באיזה צורה מרגישים את הוספת הזיכרון? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה צורה מרגישים את הוספת הזיכרון?

shaithebest

Recommended Posts

שלום לכולם

לאחר אשני מוסיף לזיכרון הקיים במחשב שלי (512MB) עוד DDR1 512 MB 400 MHZ

איך אני יכול לבדוק אחרי ההוספה את המקום שפנוי ב-RAM?

אוקיי אז יש תוכנות כמו EVEREST או SPEED IT UP FOR FREE

אבל השאלה שלי היא :האם ההוספה של הזיכרון הזה תשפר לי משמעותית את הביצועים של המערכת או שיש דרך אחרת?

מה תפקיד ה- OC?

איך מתקינים את הזיכרון הנוסף?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כודם כל,אתה תרגיש שיפור ניכר,

כי לאחר הוספת הסטיק של ה-512MB הדואל צ'אנל יעבוד,

ואז המעבד בין המעבד לזיכרון יהיה מהיר יותר.

ועוד סיבה לקח שתרגיש שיפור,היא - שהוינדווס לוקח כ-256 ויותר ,

ותוסיף את הזיכרון שהתוכנות שפועל ברק לוקחות...

לכן יהיה לך יותר פנוי.

אין דבר כזה מקום פנוי!,

אולי אתה מתכוון לכמות הזיכרון שלא בשימוש! - את זה תוכל לבדוק ב-EVEREST.

זיכרון נוסף לא דורש הרבה ידע או ניסיון כל שהוא במחשבים!,

אתה צריך לחבר את סטיק הזיכרון לתושבת הצמודה לזיכרון שכבר יש לך.

אם... - ובמקרה,המחשב לא מזהה את הזיכרון,ייתכן כי חיברתה הפוך,

תהפוך אותו.

תפקיד ה-OC הוא להמהיר את הרכיב שעליו אתה מצבע את ה-OC.

ולכן,שממהירים רכיב,יש תוספת של ביצועים.

מקווה שעזרתי,

בתודה,

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז אני הולך לאופיס דיפו לחפש אולי יש להם

אם אתם רואים איזה קישור שלחו לי אותי בבקשה

אז איך עושים OC לזיכרון?

אני אנסה להרכיב אותי למרות שבחיים לא עשיתי את זה בעבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיכרון אי אפשר לחבר הפוך !!!!!!!!!

יש לו רק כיוון אחד.אם אתה מפעיל כח על כיוון מסויים ואתה רואה שזה לא ניכנס ואתה בכל זאת מתעקש אז אתה שובר אותו.ואולי גם את הלוח שלך...

יש חריץ בתושבת שזה לשים לב שהשקע של הזיכרון יתאים לו.

בקשר לשיפור בביצועים אתה מרגיש את זה בתוכנות כבדות ובעבודה כללית של המערכת הפעלה.

זיכרון נוסף לא דורש הרבה ידע או ניסיון כל שהוא במחשבים!,

אתה צריך לחבר את סטיק הזיכרון לתושבת הצמודה לזיכרון שכבר יש לך.

אם... - ובמקרה,המחשב לא מזהה את הזיכרון,ייתכן כי חיברתה הפוך,

תהפוך אותו.

מוטציה אתה עם 1330 תגובות פה ועדיין לא למדת שאי אפשר לחבר מחשב בצורה הפוכה...???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכנן לעבוד ב-Dual Channel חשוב שהזכרונות יהיו כמה שיותר דומים אחד לשני, ואם אפשר עדיף שיהיו זהים

ולגבי שאלתך בקשר לשיפור בביצועים-היום אמורים להגיע אליי זכרונות של בנפח 2X1GB, הם יחליפו את ה-2X256MB הקיימים של Kingston

אני מוכן לעדכן בקשר לשיפור בעבודה השוטפת ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לך מחסור בזכרון לפני ההוספה תראה שהתוכניות רצות יותר חלק. במצב שאין מספיק זכרון המערכת הפעלה מתחילה לפנות מקום בזיכרון הפיזי לתוך הדיסק הקשיח . זה בעיקר קורה כשעוברים מתוכנית לתוכנית . בגלל שלדיסק הקשיח יש זמן תגובה בערך פי מיליון יותר איטי מזיכרון אז התוכניות שרצות במצב של מחסור זכרון ירוצו יותר לאט ופחות חלק.

בגלל שדיסקים קשיחים הם רכיבים אלקטרו מכניים הם יכולים להתקלקל משימוש אינטנסיבי . בגלל שמחסור בזיכרון מעסיק את הדיסק הקשיח כלכך הרבה זה יקצר באופן משמעותי את אורך החיים שלו .

הוספת יכולה לשפר ביצועים עד לנקודה שאין מחסור בזכרון . ברוב המקרים מחסור בזיכרון הוא האשם העיקרי בבעיות ביצועים. העלאת המהירות של הזיכרון גם לפעמים יכולה לעזור אבל לא בהרבה זה בעיקר תלוי מה המעבד עושה וגם תלוי ברוחב הפס של החיבור של המעבד ( FSB במקרה של אינטל) . אם לזיכרון יש מהירות יותר גבוהה מהחיבור למעבד ההבדל בביציעים יהיה מינורי בין איטי יותר . עדיין יהיו הבדלים קלים בגלל הדרך שהמעבד קורא דברים מהזיכרון .לרוב כתיבות לזיכרון לא משפיעות על הביצועים ובארכיטקטורות מסוימות הן נידחות לטובת קריאות מהזיכרון. בגלל שהמעבד לרוב ניגש רק לזיכרון הפנימי שלו (cache) והcache מביא את מה שחסר מהזיכרון יותר מהיר יתן בוסט קטן מאוד בביצועים בגלל שלהביא את הזיכרון יקח פחות זמן. השיפור בביצועים הוא לרוב קטן מאוד בגלל שהמעבד לא תמיד צריך ללכת לזיכרון ולרוב הוא עובד בבלוקים קטנים וקבועים ורק מדי פעם הוא צריך משהו שלא ממופה לזיכרון הפנימי שלו. פעולות שעובדות באופן אינטנסיבי על הזיכרון לרוב יקבלו שיפור יותר גדול בביצועים מזכרון מהיר יותר אבל ברוב האפליקציות ההבדלים יהיו לא משמעותיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, התקנתי את הזכרונות 2GB של ובהחלט מרגישים שיפור

כל התוכנות עולות בקלילות, אפשר לפתוח המון דברים בו זמנית והמחשב סוחב יפה מאוד

בקיצור אני ממליץ מאוד שתשדרג, זה משפר את חוויית העבודה עם המחשב במידה ניכרת :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה דגם המפרט של המחשב?אז ככה:

מארז ATX+מאוור שרוול 818-2PL

חיבור לספק 8X8 FAN

CPU INTEL 2.66\533/1M S7751

MB P5S800-VM S7751

D13179-001 FAN INTEL 0.42 S7751

MC3264DDR32M88M-400 MC 256 MB 400

סה"כ:512MB

הזיכרון שקניתי ושאני מפחד להתקין אותו במחשב כי אין מושג איך כי אף פעם לא עשיתי את זה ובכלל אני סטודנט להנדסת תוכנה שאין לו מושג בחומרה

KINGSTON

KVR400X64C3A/512

512mb 3200 cl3 184-pin dimm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

abnatan אני סקרן לדעת באיזה דגם אתה משתמש? אם אפשר קישור או מקט, או פשוט שם דגם מלא. תודה.

שם הדגם המלא: OCZ4002048V3DC-K

קישור לאתר יצרן: http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr_pc_3200_value_series_dual_channel

מדובר בשני סטיקים, כל אחד 1GB בתצורת PC3200 שעובדים בדואל ועם תזמונים של 3-4-4-8 (CL3)

shai , במקרה שלך הייתי מוציא את אחד הזכרונות ומתקין במקומו את ה-512MB, וזאת כיוון שיש לך בלוח אם רק 2 סלוטים לזכרונות.

הרכבת היא פעולה פשוטה למדי, כל מה שאתה צריך לעשות זה:

1. לכבות את המחשב ולנתקו מהחשמל

2. לפתוח את המארז

3. לאתר את הזכרונות. סימנתי לך בתמונה הבאה את מיקומם על הלוח כדי שתוכל למצוא אותם ביתר קלות:

thumb_468fb4011afbb751850635.png

(לחץ להגדלה)

4. לשחרר את אחד המודולים, וזאת ע"י לחיצה על התפסנים בשני הצדדים

5. להכניס את המודול החדש לאותו המקום ולהקפיד שהוא יושב נכון על המסילה (אם תסתכל על הזכרון תראה שיש לו חלק אחד עם יותר פינים מהשני, ביניהם מפריד חריץ קטן וגם המסילה מתאימה למבנה זה-כך תוכל להבין איך יש להרכיב את הזכרון על המסילה).

6. ללחוץ את הזכרונות כלפי הלוח אם עד ששני התופסנים בצדדים נסגרים והמודול כולו יושב בצורה אחידה על המסילה (מומלץ להכניס קודם כל צד אחד ואז לסגור גם את הצד השני אם לא הצלחת להכניס את המודול בבת אחת).

7. לסגור את המארז

8. להדליק את המחשב, ובמידה והכל הלך כשורה תראה שיש לך עכשיו 768MB זיכרון

מדריך דומה המסביר את הכל עם באנגלית:

http://compreviews.about.com/od/tutorials/ss/DIYDeskMem.htm

בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...