Proxy Server - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Proxy Server

Tzion

Recommended Posts

אני מחובר לאינטרנט בכבלים והספק שלי הוא הטכניון.

ודרך הטכניון אני מוגבל לכל מיני תוכנות ואתרים: לדוגמא, אני לא יכול להתחבר לשרתים של ה-mIRC או שאני לא יכול להתחבר לקזזה...

ובטח יש עוד דברים.

בקיצור יש להם כל מיני חסימות כאלה...

בשביל שאני אוכל לגלוש בצורה נורמלית, הייתי צריך להגדיר שרת proxy. (מישהו מוכן להסביר לי מה זה שרת פרוקסי?)

וחשבתי שאני יכול לבטל את החסימה אם אני אמצא שרת proxy אחר במקום זה של הטכניון, שעכשיו מוגדר אצלי. (ד"א אם אני לא קובע שום שרת פרוקסי האינטרנט בכלל מוגבל).

מה דעתכם? האם השרת פרוקסי הוא זה שחוסם אותי? נראה לכם שאני יכול לעקוף את החסימה ע"י שינוי הכתובת של השרת או בדרך אחרת?

דרך אגב, באפשרויות מתקדמות של קביעת שרת פרוקסי יש שם אפשרות כזו שאומרת "השתמש באותו שרת proxy עבור כל הפרוטוקולים"

ויש כל מיני פרוטוקולים כמו http, ftp, gopher וכו'...

מה אומר כל פרוטוקול כזה, ואיזה מהם שיך לתוכנות כמו קזזה ומירס?

נ.ב.

מי שלא יודע איך להכנס לשרת פרוקסי יכול לעשות זאת כך:

בחלון אקספלורר לוחצים על כלים->אפשרויות -> כרטיסיה "התקשרויות"->בוחרים את ההתקשרות הרצויה ולוחצים על "הגדרות" בצד שמאל. שם אתם תראו "שרת proxy"

תודה רבה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לומר ששרת proxy הוא בעצם השער שלך החוצה.

שרת פרוקסי משמש את משתמשי פנימית , ומהווה חציצה עם העולם הנרחב.

שרת פרוקסי מאכסן אתרים שכיחים בד"כ , ולכן הגלישה לאתרים בעלי כניסות רבות מהאירגון נגישים בצורה מהירה וזולה יותר מבחינת האירגון.

שרת פרוקסי יכול להוות חציצה רצינית (לא כמו Firewall) , ואני מאמין כי שרת הפרוקסי מגביל אותך במספר שירותים.

אם אתה מחובר לטכניון , אני מאמין שהם מפעילים ציוד Firewall רציני (משהוא בסגנון fw1 Checkpoint) כך שהרבה מתוכניות המופעלות במחשב שלך בעלי דרישה מורחבת ,יוגבלו עקב חסימת פורטים ברשת הטכניון.

כל מה שכתבת באפשרויות מתקדמות של שירותים שונים כמו FTP'Gopher וכ.... יכולים להיות זמינים אם אחראי הרשת באוניברסיטה מאפשר למשתמשים הפנימיים ברשת, לעבור דרך הפרוקסי , ו- Firewall , כמובן בעזרת הרשאה מתאימה .

את כל האינפורמציה עבור השימוש בהגדרות מתקדמות תוכל לקבל באתר - helpdesk שמפעיל האוניברסיטה, טכניון.

(לפי מה שאני מכיר , האוניברסיטה שלנו - בבאר שבע , מפעילה אתר גדוש עם עזרה עבור הגדרות מתקדמות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שהבנתי, שרת פרוקסי הוא זה שקובע לאן אני יכול להכנס ולאן לא...

אבל לא הבנתי אם הוא זה שקובע את מהירות הגישה וההורדה (או בקיצור גישה לאינטרנט).

והאם השרת משפיעה על מהירות באתרים ספציפיים (כמו נענע, וואלה, וכדומה)

בדף האינטרנט שקשור לזה אני מניח שאני לא אמצא פתרון לזה כי הם בעצם לא מתכוונים שתהיה לי גישה לזה...

אז מה אתה אומר, שאם אני אמצא כתובת של שרת פרוקסי אחר, זה יפתור לי את הבעיה??

ותודה רבה!!! !!!! !!!! :):D:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצילווווווווווווווווו :-[ :-[ :-\ :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-\

אני נואש

מתחילת היום (סביבות השעה 13:00) אני מנסה לשחק במשחק Medal Of Honor ברשת....

בהתחלה שיחקתי בשרת שחברים שלי פתחו וכל פעם שנכנסתי זה העלה לכולם את הפינגים ודפק ת'משחק

וגם עכשיו ניסיתי לשחק בשרתים שיש בחיפוש שמה והיו לי פינגים נוראיים ובהרבה מאוד שרתים זה הראה הודעות שגיאה כמו:

conection server time out והודעה שאומרת משהו שאין לי סיסמא או שטויות כאלה :'( :'( :'(

משהו חשוב זה שאתמול שיחקתי בשרת של חברים שלי וזה פעל בסדר גמור

האם זה בגלל השרת פרוקסי?

בכלל, שרת פרוקסי יכול לקבוע דברים כאלה?? הוא יכול להגביל השתתפות במשחקי רשת???

בבקשה עזרו ליייי

כל היום אני בבעסה בגלל זה

:'( :-\ :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע בטכניון ישנו שרת פרוקסי והרבה פירוולים שחוסמים ממך גישה לתוכנות PEER2PEER כמו קאזא ומירק ועוד יש סיכוי שאם תעבוד אם שרת פרוקסי אחר זה יתן לך לגשת לחלק מהשרתים העניין הוא שחוץ מהשרת פרוקסי שחוסם את ה פורטים של תוכנות הללו ישנם גם את הפירוולים .

ואם תמצא פרוקסי אז רוב הסיכויים שלא יהיה מי יודע מה מהיר לפחות לא כמו זה של הטכניון אז תהיה לך בעיה של מהירות .

מצטער לא נראה לי שיש הרבה מה לעשות גם אני ניסיתי לפתור את אותה הבעיה לחברים שלי שלומדים שם. :(

בכל אופן אם יצא לך לעשות משהו בנידון תודיע פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים שלא הבנתי:

איזה סוג תוכנות נכללות בPEER2PEER?

מה זה פירוולים?

והבעיה העיקרית שלי זה לא החסימה לקזזה וכאלה (למרות שגם זה מעצבן) מה שקורה זה במשחק MOHAA זה לא זז לי.. הפינגים משוגעים...

מוהה ומשחקי אחרים נכללים בPEER2PEER הזה? הם חוסמים אותי איכשהו למשחקים האלה?

אם אני אמצא שרת פרוקסי (לדוגמא של נטויזין) אני אוכל לשחק כמו שצריך??

וחברים שלך, מחוברים לטכניון באינטרנט adsl/כבלים או שהם לומדים שם ואז הם מחוברים ישירות לרשת של הטכניון?

ואיזה עוד בעיות יש להם חוץ מהחסימה לתוכנות?

הם יכולים לשחק במשחקי רשת?

ד"א השרת פרוקסי של הטכניון לא כזה מהיר- במקרה הטוב הוא מוריד על 80K ובדרך-כלל זה מוריד על 20-40

ככה זה גם אצל חברים שלך? כי יש לי הרגשה שמשהו דפוק דווקא אצלי

עריכה:

עד עכשיו ניסיתי למצוא כתובות פרוקסי חדשות וכאשר שמתי את הכתובת של נטויזן, בכל פעם שנסיתי לטעון אתר זה הראה לי הודעה בחלון אקספלורר: "אינך מורשה לצפות בדך האינטרנט"

ואם כתבתי כתובת פרוקסי שלא קיימת, זה הראה לי שגיאה של וינדוס שאומרת שלא ניתן לפתוח את האתר...

בקיצור אני לא יכול להשתמש בכתובת של נטויזן אז אני צריך למצוא כתובת חדשה. אבל לפני שאני מתחיל לחפש אני רוצה לדעת אם בכלל כתובת פרוקסי אחרת תעזור לי בבעיה של מוהה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פירוול זו תוכנה שמטרתה להגן אל או מחשב ספציפי היא חוסמת פורטים שציינו לה לחסום.

תונכות PEER2PEER אלו תוכנות כמו קאאזה IMESH ושיתופיות אחרות.

וכן משחקי ברוב השרתים חסומים בטכניון מכיוון שהם עובדים בפורטים הפירוול חוסם אותם.

לפי דעתי הכל בסדר אצלך כמו שהכל בסדר אצל שאר האנשים בטכניון ככה זה מתוכנן.

לגבי חברים שלי הם לומדים שם ומחוברים לאינטרנט דרך הרשת המקומית. אבל זה לא משנה מכיוון שכשאתה מתחבר אפילו דרך ADSL או חייגן רגיל את מתחבר לאותו שרת הPROXY ושרת הפירוול ששניהם חוסמים אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע, משחקי גם כן חסומים????? :o :o >:(

ומה זאת אומרת ברוב השרתים? באיזה שרתים זה לא חסום?

ואם זה היה חסום אז זה לא היה אמור לפעול בכלל, אז איך זה שזה פועל לי בפינגים עצומים?

ואם המשחקי באמת חסומים, אז בטכניון עושים את זה בכוונה או שזה בטעות בגלל "שהם עובדים בפורטים שהפירוול חוסם אותם"?

מה אני יכול לעשות???

וביני לחברים שלך יש הבדל גדול- הם מחוברים לרשת המקומית ובגלל זה הם מורידים על משהו כמו 1MB לשניה... :P חוץ מהעבודה שגם הם חסומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן רוב משחקיי רשת חסומים בגלל שהפירוול חוסם את הפורטים והם לא עושים את זה בכוונה.

זה קורה מכיוון שבירוול את יכול לתת תווח של פורטים לחסום ובטח המשחקים עובדים בפורטים הנ"ל כמו למשל המשחק דום עובד בפורט 666 וכו'.

ואם זה נכנס לך אז רוב הסיכויים הפורט של המשחק הזה לא חסום והפינגים עצומים כי עם החיבור של הטכניון אתה לא מקבל פינגים מי יודע מה טובים .

לגבי מה אתה יכול לעשות =אז לא נראה לי שמי יודע מה הרבה חוץ מלהחליף לספק רגיל.

אבל אז זה יעלה לך הרבה יותר מאשר ה 30 או ה100 שקל שאתם משלמים לשנה משהו כזה אם אני לא תועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז סימן שהמשחק לא חסום בגלל שזה מעלה סרברים שונים...

אבל המשחק לא זז וזה לא נראה לי שהפינגים שאני מקבל מהטכניון כל כך גרועים, כי אחרי הכל זה מוריד לי בערץ על 60-80K, ולפני כמה דקות שניסיתי לשחק זה פעל לאט רצח....

בקיצור לא נראה שכל האינטרנט איטי, כי זה קורה רק במשחק.

אז מה הבעיה אם זה נכנס לשרתים אבל פועל לאט נורא...??? (פינגים של 999 בד"כ)

ד"א אתה יודע מה הפורט של MOHAA?

ומי שאחראי שם בטכניון יודע שהם חוסמים שרתים של משחקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הפורט של MOHAA ולא האחראי בטכניון לא יודע שהוא חוסם את המישחק הנ"ל ותאמין לי ממש אבל ממש לא איכפת :lol:

ולגבי הקצב הורדה שלך אחד לא קשור לשני יכול להיות פינג טוב והורדה לא משהו ולהיפך שזה המון קורה ואפילו לי שאני לא מתחבר לטכניון .

שהפינג גרוע וההורדה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באמת לא אמור לעניין אותך ובגלל זה מגיע לך תודה רבה!!

וכשזה קורה לך כמה זמן זה נמשך בערך?

אצלי כבר יומיים שהפינגים הם 500-999....

אז נראה לך שזה זמני או שיומיים זה כבר יותר מדי??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה לי שבזקבנלאומי היה להם פינגים במשך שבוע אל הפנים אחר כך הסתדר להיתקשר אליהם לא היה טעם ניסיתי פעם והם אמרו תבדוק מהירות הורדה אם היא טובה אז הכל תקין.

*התכוונתי שלאחרי בטכניון לא איכפת לא לי.

יכול להיות שיש לך בעיה בבזק ולא בטכניון מבחינת הפינגים הגבוהים תנסה להתחבר עם ספקית אחרת ולבדוק איך זה אם זה עושה את אותו הדבר אז ישנה בעיה מבחינת הבזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי דעתי עניתה לעצמך לשאלה .

אם בספקית אחרת זה עובד ובטכניון זה לא אז זה הטכניון 100%.

ולגבי איך לפתור את הבעיה לפי דעתי אי אפשר ומה שאני ניסיתי זה לא עזר.

הם עושים את זה בכוונה שיהיה זול ולמתרות לימודיות בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...