כמה שאלות שאשמח לקבל תשובה אליהן לגבי יוניקס ולינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות שאשמח לקבל תשובה אליהן לגבי יוניקס ולינוקס

BNDor

Recommended Posts

חיפשתי את התשובות בפורום ולא ממש מצאתי... אז ככה:

1) unix - למה שבכלל נרצה לעבוד על shells אחרים אם tcsh הכי מהירה ומתקדמת וכוללת הכי הרבה פקודות

2) מה ההבדל בין המעטפות (shells) ביוניקס למעטפות בלינוקס ..ומה זה bash?

3) מה ההגיון העומד מאחורי ספריית הבית? הרי ברור שניתן לשמור קבצים ותיקיות בנתיבים אחרים (כמו בוינדוס), אז למה בעצם אני צריך ספריית בית?

4) האם תיקיית הבית של /root נוצרת אצל כל המשתשמים? לא רק במחשבים של מנהל המערכת? או האם מדובר בכלל ב- root לוקאלי על המחשב

5) מה ההבדל אם אני לוחץ ctrl+d או ctrl+z בזמן שאני ב- terminal

מכיוון שאני כל השבוע לא בבית (צבא..) ריכזתי פה את כל השאלות שלא הבנתי...אשמח לקבל תשובה בהקדם כי כמו שאמרתי...מחר אני שוב הולך

תודה =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה מלחמות shell מהעבר...

1. tcsh כבר לא הכי מתקדמת ואף פעם היא לא היתה הכי מהירה למעשה הפיתוח שלה נפסק לפני 10 שנים בערך...

2. אין הבדלים ברמת המעטפת עיקר ההבדלים הם ברמת הפקודות - כמו למשל ps.

bash זה המעטפת שצריך לעבוד איתה (אלא אם כן אתה עובד בחברה שיש בה סקריפטים ישנים) היא הכי עשירה בתכונות ויש לה את היתרונות של משפחת sh ושל משפחת csh קרא גם את המאמר Csh Programming Considered Harmful.

3. זהו שבדיוק להפך, במחשב רגיל למשתמש רגיל אין הרשאות כתיבה מחוץ לבית ולכמה מקומות אין הרשאות קריאה . אפילו בחלונות המושג הזה נכנס (my documents(

4. לא, תיקיית הבית של root היא רק שלו. ישנם מקומות אחרים בהם אפשר להגדיר קבצים לכל המשתמשים. root הוא תמיד לוקאלי. ישנם אפשרויות נוספות לווידוא משתמשים מול שרתי YP קרברוס או אפילו windos domain server אבל זה כבר נושאים מתקדמים.

5. בברירת המחדל ctrl+d שולח סימן EOF שמסמן סוף קובץ ו ctrl+z שולח סיגנל SIGSUSP שמסמן לתוכנה שאתה רוצה לחזור זמנית ל shell.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...