בעייה קשה במגבר PIONEER - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעייה קשה במגבר PIONEER

edoson

Recommended Posts

שלום לכולם, אני מקווה שתוכלו לעזור לי.

יש לי מגבר PIONEER SX737, ואם הדגם לא נשמע לכם מוכר זה בגלל שיש לו לפחות 25 שנה, אבא שלי הביא אותו מיפן בזמנו.

מחוברים אליו שני רמקולים של BOSE, והבעיה החלה לפני כחודשיים. באמצע שמיעה רגילה של , פתאום שמעתי מן "טיק" עדין כזה,

והמגבר הפסיק להוציא קול. עברה דקה ופתאום עוד "טיק", והמדבר חוזר להשמיע קול, וככה חוזר חלילה עד שנמאס לי ושלחתי את המגבר לתיקון.

בינתיים הבאתי מגבר אחר, ושמעתי בו. לאחר כמה ימים פתאום אותה בעיה, המגבר החלופי משמיע ומחריש בתדירות.

הוצאתי את המגבר המקורי מתיקון, בעל החנות אמר לי שיש בעייה במשהו שנקרא "מגבר פנימי" והתיקון יקר ולכן לא משתלם.

החזרתי את המגבר הביתה, הפעלתי אותו , ופתאום הפלא ופלא הכל עובד כשורה. שבועיים שלושה לא נצפתה כל בעיה והמגבר עבד כבימים ימימה. והנה אתמול, שוב נשמע אותו "טיק" אלמותי בלתי מתפשר, ושוב לא ניתן להאזין ברצף.

נראה לי שבעל החנות שבדק את המגבר, לא מצא שום בעייה ולכן המציא אחת, אחרת אין לי הסבר למה המגבר חזר פתאום לעבוד.

מה גם שאותה בעייה הופיע במגבר החלופי, יש לי יסוד לחשוד שישנה בעייה אחרת, ברמקולים או בחוטים.

והנה עוד פרט שיוכל לעזור: עוד בתקופה התקינה שלו, חיברתי את הרמקולים הפוך, + ל- ו - ל+, וכאשר הגברתי יתר על המידה, נשמעו בדיוק אותם "טיקים" שהפסיקו את פעולת המגבר. כאשר החזרתי חזרה את החוטים לסדרם, נעלמה הבעייה, עד שהופיעה שוב שבוע לאחר מכן.

יש הצעות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך מאוד מוזרה לי אבל נדמה לי שאם הדבר קרה לך גם במגבר אחר אז יכול להיות שהבעיה היא ברמקולים.

תנסה לחבר אחרים ותראה אם הוא יפעל טוב.

ואולי ה"טיק" הזה קורה בגלל שההגנה של המגבר מופעלת ומנתקת את הרמקולים ............. ::) אם יש לו כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי זה נשמע כמו הגנה של המגבר...

יכול להיות שהעכבה (או איך שקוראים לזה) של הרמקולים היא מאוד נמוכה- שזה אומר שהמגבר צריך להפעיל יותר כוח כדי להפעיל אותם.

או שפשוט העוצמה של המגבר היא מאוד נמוכה...

בקיצור, תנסה לשמוע על ווליום מאוד נמוך ותראה אם זה ממשיך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני נתקלתי בבעייה אצלנו באונקיו,

תחילה חשבונ שזה נגרם בעקבות התחממות של המגבר, או עוצמות גבוהות מידיי אך לבסוף התברר כי הרמקול הימני קידמי מקצר.

אני מציע שתבדוק ותנתק רמקול בכדי לשלול את האפשרות שאחד מהם דפוק או החיבורים שלו נוגעים/רופפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם הדבר הזה, שהרמקול "מקצר" פוגעת במגבר? או שזה פעולת הגנה של המגבר מפני השירפותו או משהו כזה?

האם זה יכול לקרות גם במגברים חדשים??

ולמה צריך שההתנגדות של הרמקולים ושל המגבר יהיו תואמות?

זה לא משהו שהמגבר מכוון את עצמו ביחס לרמקול (כלומר ככל שההתנגדות יותר נמוכה, כך הווליום שהמגבר יפיק יהיה יותר נמוך)

ואם ההתנגדות של המגבר והרמקולים לא תואמת מה אפשר לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחבר בעל התנגדות נמוכה למגבר בעל התנגדות גבוהה, אתה בעצם מאמץ את יחידת ההגברה הפנימית יתר על המידה, בייחוד בעוצמות גבוהות. אתה לא אמור להרגיש הבדל מסויים בהתחלה, אבל בסופו של דבר ההספק המיירבי של המגבר ייחלש ובמקרים קיצוניים אף תיתכן פגיעה ביחידת ההגברה עצמה לצמיתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגברים מקצועיים הם 8 אום ,יש היום הרבה זבל שהוא 4 או 6 אום שאלה הם בסדר גמור אבל במקור צריך להיות 6 אום .

אם יש קצר אז המגבר נפגע ,יש לו הגנה שמונעת את הפגיעה הזאת וזה התיק והניתוק של הסאונד בכלל !

אני גם הייתי בודק את המתח שיוצא מאותו שקע של החשמל רק בכדי לראות שזה 220-250 יציב ללא תנודות (דרך אגב הכי טוב זה להפעיל את המגבר דרך UPS -יש הבדל גדול וזה מדהים) .

בקיצור -תבדוק רמקול ע"י ניתוק החיבור במגבר ולא ברמקול (ככה גם נפסול את עניין החוט שמקצר),ואם יש לך אפשרות בדוק את השקע חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגברים מקצועיים הם 8 אום ,יש היום הרבה זבל שהוא 4 או 6 אום שאלה הם בסדר גמור אבל במקור צריך להיות 6 אום .

אם יש קצר אז המגבר נפגע ,יש לו הגנה שמונעת את הפגיעה הזאת וזה התיק והניתוק של הסאונד בכלל !

אני גם הייתי בודק את המתח שיוצא מאותו שקע של החשמל רק בכדי לראות שזה 220-250 יציב ללא תנודות (דרך אגב הכי טוב זה להפעיל את המגבר דרך UPS -יש הבדל גדול וזה מדהים) .

בקיצור -תבדוק רמקול ע"י ניתוק החיבור במגבר ולא ברמקול (ככה גם נפסול את עניין החוט שמקצר),ואם יש לך אפשרות בדוק את השקע חשמל.

ככל שהעכבה ברמקולים יותר גבוהה זה יותר טוב או יותר רע?

ואם אתה אומר שמגברים טובים זה 8 אום ורמקול במקור זה 6 אז יוצא מצב שהעכבה של המגבר יותר גבוהה משל הרמקול ואז, לפי מה שאתה אומר, המגבר מתאמץ יותר מידי...

ומה זה UPS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המגברים יש מתג(אוטומתי או ידני) שמשנה את העכבת יציאה לרמקולים כך שיתאים ל6 אום או 8 אום או 4אום.

אם משתמשים ברמקולים בעלי עכבה נמוכה בדרך כלל זה אומר שהם לא ממש טובים זה מה שאני אומר.

UPS זה אל פסק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי ביחס למה, אם תחבר של 8 אוהם למגבר של 6, ושניהם אמורים לספק לדוגמא 150 וואט ב Peak, לא יתקבל ניצול מיירבי של השניים. הרמקול יפיק עוצמה הנמוכה ב25/50 אחוזים. למגבר לא ייגרם נזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העכבה הכי טובה זה 8 אום לא יותר גבוה ולא נמוך מזה !

הUPS מגן על המגבר משינויי מתח (כמו שמגן על המחשב) וההבדל ניתן לשמיע הווליום גבוה ששם פשוט העיוותים נעלמים בעזרת ה UPS

אני פעם קיבלתי הדגמה שכזאת אצל חבר והייתי בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המגברים יש מתג(אוטומתי או ידני) שמשנה את העכבת יציאה לרמקולים כך שיתאים ל6 אום או 8 אום או 4אום.

אם משתמשים ברמקולים בעלי עכבה נמוכה בדרך כלל זה אומר שהם לא ממש טובים זה מה שאני אומר.

יש לי מגבר ממש טוב ואין לו מפסק. אם מחברים 4אום אז הוא מוציא פחות וואט.

ככל שהעכבה יותר נמוכה צריך יותר זרם בשביל אותו הספק ואני חושב שמכאן הבעיה....

כשמגיעים לסף ההספק של מגבר מקבלים Clipping וכדאי להיות רחוקים משם (מסף ההספק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...