"חיזבאללה שיקם המערך תחת אפו של יוניפי"ל" - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"חיזבאללה שיקם המערך תחת אפו של יוניפי"ל"

benor

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה משפט לחתימה אתה מודע לזה כן?

אבל בלי שום קשר..הוא מאוד נכון לדעתי...אולמרט חייב לעוף לפני הקיץ אחרת טוב זה הדבר האחרון שיהיה פה..

השורה הראשונה לקוחה מתגובה מספר 1 לכתבה. ::)

והיה בדיוק כזה דיון לפני 3 חודשים.. מה השתנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיזבאללה= כוחות גרילה שמתחבאים בבונקרים, מציצים החוצה בשביל לירות, ובורחים חזרה לבונקר המוסתר שלהם. אי אפשר באמת להילחם בדבר כזה.

+1

Xtract - לעיראקים ב-91' היו גם אלפי טנקים, מאות , וכו' וכו' וכו' (הם היו הצבא הרביעי הגדול בעולם).

במלחמה הזאת נהרגו 250 חיילים אמריקאים בלבד.

היום מול קבוצות של טרורסטים נהרגים מאות ואלפי חיילים אמריקאים בשהות שם.

מה גם שגם אם היה לנו את כוחה של ארה"ב בעימות הקיץ תוצאותיו לא היה משמעותית טובות יותר. כי - שוב פעם - הפתרונות הטכנולוגיים/צבאיים לעימותים האלה הרבה יותר בחיתולים שלהם מהפתרונות ללוחמה שאנו מכירים מהעבר - קשה יותר לחסל חוליה של משגרי קסאמים מלהוריד גדוד שריון (לא בהקצנה).

וזה עדיין משהו שחיל האוויר בישראל יודע לעשות יותר טוב מכל חיל אוויר בעולם.

זו סתם דוגמא - אבל אתה צריך להבין שההתמודדות היא שונה לגמרי - לחלוטין משחק אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאבא שלי היה אומר (באירוניה סמויה) - "סוריה.. נו באמת, סה"כ עבודה של יומיים וזהו" (מלווה במחוות ביטול)

וכשאמרתי: "כן, אבל עם המצב של המדינה היום.."

הוא הגיב: "אה, צודק. שלושה ימים."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי רמזים עמרי,

זה פורום אקטואליה ותרבות...אם אתה חושב שאני טועה תפרט...אני אשמח ללמוד או סתם להתווכח איתך :D

תקרא את דו"ח וינוגרד

הכשל העיקרי היה של הצבא

האחריות שהטילו על אולמרט היא בעיקר היציאה הפזיזה למבצע שהפך למלחמה (שכולם, אבל כולם טענו שזה מה שהיה צריך לעשות)

המטרות שהציב ביציאה למלחמה (למרות שידע שחלקן לא ריאליות, אבל זה כבר קטע מורלי)

אולמרט פחות או יותר נתן יד חופשית לצבא במהלך המלחמה

ומה הקטע של עריפת הראשים? לא עדיף בלהתמקד בלפתור את הכשלים כדי שנהיה מוכנים יותר לפעם הבאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסורים מפחדים? יש להם אלפי טנקים מאות מטוסי קרב ועשרות ומאות טילים ארוכי טווח וכו'...זה לא חיזבאללה..

ובכל מקרה,תראה מה החזבאללה הקטנים האלה עשו לנו במלחמה האחרונה..שיתקו מליון תושבים באזור הצפון והגיעו עד אחרי חיפה...

פגעו בכלכלה,הרגו 200 אזרחים וחילים וזה היה ממשיך ככה אם לא היתה נגמרת המלחמה..

אני לא חושב שאחרי זה סוריה ממש מפחדת מאיתנו,עם כל הכשלים וכו'..ברור שאנחנו עדיין הצבא הכי חזק באזור,פשוט העניין קצת התערער וכך גם ההרתעה של ..מה גם שאנחנו מחויבים לכל מיני אמנות מפגרות (סלח לי) של לא לפגוע באוכלוסיה וכו' וכו' ומדינות ערב בדר"כ מצפצפות על העניין הזה..

נכון המערכה האחרונה לא הסתיימה בטוב.

ישראל כמו שאמרת לא יכולה להפעיל את כל כוחה אל מול החיזבאללה ,בגלל שזה ארגון גרילה שמשתמש באזרחים חפים מפשע למטרותיו נגד .

וזה לא רק בגלל שאנחנו כאלה נחמדים והומניים אלא באמת בגלל שאם נפעל בכל הכוח ונפגע באוכלוסיה אזרחית יתר על המידה זה יערער את מעמדינו הדיפלומטי בעולם.

המצב של הוא לא כזה רע מבחינה דיפלומטית כפי שלעיתים זה נראה.

זה דומה למצב שלנו עם הפלסטינים,

אנחנו פועלים נגד הטרוריסטים אבל לא פועלים בכל הכוח בגלל אותה הסיבה שציינתי .

סוריה מפחדת לאו דווקא מישראל בלבד אלא גם מארה"ב "שיושבת" פה קרוב קרוב .

היכולות של סוריה לא כאלה גדולות .

לא תמיד כמות גדולה של כלי מעידה על חוזק הצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שזה מה שתגידו..ואני חייב להסכים..

העניין הוא שסוריה תומכת בסתר (או שכבר לא כ"כ בסתר) בחיזבאללה..אז מה יהיה אם בזמן שנהיה מרוכזים במערכה עם סוריה (שבינונו,לא הולכת להיות משחק ילדים..כמו כל מלחמה) החיזבאללה יתחילו שוב פעם מה שהיה בקיץ..הפעם עם כוחות משודרגים תודות לאיראן וסוריה?

אני לא אומר שאנחונ מאויימים על ידי סוריה ישירות..אני אומר שהסורים יגרמו לנו להפנות משאבים רבים (אנשים,כסף וכו') לכיוונם בעוד ש"מצפון תיפתח הרעה" בשנית..תראו מזה עשה בקיץ למאות אלפי אנשים בלי סוריה שתהיה על הראש שלנו...אז אנחנו רק יכולים לשער מה יהיה כשסוריה תכנס למשחק והיא ואיראן יתמכו בזחיבאללה בנוסף למלחמה של סוריה בצה"ל...(מי יודע מי עוד יחליט לקחת טרמפ על העניין..מעריכים שברצועת עזה יתעוררו)

Armageddon1,

אני האחרון שחושב שכמות כלי הנשק עומדת ביחס ישר ליכולות בשטח...

אבל שוב,השאלה היא לא אם ננצח במערכה בקיץ אם וכאשר תהיה כזו...אני פשוט חושב שאנחנו צריכים לחשוב באיזה מחיר זה יהיה..ולקחת בחשבון מה שהיה בקיץ + המצב שככל הנראה הפעם יהיה חיזבאללה בתוספת סוריה בתוספת רצינית של איומים מצד הפלסטינאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מן הנמנע שאם נכניע את סוריה - נכניע את החיזבאללה.

בכל מקרה ציר ההספקה שלו יהיה מנותק לחלוטין.

ולהכניע את סוריה זה עניין יותר פשוט מלהכניע את החיזבאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני חייב להסכים גם לעניין הזה..

אבל מה הכוונה המדוייקת שלך שאתה אמר "להכניע את סוריה"?

הרי לכבוש את המדינה וכו' זה לא פרקטי ולא יהיה...אז בסדר נביס אותם ונהרוס להם תשתיות הברחה ואת הצבא וכו' וכו' אבל תוך כמה חודשים או משהו בסגנון שוב אנשים וארגונים יבריחו ואמל"ח אחרים לחיזבאללה..בהתחלה זה יטפטף ואח"כ זה יתחיל לזרום...בוא לא נשכח שאפילו תמיכה כספית היא תמיכה רצינית לחיזבאללה..

להבדיל אלפי הבדלות,אפילו שניסו לחסל בפועל את כל העם היהודי לא הפסיקו אנשים להבריח אוכל ונשק וכו'..אז פה אנחנו לא מדברים על להשמיד את כל הסורים אז מן הסתם אני בספק אם ההברחות של הדברים הנ"ל יפסיקו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...