מחפש מצלמה +- 1000 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מצלמה +- 1000 ש"ח

Clint Eastwood

Recommended Posts

שלום!

אז ככה, המצלמה מיועדת לטיול לדרום אמריקה שם היא תעבור תלאות רבות למשך 8 חודשים!

הדרישות הן:

מעל 4 MPXL

זמן תגובה מהיר בין תמונה לתמונה.

וידאו ללא הגבלה + 640X480

זיכרון פנימי (לא חובה אבל עדיף)

פונקציות פשוטות של רצף ,צילום עצמי וכו'

סוללות AA- מהסיבה הפשוטה שאין איפה להטעין סוללת ליתיום באמצע האמזונס... ואם זה אפשרי שהיא לא תאכל אותם מהר מדי.

בלי Docking station למה אין לי כוח להיסחב עם עוד דאגה על הגב...

חשבתי על ה nikon coolpix s4 שיש לה זום אופטי X10 והבנתי שהיא מוצלחת

המליצו לי על panasonic dmclz7 אבל לא ממש התלהבתי ממנה.

יש המלצות אחרות?

תודה לכל העוזר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוללות AA- מהסיבה הפשוטה שאין איפה להטעין סוללת ליתיום באמצע האמזונס... ואם זה אפשרי שהיא לא תאכל אותם מהר מדי.

ואתה מצפה שבצידי הדרך יהיו גזלנים שימכרו סוללות AA מסוג NiMH ושלגמרי במקרה הסוללות האלה בדיוק הוטענו באותו יום? כי מספיק שאחד מהפרמטרים האלה לא תקף, כדי שמגדל הקלפים שעליו אתה מבסס את הדרישה הזו יתמוטט:

- אם הסוללות יהיו אלקליניות ולא NiMH אז הן יספיקו לכמות סמלית של צילומים. במקרים רבים מדובר על כמות תמונות חד-ספרתית, או דו-ספרתית במקרה הטוב. שכח מלקבל 300 תמונות כמו עם סוללות נטענות.

- אם בצידי הדרך לא יהיה מי שימכור סוללות ותצטרך לסמוך על הסוללות שאתה מביא איתך אז אפשר מראש להביא יותר סוללות Li-Ion. המחיר שלהן עומד על כמה עשרות שקלים.

- אם הסוללות לא הוטענו באותו יום אז זליגת החשמל שלהן תשפיע באופן מכריע על כמות הצילומים שתוכל לקבל.

עוד פרטים על מיתוס סוללות ה-AA במאמר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ווואאוווו... את האמת שהמאמר הזה חידש לי רבות... תודה רבה.

באמת שבר מספר נרחב של מיתוסים... הוא אפילו דיי קשה לעיכול!

בכל מקרה יש לך המלצה על ספציפית או ביקורת על אלו שרשמתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאני ממליץ על דגם ספציפי כדאי שתענה על כמה שאלות:

- אילו נושאים אתה מעוניין לצלם? באילו תנאי תאורה?

- כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה?

- האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

- מה התקציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין לצלם נופים, חברים, עצמים בתנועה ומיקרו.

תנאי תאורה מכל הסוגים: ברחובות העיר, בחדרים מוארים, ביערות חשוכים, בחשכה ליד מדורות ומדבריות שוממות...

המשקל לא כזה מהותי לי... הייתי מעדיף שזה תהיה מצלמה קומפקטית (לא אולטרה) מהסיבה הפשוטה שמצלמה גדולה מושכת גנבים (ולא חסר שם) בעוד קטנה נכנסת לכיס של דגמח. אם יש איזו מצלמה דמוי SLR ממש מוצלחת ויצאת דופן מהשאר אין לי בעיה להסתכן.

יש לי היום מצלמה עתיקה העונה לשם 945 שבעיות בא לא חסר החל מ4 AA שאוזלות ברגע, מטושטשות בחשכה, גדולה מדי יחסית ליכולות המעטות שלה ובעיות תוכנה שגורמות להפסקת עבודה (מסתדר אחרי שמוציאים את הבטריות ומכניסים מחדש!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזווית של עדשת ה-37 מ"מ ב-HP 945 הייתה מספיק רחבה עבורך, או שמצאת את עצמך לעיתם קרובות הולך לאחור או נאלץ לחתוך חלקים מהתמונה? ומה לגבי הצד השני - יכולת לוותר על אורך מוקד ארוך ולהתספק ב-100 מ"מ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וגם הצד הרחב הספיק? אם כן, אז פוג'י F31 תהיה הקומפקטית הטובה ביותר שתוכל לקנות כיום. היא מצלמה מעולה למי שלא צריך שליטות ידניות או טווח עדשה גדול. העדשה שלה מקבילה ל-36-108 מ"מ, ואם זה מספיק לך אז תוכל לקבל ממנה תוצאות ברמה הרבה יותר גבוהה ממה שקיבלת אי פעם עם ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נבדוק את ה-F31 מול הדרישות:

מעל 4 MPXL

יש (6.3 מ"פ).

זמן תגובה מהיר בין תמונה לתמונה.

2.4 שניות בין תמונות, 0.3 שניה מלחיצה לצילום. ל-S10 זמן של כ-2 שניות בין תמונות ו-0.5 עד 0.7 מלחיצה לצילום. מבין שני אלה אני מעדיף את הפוג'י ללא ספק. אגב, ברגע שתפעיל את הפלאש הזמנים של הפוג'י יהיו קצרים בהרבה משל הניקון בגלל שב-ISO גבוה הפלאש יכול להבזיק בעוצמה הרבה יותר חלשה ועדיין להספיק לחשיפה טובה (וזה דבר שמקצר את הטעינה). ISO גבוה שמיש זה המומחיות של פוג'י.

וידאו ללא הגבלה + סאונד 640X480

יש.

זיכרון פנימי (לא חובה אבל עדיף)

לפוג'י יש 10 מ"ב זכרון פנימי, ולא ממש ברור לי בשביל מה. זה אחד הפיצ'רים הכי מיותרים שאפשר למצוא במצלמה דיגיטלית. במקום לסמוך על זכרון פנימי שמספיק לעוד שלוש~ארבע תמונות, קונים כרטיס נוסף שמספיק למאות. המחיר של כרטיס כזה עומד בסה"כ על מאה-ומשהו ש"ח.

פונקציות פשוטות של רצף תמונות,צילום עצמי וכו'

יש.

ה-F31 היא המצלמה עם זמן הסוללה הארוך ביותר בשוק. עם צילום בפלאש אפשר לקבל קרוב ל-600 תמונות לטעינה. בלעדיו, יש דיווחים על יותר מ-1000 תמונות. סוללה רזרבית עולה כ-50 שקלים (מ-eBay, כולל משלוח).

בלי Docking station למה אין לי כוח להיסחב עם עוד דאגה על הגב...

אין תחנת עגינה או מטען. הטעינה מתבצעת ישירות במצלמה.

ה-S10 מצלמה מאוד בינונית. יש לה רק שתי תכונות שהופכות אותה למעניינת - טלה יחסית ארוך בגוף קומפקטי, ומצב מקרו של ממש גם בצד הטלה. אם אלה תכונות שחשובות לך, אז הריקו R6 כוללת את שתיהן ויתרונות אחרים (בראשם עדשת 28 מ"מ). בשני האתרים שבהם התפרסמו ביקורות על שתי הצלמות אפשר לראות הבדל ברור מאוד בציונים שהן קיבלו, לטובת הריקו:

http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2006/10/31/Nikon-Coolpix-S10/p1

http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2007/04/09/Ricoh-Caplio-R6-Review/p1

http://www.photographyblog.com/reviews_nikon_coolpix_s10_6.php

http://www.photographyblog.com/reviews_ricoh_caplio_r6_6.php

בניגוד ל-R6 ול-F30, ה-S10 אפילו לא מציגה את מהירות התריס, והנושא הזה היה מספיק בשביל כדי לפסול אותה על הסף. תצוגת מהירות הכרחית בעיני לצילום בתנאי תאורה בעייתים (אי אפשר לדעת מתי להעלות ISO בלעדיה). ל-R6 יש הרבה goodies אחרים, אבל בדומה ל-S10 אין לה את איכות התמונה של הפוג'י, במיוחד לא ב-ISO גבוה. חיסרון נוסף הוא שקשה למצוא אותה בארץ. היא נמכרת רק בשתי חנויות, ובשתיהן מדובר ביבוא אפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי עכשיו ביקורת ב"זאפ"

"למקצוענים שבינינו - בתמונות עם בוהק חזק יש מריחות סגולות ממש בולטות. הקונטרסט בתמונות יום גבוה מדי ומומלץ לצלם עם פיצוי קבוע של -שליש EV. כפתור המודים מאוד קל לתזוזה ולפעמים מגיעים לצילום וידאו במקום צילום רגיל. חיבור ה לא ממש סטנדרטי כך שחייבים להשתמש בכבל היחודי של פוג'י. כרטיס ה xD חייבים לקנות מהחברה גם, וחבל שהם לא עוברים ל מיני SD."

ידוע לך משהו על הסגלגלות הזו? מה בנוגע לכרטיס הxD?

F-31FD זה שווה ערך ל F-31?

ועוד משהו קטנטן... פעם אחת רשמת f-31 ופעם אחת f-30 אז למי מביניהן התכוונת? תודה! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתמונות עם בוהק חזק יש מריחות סגולות ממש בולטות.

הבעיה הזו נקראת Purple Fringing וקיימת גם במצלמות אחרות ברגע שמצלמים בתנאים מאוד קונטרסטיים. הפתרון פשוט - עוברים ל-A וסוגרים צמצם, או משתמשים בתוכנה כמו PSP-XI שמסדרת את זה בשני קליקים.

הקונטרסט בתמונות יום גבוה מדי ומומלץ לצלם עם פיצוי קבוע של -שליש EV.

זה היה נכון ב-F30. ה-F31 פחות רגישה לחשיפות יתר, ולכן צילום עם 0.3- בד"כ לא הכרחי.

כפתור המודים מאוד קל לתזוזה ולפעמים מגיעים לצילום וידאו במקום צילום רגיל. חיבור ה לא ממש סטנדרטי כך שחייבים להשתמש בכבל היחודי של פוג'י. כרטיס ה xD חייבים לקנות מהחברה גם, וחבל שהם לא עוברים ל מיני SD."

אלה התקרצצויות על שטויות.

מה בנוגע לכרטיס הxD?

מה בנוגע אליו? משלמים מאה-ומשהו שקל, מכניסים למצלמה ומאותו רגע אין לזה שום משמעות אם הכרטיס שנמצא בה הוא xD, CF, SD או כל דבר אחר.

F-31FD זה שווה ערך ל F-31?

כן.

ועוד משהו קטנטן... פעם אחת רשמת f-31 ופעם אחת f-30 אז למי מביניהן התכוונת? תודה! :xyxthumbs:

ל-F31. ה-F30 היא דגם קודם (וכמעט זהה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...