פרופיל הצבע המוטמע במסמך אינו תואם את מרחב הצבע - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרופיל הצבע המוטמע במסמך אינו תואם את מרחב הצבע

ron1979

Recommended Posts

כשאני פותח קובץ PSD שקיבלתי מהמעצב\ת,

אני מקבל הודעה כזאת:

"פרופיל הצבע המוטמע במסמך אינו תואם את מרחב הצבע

הנוכחי . הפרופיל המוטמע ישמש במקום מרחב העבודה."

אני ירוק בנושא,

מה זה אומר בשפה פשוטה ולמה זה גורם? אפשר לתקן שהוא לא יציג לי זאת ?

נ.ב. התקנתי גירסה עיברית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוב אתה לא תראה הבדל,

המשמעות של ההודעה היא שישנם כל מיני פורפילים של צבע לשימוש

יש מוכנים ויש אישיים שאתה יכול לעשות לעצמך...למה זה טוב? להתאים לצבעוניות של למשל ככה שהצבע שאתה רואה על המסך זה הצבע שיודפס וכו'

אם זה ממש מפריע לך תבקש ממי ששלח לך את הקובץ לשלוח גם את הפרופיל או פשוט לשאול אותו איזה פרופיל הוא משתמש ואז לשנות בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני פותח קובץ PSD שקיבלתי מהמעצב\ת,

אני מקבל הודעה כזאת:

"פרופיל הצבע המוטמע במסמך אינו תואם את מרחב הצבע

הנוכחי . הפרופיל המוטמע ישמש במקום מרחב העבודה."

אני ירוק בנושא,

מה זה אומר בשפה פשוטה ולמה זה גורם? אפשר לתקן שהוא לא יציג לי זאת ?

זה אומר שבהגדרות בררת המחדל בפוטושופ על מחשבך, הפרופיל אינו זהה לפרופיל המוטמע של הלקוח.

במקרה כזה, אם אתה רוצה לשמר את הפרופיל של הלקוח, אז פשוט תשאיר אותו מוטמע.

רק במידה ואתה רוצה לבצע המרת צבע, אז רצוי להמיר את מרחב הצבע לפרופיל היעד למשל:

לדפוס אופסט: מתאים פרופיל CMYK.

למודל צבע , המתאימים הם: sRGB, Adobe , זה מאוד תלוי ביעד של התמונה, אבל אלו הם הפרופילים הסטנדרטיים בתעשיה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בשביל האינטרנט, תשתמש בפקודה: Convert to profile ככה המרה תתבצע בצורה מקצועית יותר, מאשר סתם להחליף את ה-MOD.

אגב, Adobe הוא פרופיל טוב לאינטרנט.

פרופיל Adobe הוא פרופיל שמתאים יותר לדפוס מאשר לאינטרנט, sRGB הוא פרופיל שמותאם יותר לתצוגות מסך/אינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולפי מה קבעת את זה?

מתוך עבודתי כגרפיקאי במשך כמה וכמה שנים לדפוס ואינרטנט.

sRGB הוא סטנדרט לתצוגה שפותח ע"י מספר חברות (אני לא זוכר אילו אבל גם מיקרוסופט שותפה בפיתוח והיא לא מקפידה על תאימות לסטנדרט). Adobe הוא מגוון רחב יותר של צבעים/גוונים כדי להגיע לתוצאות העשירות ביותר בהתאם לעבודות וסוגי הדפוס השונים (כמובן אחרי המרה ל-CMYK).

sRGB הוא יותר מצומצם מבחינת גווני הצבעים כדי שיוצג כמה שיותר דומה על תצוגות/מסכים שונים.

אם אתה רוצה עוד אינדיקציה פתח את הגדרות הצבע המוכנות מראש בפוטושופ ותראה ב-preset של אינטרנט יש sRGB ובדפוס Adobe .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך עבודתי כגרפיקאי במשך כמה וכמה שנים לדפוס ואינרטנט.

sRGB הוא סטנדרט לתצוגה שפותח ע"י מספר חברות (אני לא זוכר אילו אבל גם מיקרוסופט שותפה בפיתוח והיא לא מקפידה על תאימות לסטנדרט). Adobe הוא מגוון רחב יותר של צבעים/גוונים כדי להגיע לתוצאות העשירות ביותר בהתאם לעבודות וסוגי הדפוס השונים (כמובן אחרי המרה ל-CMYK).

sRGB הוא יותר מצומצם מבחינת גווני הצבעים כדי שיוצג כמה שיותר דומה על תצוגות/מסכים שונים.

אם אתה רוצה עוד אינדיקציה פתח את הגדרות הצבע המוכנות מראש בפוטושופ ותראה ב-preset של אינטרנט יש sRGB ובדפוס Adobe .

אני מכיר הרבה גרפיקאים, אבל לא כולם יש ידע מעמיק בהפרדות צבעים וניהול צבע, זה תחום שדורש מומחיות ספציפית.

הפרופיל של אדובי רע לדפוס אופסט, בגלל שתחום הגמא שלו בהרבה יותר רחב ממה שיש לצבעי דפוס להציע, ולכן ההמרה ממנו לא כל כך מומלצת לדפוס.

בגלל שמסך מחשב עובד בצבעי הוא מסוגל להציג תחום רחב מאוד של צבעים בהשוואה לנייר מודפס, לכן הפרופיל של אדובי מתאים יותר לאינטרנט כי יש בפרופיל מרחב עשיר של צבעים.

סידור מנהל הצבע בפוטושופ כמצב של בררת מחדל, ניתן לשינוי לפי הדרישות של הצלם, גרפיקאי או כל מי שעוסק בתחום.

אגב, יש ויכוח ישן בין צלמים בהקשר לפרופילים Adobe , sRGB, עדיין הנושא לא סגור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי אין ידע מעמיק מאוד בנושא, אבל מנסיון, וגם התייעצות עם אנשים שכן מבינים, אלו המסקנות שאני הגעתי אליהם.

אני עובד עם Adobe ועד עכשיו ההמרה ממנו ל-CMYK עברה בשלום.

למיטב ידיעתי אין דפדפנים שתומכים בפרופיל הצבע של אדובי או בכלל, ה-sRGB היה אמור להיות הסטנדרט ולפתור את בעיית התצוגה השונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי אין ידע מעמיק מאוד בנושא, אבל מנסיון, וגם התייעצות עם אנשים שכן מבינים, אלו המסקנות שאני הגעתי אליהם.

אני עובד עם Adobe ועד עכשיו ההמרה ממנו ל-CMYK עברה בשלום.

אתה יכול להמיר מאדובי ל- CMYK, רק שים עין על צבעים כמו: אדום אש, כחול אינדיגו, ירוק טורקיז.

אלו הם הצבעים שנפגעים בעיקר מהמעבר ל- CMYK.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...