי במשך כל הדיון הזה על מה אתה או כל אחד אחר חושב על הסקארט כחיבור , תקן , על יעילותו ונוחיותו - כל זה לא דיברתי עליו,

מה שכן דיברתי עליו, ועליו היה ה"וויכוח" - זה שהסקארט בנוסף להעברה של קומפוסייט מעביר גם SVIDEO וגם כולל העובדה שמכשירים בימינו אכן משתמשים בכל האופציות הללו עם חיבור סקארט, ואתה טענת שהוא לא מסוגל להעביר SVIDEO ושגם מכשירים מודרנים בטח שלא משתמשים באופצייה להעביר זאת ואר גי בי דרכו - זאת היתה טענתך ודעתך, שהתחילה בזה שטענת "נו באמת , סקארט וקומפוסייט זו אותו הדבר - אותו סוג במחבר שונה...." שלא קשורה ל "אני חושב שהסקארט חיבור מישון ומיותר וכו'..." ,

הנושא שוב - זה עניין של שחור ולבן - אין פה דעה שלי ודעה שלך , או שזה נכון או שזה לא (ושוב - אנחנו מדברים על יכולות ושימושים ולא יעילות ונוחיות), ואנשים מהצד שלא מבינים וקוראים ורואים ששני אנשים אחד אומר לבן והשני אומר שחור על נושא של שחור ולבן - יוצאים רק מבולבלים - וזה למה ? או כי אחד לא היה מספיק בוגר להגיד "נכון,טעיתי,התבלבלתי,לא שמתי לב וכו'..." או שלא הובאה הוכחה חותכת שתאיר את העניין , במקרה שלנו הראשון הוא הנכון.

מי אמר שאני מעדיף סקארט כמו שאמרת או לא מעדיף חיבורים נורמאלים , את זה אני לא יודע.. "ואתה תחבר את הטלביזיה שלך בעזרת הסקארט ואני ישתמש בחיבור יעודי ".

דיונים של איזה חיבור שנותן אותה תוצאה יותר נוח - כל אחד בדעתו (ושוב לא על זה דנו כאן),

דיונים של לX יכולות וישומים של Y וההפך - יש תשובה אחת נכונה.

לגבי למה אני עושה את זה - יש הסברים בתרד הקודם, מי ששם לב כל כך "לניגוחים" לא יפספס דברים כאלה.

כמו שאמרתי יש אנשים שפשוט לא יכולים להגיד טעיתי בנושאים של שחור ולבן , לכן עכשיו לעומת מקודם לא אצפה לתגובה,

ורק אקווה שאנשים הקוראים תרד זה יבינו בדיוק מה זה כל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...