|S6500| צילומי מאקרו לא הולכים בצורה טובה! צריך טיפים. - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

|S6500| צילומי מאקרו לא הולכים בצורה טובה! צריך טיפים.

shobyloby

Recommended Posts

קניתי את המצלמה לפני כמה שבועות, ולבנתיים אני מפעיל הכל על אוטומטית כי עוד לא למדתי את המושגים לעומק כדי להפעיל ידנית.

ניסיתי לצלם כמה חרקים במצב מאקרו/סופר מאקרו, והתוצאות לא יוצאות הכי טובות. יש תאורה מלאכותית די חזקה באותו החדר.

מישהו יכול לכוון אותי לגביי הטעויות שאני עושה? הבאתי ארבע דוגמאות מצילום חרקים.

image00001ax9.jpg

image00002sk3.jpg

image00005tk1.jpg

image00007ez7.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרקים מאוד חמודים יש לך בחדר.

1. אתה צריך שהאור יהיה בכיוון כזה שאתה לא תיגרום לצל מעל מה שאתה מצלם

2. אם במצלמה שלך יש אפשרות לחצי - (פלאש חלש יותר) זה יכול מאוד לעזור לצילומי מאקרו חזקים ומדויקים עם פחות ניסיונות צילום.

3. אתה צריך להיות קרוב יותר לעצמים שאתה מצלם, אם יש לך סופר זום גם יכול לעזור לך אבל לא להתפרע עם זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות:). למדתי טיפה יותר על ההגדרות הידניות ואיך מפעילים אותם, רק צריך להבין באיזה מספרים להשתמש בצילום מאקרו של חרקים?

על מה להגדיר את מהירות/גודל-פתיחת התריס, ובאיזה ISO להשתמש? לבנתיים, הצילומים יהיו רק בחדרים עם תאורה מלאכותית (פשוט כי אין לי כוח לצאת מהבית, אני כבר אמצא פה חרק או שניים :P). לגביי הזום, לפתוח את העדשה עד הסוף או לאמצע, או שזה הולך לפי הפוקוס? (אני שם פוקוס אוטומטי אם זה משנה)

לגביי חצי , לא שמתי לב לאפשרות כזאת במצלמה. מה שראיתי היה בלי/עם , ואפשרות לפלאש מקדים להפחתת תופעת עיניים אדומות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון, בצד הרחב של העדשה, אתה אמור לקבל את ההגדלה הגדולה ביותר, אבל יש לזה חסרונות: אתה מטיל צל על אובייקט הצילום.

במאקרו, עומק השדה נמוך מאד, לכן מומלץ לסגור את מפתח הצמצם, נסה לצלם ב- F8 או לפחות ב- F5.6.

כמו כן, מומלץ להשתמש בחצובה או לצלם באור חזק מכיוון שאתה סוגר את מפתח הצמצם, מה שמפחית בצורה דראסטית את כמות האור המגיעה לחיישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון לא ממליץ כל כך לצלם מאקרו עם המצמה הזאת.

עוד דבר צילומי מאקרו של חרקים מצלמים מזווית פנים ולא זווית של מבט על.

דבר נוסף חשוב, הוא העדשה שבה אתה משתמש.

אני ינסה עכשיו לימצוא חרק חמוד לצלם ולהראות לך דוגמא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...