HP 6515 מול Dell 1520 ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HP 6515 מול Dell 1520 ?

sgsg

Recommended Posts

המפרטים די דומים, הדל יותר יקר ב 200 ש"ח בערך.

ההבדלים שמצאתי (אולי מישהו יודע על הבדלים נוספים):

HP - מגיע עם כרטיס 8400M G

Dell - מגיע עם כרטיס 8400M GS

HP - מקס. 2GB

Dell - מקס. 4GB

HP - אחרריות שנה

Dell - אחריות 3 שנים

מה הייתם בוחרים?

השימוש העיקרי לא למשחקים, הכרטיסים הם רק אופצייה להפעיל משחקים פשוטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על קניתי נייד רק דגם קודם 1505 ואני ממש מרוצה.

גם כן בנייד של יש לך 3 שנים אחריות לעומת שנה בנייד של HP

ושווה להשקיע עוד 200 ש"ח רק בשביל לקבל עוד שנתיים אחריות

תתחדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטרף להתלבטות של פותח הדיון,אני התנסיתי בDV6282 כ3 חודשים עד שנגנב והייתי די מרוצה ממנו.

כרגע אני בחיפושים קדחתניים אחרי לפטופ מהקו החדש,ככל שידוע לי היה איזשהוא נסיון לשווק דגם של ה1520 עם GEFORCE 8600 GT,מה שהתברר כהטעייה ע"י היבואן CMS שבפועל מחשבים אלו צויידו בGEFORCE 8400 GS.

לדעתי שווה לחכות עוד כמה ימים,כרגע מתחילה להתבצע ירידת מחירים בדגמים החדשים,ונכנס כרגע לKSP דגם חדש של HP DV6514 אבל עדיין עם GEFORCE 8400 G החלש יחסית לDELL.

כמו כן,תקנו אותי אם אני טועה,אבל האחריות של היא בעצם לא כוללת חלקים או משהו בסגנון,שבעצם אתה מקבל עבודה חינם אבל משלם על החלקים(זה ההבדל בעצם בין LABOUR של לCARRY IN,PARTS,LABOUR של .)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס אם אתה רוצה נייד למשחקים עדיף באמת לחכות לניידים של עם 8600GT עדיף מ8400GS

או להזמין מחו"ל...חח

האיכות של יותר גבוה משל HP (ראיתי כמה ניידים של שתי החברות) לגבי האחריות על החלקים אתה תמיד יכול לשאול בחנות

מה היא בדיוק מכסה, גם לרוב הניידים של באים עם אחריות של 3 שנים לעומת חלק גדול מהניידים היום שבאים רק אם שנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת לא הבנתי לאן נעלמו כל המחשבים עם ה 8600 :-\

אמורים לקבל בקרוב את הדגם האמיתי?

הדגם החדש שנכנס ל KSP לא נראה לי, הוא אמנם מגיע עם כונן ענק (200GB), אבל רק ב- 4200RPM.

עד כמה משמעותיים ההבדלים בין 8400G ל- 8400GS?

בנוגע לאחריות, לפי האתר של KSP הם נותנים אחריות מעבדה בלבד על (LABOUR), אבל התקשרתי אליהם והנציג אמר שהאחריות כוללת גם החלפת הרכיב במקרה של תקלה.

אני מניח שפשוט צריך להגיע לסניף ולבדוק במקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המינימום היום להרד דיסק למחשב הוא 5400 מתחת לזה פשוט לא שווה לקנות אפילו אם הקיבולת שלו ממש

גבוה(200GB זה ענקי בכוננים של ניידים) אם אני זוכר יש את הנייד עם 160GB במהירות 5400RPM

בנוגע לכרטיסי מסך נראה לי שזה אותו דגם...

בנוגע לאחריות בהחלט שווה לבדוק את זה מול החנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פה בכלל ספק ה לוקח בלי שום ספק בכלל :yelclap:

בנוגע לכרטיסי ה 8600 GT נראה לי שמישהו עשה טעות כי לא הגיוני שבמחשב שעלותו 6000-7000 ש"ח יהיה כרטיס מסך שנמצא בד"כ במחשבים שרק מתחילים ב 8000-8500 ש"ח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עד לפני שבועיים התלבטתי אם לרדת מהרעיון של מחשב ביתי נייח וללכת לכיוון של מחשב נייד שאמנם יעלה יותר אבל יתן לי ניידות מוחלטת.

המחשב שאותו רציתי לקנות היה הDELL המדובר (דגם 1520). הגעתי לחנות המציגה את המחשבים הללו ושאלתי לגבי המחשב עם ה8600GT.

נאמר לי שם שזאת הייתה טעות של העולמית אשר סיפקה ליבואנים מק"ט להזמנה שהשתייך למחשב עם כרטיס 8600, אבל הכוונה והמחיר

היו אלו של מחשב המצויד ב8400.

לי זה נראה כאמיתי, כי ראיתי ברשת את המחשב הזה באותו מחיר מכמהמ יבואנים ולא רק CMS (שזה היבואן איתו החנות הספציפית הזאת עובדת).

ככה שאם כמה חנויות שונות העובדות עם יבואנים שונים,, הציגו אותו מחשב באותו סדר גודל של מחיר אז כנראה היה באמת מדובר בטעות מצד

DELL העולמית.

ובלי קשר לעניין הזה:

הסתכלתי על הDELL הזה ולמרות שהוא אכן נראה בנוי היטב אני חייב להגיד שהמסך שלו איכזב אותי מאוד. אבל מאוד!!!!

מחשב נייד של שיש לי בבית (לא שלי לצערי) הינו בעל מסך טוב פי כמה. אם המסך בדגם החדש של הוא אותו מסך

אז לטעמי האישי הוא לוקח בגדול.

כי בשורה התחתונה אחרי הקניה אתה יושב מול המ חשב וסובל מכך שכל הטייה קטנטנה של הראש משנה את מה שאתה רואה על המסך.

וזה קורה בצורה ממש מורגשת. נכון, זה קיים בכל LCD של , אבל לא עד כדי ככה בHP שאני מכיר.

אולי המסך המשודרג 1440*900 הוא בעל פאנל אחר לגמרי, אבל אותו כאמור אין בארץ,

והמסך הסטנדרטי של 1280*800 איכזב אותי מאוד בDELL.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכי טוב זה לראות במקום את האיכות של המסך (מה זווית הצפיה שלו, צבעים וכ"ו)

בנוגע למסך של יש לי את הדגם הקודם 1505 ואני די מרוצה ממנו אולי זווית הצפיה שלו קטנה

אבל אתה בתכלס תסתכל עליו ישר(פחות או יותר) אתה לא תשב ממימינו או משמאולו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חנות הנמצאת בפ"ת - notebookclub.

הלינקים למחשבי שלהם מעופפים פה כמו זבובים.

יש להם תצוגה חיה של מחשבי ומסכי .

היתרון הוא שהם פתוחים עד 22:00 באמצע שבוע - כן עד 22:00.

לכן אולי זה יסתדר לך להגיע אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם, יש לי את אותה התלבטות ועדיין לא הגעתי להחלטה סופית.

דרך אגב יש עכשיו את המבצע הזה בשקם אלקטריק לעמיתי חבר למוצרי חשמל בלי מע"מ

אבל אין להם מחשבים של HP ולפי מה שהראו לי שם יש להם דגמים ישנים של דל (לא ה-1520)

מה שכן אולי יש להם זה מחשבים של אבל אני לא יודע מה המחירים, אז אם למישהו יש מושג אם כדאי לבדוק את זה אני אשמח לדעת.

בכל אופן לא נראה לי שעשיתם השוואה טובה בין ה6515 ל-1520 והשמטתם כמה פרטים, בין היתר אין מספיק נתונים לגבי האחריות

שניתנת לשני המחשבים וזה משנה מאוד כי זה חלק חשוב מהפרמטרים שמשפיעים על ההחלטה שלנו.

בכל אופן אני יעשה השוואה משלי ונראה מה יצא

hp-6515 -1520

--------------------------------------------------

אחריות 3 שנים שנה (ללא הרחבה)

כ.מסך 8400G(?) 8400GS

ז.מקסימלי 4 ג'יגה 2 ג'יגה * לפי מה שהיה רשום פה בתרד

נפח הארדיסק 120 160

שלט רחוק+ אין יש

טביעת אצבע

גרסת ויסטה בייסיק פרמיום

LightScribe אין יש

HDMI אין יש

2MP Cam יש 1.3MP

טוב זהו אלה ההבדלים העיקריים שמצאתי בין שני הניידים, אם טעיתי במשהו או שכחתי משהו בבקשה תתקנו אותי.

יש עוד כמה דברים שלא ממש ברורים לי כמו למשל מה שכתבו פה על המסך של הדל שהוא פחות איכותי ואפשר להוסיף(?) כסף בשביל לרכוש נייד עם מסך יותר איכותי

אז בגלל שזה לא נראה לי הגיוני שאפשר לרכוש אותו נייד עם שני מסכים זה לא נראה לי הגיוני ולא הבנתי את זה, גם לא יצא לי לראות מסך של עדיין, יש אולי באופיס דיפו?

דבר נוסף לא ברור זה שמישהו פה כתב שהוא קנה 6515 והכ.מסך שלו הוא GS ולא "G" כמו שאמור להיות, ובכל זאת יש הבדל מסויים בין שני הדגמים הללו וזה יכול להיות לי משנה, כי אולי אני אעדיף כ. מסך קצת יותר טוב מה G הפשוט והרבה יותר זול מה8600 כי לא נראה לי שאני אשחק במחשב כל היום.(אבל טוב שיהיה)

חוץ מזה שוב פעם האחריות, הכי טוב זה לקרוא את כתב האחריות של שני החברות ולראות מה זה בדיוק מכסה (מה שכתוב זה מה שתופס ולא מה שאומרים בחנות..)

ולפי זה לדעת לאיזה מחשב יש אחריות יותר טובה, ואם כדאי להרחיבה (במקרה של הHP).

ויש את כל העניין של הפיצ'רים שנראה לי שלHP יש יותר מהם משיש לדל. הפיצ'ר היחיד שיש לדל ושאין לHP זה הרזולוציה של המצלמה שלא נראה לי דבר חשוב בכלל

כי לא נראה לי שאני אשתמש במצלמה של הלפטופ במקום המצלמה הדיגיטלית הקומפקטית שיש לי (שהיא 4MP).

כרגע נראה שאם משווים את הHP עם ההרחבה ל3 שנים אחריות לדל שכבר יש לו 3 שנים אחריות אז הHP יוצא יותר יקר,

אבל אני לא רוצה לקנות מחשב עם מסך מחורבן (אם זה נכון) ואם צריך לשלם עוד בשביל מסך נורמלי אז עוד פעם מקבלים את אותו המחיר, (ועדיין אני לא יודע אם יש להם את אותה אחריות....)

זיכרון מקס' של 4 ג'יגה נראה לי כרגע כאפשרות מיותרת כי לא נראה לי שאצטרך יותר מ2 גיגה.

ולא לשכוח שהגרסה של הויסטא של הדל היא הגרסה הזולה יותר בלי כל האפשרויות שעושות את הויסטה ליותר חדשה מהאיכספי אז אם כבר אני קונה מערכת הפעלה של ביל גייטס (רחמנא ליצלן) הייתי מעדיף להרגיש שאני קונה משהו חדש ולא משהו שמיחזרו אותו בשביל להרוויח עליי עוד קצת ג'ובות.

אז לסיכום, אם באמת המסך של הוא לא איכותי כמו שכתבתם פה האפשרות העדיפה מבחינתי היא כנראה הHP 6515

אבל עדיין, יש כמה דברים שלא ברורים לי וכבר חזרתי עליהם פה כמה פעמים (אחריות, סוג כ.מסך, איכות המסך, מחיר השדרוג של המסך של הדל לעומת מחיר הרחבת האחריות של הHP וכו'.)

אז אם קראתם הכל עד כאן אשמח גם לקבל תגובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...