רוצה לשדרג את המחשב, קונה מעבד ולוח אם. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לשדרג את המחשב, קונה מעבד ולוח אם.

BloodyW

Recommended Posts

המפרט שלי הוא:

Motherboard: Intel Eatonville D915GEV

Memories:

DIMM1: 1 GB -667 SDRAM

DIMM3: Kingston (1 GB -667 SDRAM)

DIMM4: (512 MB DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Graphics Card

Radeon X1950 Pro 512MB

CPU

CPU #0 Intel® Pentium® 4 CPU 3.00GHz, 3000 MHz

Power Supply

Enermax Liberty 400W

אז אני מתלבט בין ה-Q6600 לבין ה E6850

ואני אצטרך תואם.

אין לי מושג כמה כזה עולה...

אני קונה מ-SKYPC הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב?

2. מה אתה צריך מהמחשב בדיוק (שימושים, פיצ'רים, OC, מערך RAID וכד')? למה המחשב שיש לך כרגע לא מספיק לך?

שים לב שה Q6600 הוא מעבד מרובע ליבות שעובד ב FSB של 1066MHz לעומת ה E6850 שהוא כפול ליבה שעובד ב FSB של 1333MHz. ההבדל בין תדרי ה FSB לא ייתן לך הרבה, אבל אם היישומים שלך תומכים ב 4 ליבות, יהיה הבדל בביצועים בין מעבד בעל 4 ליבות למעבד בעל 2 ליבות.

בכל מקרה, ב SKYPC גם ה Q6600 וגם ה E6850 עולים 1542 ש"ח. השאלה היא כמה נשאר לך מהתקציב אחרי הקנייה של המעבד.

מומלץ ללכת על לוח המבוסס על ערכת השבבים P35 של אינטל, במיוחד אם אתה קונה מעבד שמיועד ל FSB של 1333MHz. בלי לדעת מה בדיוק אתה צריך ורוצה מהלוח, אי אפשר לתת המלצה - אפשר ללכת על לוח "פשוט" (במגבלת הלוחות שיש בחנות) כמו ה P35-S3 של Gigabyte שעולה כ 700 ש"ח, ואפשר ללכת על לוח כמו ה P5K3 Deluxe/WiFi-AP של עם קירור מובנה טוב יותר מהממוצע, כרטיס רשת אלחוטי, תמיכה במערכי RAID, חיבורי SATA חיצוניים, 2 כרטיסי רשת, תמיכה ב CrossFire וכו', אבל הוא עולה בסביבות ה 1500 ש"ח. אם אתה חושב לשדרג לזיכרונות מסוג DDR3 בעתיד, יש לך גם את לוחות ה P35C של Gigabyte שמאפשרים תמיכה גם ב וגם ב (לא במקביל). בקיצור - הכל תלוי בתקציב ובדרישות שלך מהלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחשיבה לעתיד בוודאי שכדאי לקחת את ה-Q6600, למרות שבתכל'ס אני חושב שההבדל ביניהם יבלוט לטובתו בעיקר ב-Multitasking.

לגבי לוח אם, יש לך 3 סטיקים של זכרון, שזה קצת בעייתי, פה הייתי ממילץ לך להפרד לשלום מהחצי ג'יגה, למכור אותו או משהו, ולקחת את הלוח הזה: http://skypc.co.il/pl_product~39218~10~0.htm

וככה בעתיד תוכל בשקט לשדרג זכרון כשה-DDR3 יהפוך לנפוץ יותר והדרישה לזכרון תעלה.

אם האופציה הזו לא מתאימה, או יקרה מדי, אז גם הלוח הבא: http://skypc.co.il/pl_product~39209~10~0.htm מומלץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב?

2. מה אתה צריך מהמחשב בדיוק (שימושים, פיצ'רים, OC, מערך RAID וכד')? למה המחשב שיש לך כרגע לא מספיק לך?

שים לב שה Q6600 הוא מעבד מרובע ליבות שעובד ב FSB של 1066MHz לעומת ה E6850 שהוא כפול ליבה שעובד ב FSB של 1333MHz. ההבדל בין תדרי ה FSB לא ייתן לך הרבה, אבל אם היישומים שלך תומכים ב 4 ליבות, יהיה הבדל בביצועים בין מעבד בעל 4 ליבות למעבד בעל 2 ליבות.

בכל מקרה, ב SKYPC גם ה Q6600 וגם ה E6850 עולים 1542 ש"ח. השאלה היא כמה נשאר לך מהתקציב אחרי הקנייה של המעבד.

מומלץ ללכת על לוח המבוסס על ערכת השבבים P35 של אינטל, במיוחד אם אתה קונה מעבד שמיועד ל FSB של 1333MHz. בלי לדעת מה בדיוק אתה צריך ורוצה מהלוח, אי אפשר לתת המלצה - אפשר ללכת על לוח "פשוט" (במגבלת הלוחות שיש בחנות) כמו ה P35-S3 של Gigabyte שעולה כ 700 ש"ח, ואפשר ללכת על לוח כמו ה P5K3 Deluxe/WiFi-AP של עם קירור מובנה טוב יותר מהממוצע, כרטיס רשת אלחוטי, תמיכה במערכי RAID, חיבורי SATA חיצוניים, 2 כרטיסי רשת, תמיכה ב CrossFire וכו', אבל הוא עולה בסביבות ה 1500 ש"ח. אם אתה חושב לשדרג לזיכרונות מסוג DDR3 בעתיד, יש לך גם את לוחות ה P35C של Gigabyte שמאפשרים תמיכה גם ב וגם ב (לא במקביל). בקיצור - הכל תלוי בתקציב ובדרישות שלך מהלוח.

תקצילב ללוח אם עד 800 ש"ח.

המחשב כרגע מספיק לי אבל המעבד פשוט ישן ואיטי, והוא גם מגביל טיפה את הכרטיס מסך שקניתי לפני כמה חודשים. הספק גם חדש, הוא יחזיק את המעבד החדש?

לאחרונה אני מתעסק עם עריכת וידיאו והקלטת וידיאו ממשחקים עם FRAPS, ואני זקוק למעבד חזק. OC לא נראה לי שאתעסק בזה, אולי בעתיד. RAID, מה זה?

לא מתכנן לעשות קרוספייר.

אגב, אם לוח האם שלי תומך ב Q6600 אני לא אקנה חדש, רק מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשימת המעבדים הנתמכים ע"י הלוח שלך:

http://support.intel.com/support/motherboards/desktop/d915gev/sb/CS-026957.htm

כמו שאתה יכול לראות, אין מה לדבר על כפולי ליבה, בטח שלא על מעבדי C2D ובטוח שלא מרובעי ליבה. אתה חייב להחליף את הלוח אם אתה רוצה מעבד חזק יותר.

אם אתה מתעסק עם עריכות וקידודים של , אתה צריך כח עיבוד גדול, ואז רצוי ללכת על מרובע הליבות.

RAID - מערך של דיסקים קשיחים שמיועד בעיקר לגיבוי של מידע, אבל אפשר להשתמש בו גם כדי "לחבר" 2 דיסקים קשיחים כך שהמחשב יראה אותם כאחד, והביצועים שלו יהיו יותר טובים. בקיצור - אם אתה לא יודע מה זה, אתה כנראה לא צריך את זה.

אני הייתי הולך על ה P35-S3 או על ה P35-DS3, שיותר יקר ב 100 ש"ח, אבל בנוי מקבלים טובים ועמידים יותר.

אתה גם יכול ללכת על גירסאות ישנות יותר (דור אחד אחרונה של ערכת השבבים) כמו ה 965P-S3 או ה 965P-DS3, שגם כן יתאימו לשני המעבדים, אבל עולים פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...