שאלה שמשגעת אותי בקשר לחיבור ה16X שמוגבל ל8 בפיזיקה עתידית - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה שמשגעת אותי בקשר לחיבור ה16X שמוגבל ל8 בפיזיקה עתידית

אור כהן

Recommended Posts

שלום לכולם :hi:

זה עוד פעם אני, אור, הבחור שמשגע אותכם עם שאלות לא מהעולם הזה.

בכל מקרה, יש לי שאלה,

בעתיד הלא רחוק, אני עומד לשחק במישחקי הדירקסט 10, ברוב המשחקים כגון UT3,CRYSIS,CELLFACTOR ועוד כמה, יהיה צורך במנוע זה.

עכשיו, לשאלה שלי,

אני מתכנן ליקנות כרטיס פיזיקה בתור 1950PRO 512MB 256BIT, השאלה שלי האם יהיה צורך בכרטיס מסך שינוצל ככרטיס פיזיקה בחריצו, שתומך דירקסט 10, כדי להשתמש בו במישחקי דירקסט 10.

והנה השאלה במובן יותר פשוט: האם כרטיס ה1950PRO שישומש ככרטיס פיזיקה יפעל במישחקי הדירקסט 10?

מקווה שתוכלו לעזור לי על השאלה ה"מסובכת" הזאתי,

אור כהן ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבנתי אותך... אאממ..

קודם כל, העניין שאפשר יהיה להשתמש בכרטיס מסך כמעבד לעיבוד פיזיקלי, עדיין לא יצא... זה משו שאם אני לא טועה כרגע נמצא בפיתוח...

בינתיים יש אפשרות רק לחבר כרטיס פיזיקה יעודי של AGEIA, או איך שלא קוראים לחברה הזאת... כן הוא ישתלב בסדר גמור עם DX10...

אאממ.. למומחים, תקנו אותי אם אני טועה... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1950PRO דבר ראשון לא ינצל 512MB ובמחיר שלו לוקחים כבר 1950XT

דבר שני 1950PRO לא תומך DX10

ודבר שלישי הוא לא כרטיס פיזיקה

ודבר רביעי - הכרטיס פיזיקה עובד בנפרד... הוא את כל החישובים שקשורים לזה

אתה צריך פשוט כרטיס מסך ברמה טובה שיוכל לעבוד עם הכרטיס פיזיקה (זאת אומרת שאם אתה רוצה שהכרטיס פיזיקה יפעל, אתה צריך שהכרטיס מסך + הכרטיס פיזיקה יתמכו בו)

הכרטיס פיזיקה לא אמור לתמוך ב DX10

הכרטיס מסך כן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא, לא, לא, לא!!!

דבר ראשון: ה1950PRO כן ינצל את ה512MB בעזרת בקר ה256BIT, ועל כך שהוא תופס חריץ PCI אחד הוא יותר משתלם, הוא עוקף אפילו את ה7800GTX,

דבר שני, אני יודע שהוא לא תומך, אך השאלה היא האם אני יוכל להשתמש בו כמעבד פיזיקה גם במשחקי דירקסט 10?

דבר שלישי, כן אני יודע שהוא לא כרטיס פיזיקה, אבל ניתן לנצל אותו ככרטיס פיזיקה:

http://hwzone.co.il/news/1159140962/1535/

http://hwzone.co.il/news/1151169309/41214/

ודבר רביעי, לא מדברים פה על כרטיס פיזיקה, לפי הכתובות שנתתי לך, כתוב שאפשר להשתמש בכרטיס ככרטיס פיזיקה,

בדיוק בחריץ השלישי האמצעי של הלוח אם: http://www.komplett.no/img/p/400/329099.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עניין שעדיין לא בשל... הכרטיס מסך שתשים בתור מעבד פיזיקלי, לא אמור לעשות בעיות בשילוב עם DX10... העניין שעדיין אין דרייברים שעושים את כל הסיפור הזה...

אז מתיי הוא יהיה בשל,

אני מתכוון כשיצאו משחקי הפיזיקה בטוח וATI יהיו חיבות לעשות משהו,

המשחקים כמו UT3,

והאם אני יכול לשחק עם כרטיס מסך 8800 וכרטיס פיזיקה בתור 1950?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח... כשזה יצא נדע.. .=)

איך אפשר לענות על זה לפני שזה יצא?

אני מנחש שלא תיהיה בעיה, זה עניין של חלוקת עומס, אז צריך ציפסט תואם, ודרייברים כמובן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לזה קשר שזה דיירקטס 10, זה גראפיקה וזה פיזיקה, לדעתי זה לא יפעל לך. למה? כי זה מערך SLI כלומר , ו-ATI ו- לא כול כך פועלות ב-SLI. תשתמש בכרטיס של וזה יפעל לך יופי. דרך אגב ניראה לי שהמשחק הראשון שיצא ויתמוך ב-HAVOC הוא PORTAL ו-EPISODE 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לזה קשר שזה דיירקטס 10, זה גראפיקה וזה פיזיקה, לדעתי זה לא יפעל לך. למה? כי זה מערך SLI כלומר , ו-ATI ו- לא כול כך פועלות ב-SLI. תשתמש בכרטיס של וזה יפעל לך יופי. דרך אגב ניראה לי שהמשחק הראשון שיצא ויתמוך ב-HAVOC הוא PORTAL ו-EPISODE 2.

ואם אני רוצה להפעיל של 8800 וכרטיס פיזיקה של 1950? אפשר?

ומתי החברות ישחררו דריוורים לדברים האלה?

והאם בכלל עדיף ליקנות כרטיס פיזיקה של AGIEA?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SLI אפשר לעשות רק עם כרטיסים של . בלוחות אם שאתה מדבר אפשר לעשות עם סדרות שונות של כרטיסים למשל 8800 ו- 7800, זאת אומרת שניי כרטיסים של 8800 בPCI-E העליונים ו-7800 בתחתון, או אחד 8800 בעליון או האמצעי ו-7800 בתחתון.

לא ידוע עדיין אם יהיו דריברים של החברות או שבמשחקים תהיה את התמיכה כבר. הכרטיס פיזיקה שך AGIEA מאוד יקר ומאוד נדיר בארץ, ויש לו 3-4 משחקים שתומכים בו ולכן הוא לא כול כך מומלץ.

הצעתי היא שתחכה למשחקים שיש בהם תמיכה במנוע HAVOC או כול מנוע פיזיקה אחר ואז תקנה את מה שאתה תרצה.לדעתי עד אז גם יצואו עוד טכנולוגיות וחידושים למנועי פיזיקה והמחירים ירדו בצורה משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SLI אפשר לעשות רק עם כרטיסים של . בלוחות אם שאתה מדבר אפשר לעשות עם סדרות שונות של כרטיסים למשל 8800 ו- 7800, זאת אומרת שניי כרטיסים של 8800 בPCI-E העליונים ו-7800 בתחתון, או אחד 8800 בעליון או האמצעי ו-7800 בתחתון.

לא ידוע עדיין אם יהיו דריברים של החברות או שבמשחקים תהיה את התמיכה כבר. הכרטיס פיזיקה שך AGIEA מאוד יקר ומאוד נדיר בארץ, ויש לו 3-4 משחקים שתומכים בו ולכן הוא לא כול כך מומלץ.

הצעתי היא שתחכה למשחקים שיש בהם תמיכה במנוע HAVOC או כול מנוע פיזיקה אחר ואז תקנה את מה שאתה תרצה.לדעתי עד אז גם יצואו עוד טכנולוגיות וחידושים למנועי פיזיקה והמחירים ירדו בצורה משמעותית.

תודה על התשובה המפורטת והמספקת שלך :xyxthumbs: (שכחתי משהו?)

בכל מקרה אם תוכל קצת להספיר לי על הפירוט של הSLI, אני ידגיש שוב שאני יהיה מעוניין להשתמש בSLI של 8800 וכרטיס פיזיקה של 1950PRO, ולדעת אם זה אפשרי,

כרטיס הפיזיקה עולה כמו הPRO, ומחירו אכן יקר, אך אני חייב לומר שהוא לא כל-כך נדיר בארצנו, ונ יתן למצוא אותו בפלונטר, נועה,IQPC ועוד.

כמה זמן יהיה צורך לחכות?, האם עדי יולי-אוגסט זה מספיק?, כי בתאריכים הללו אני קונה את מחשבי, אגב UT3 ועוד כמה משחקים יתמכו בPHYSX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם לדעתי זה לא יפעל לך, אבל כדי להיות בטוח אני ההיתי שואל בחנות מחשבים (חנות אמינה ואיכותית) או שולח לאתר של החברה של הלוח אם ושואל אם זה אפשרי. אני בטוח שתוכל לעשות את זה למשל עם 7900 GS שעולה אותו הדבר. ועוד פעם כדי לך לחכות (גם עם הקנייה של המחשב כי יצאו טכנולוגיות חדשות בקרוב) כי עדיין לא ידוע כול כך מה יהיה מבחינת מנועי הפיזיקה ובאיזה מנוע ישתמשו במשחקים.

ו- UT3 יתמוך גם ניראה לי ב-HAVOC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם לדעתי זה לא יפעל לך, אבל כדי להיות בטוח אני ההיתי שואל בחנות מחשבים (חנות אמינה ואיכותית) או שולח לאתר של החברה של הלוח אם ושואל אם זה אפשרי. אני בטוח שתוכל לעשות את זה למשל עם 7900 GS שעולה אותו הדבר. ועוד פעם כדי לך לחכות (גם עם הקנייה של המחשב כי יצאו טכנולוגיות חדשות בקרוב) כי עדיין לא ידוע כול כך מה יהיה מבחינת מנועי הפיזיקה ובאיזה מנוע ישתמשו במשחקים.

ו- UT3 יתמוך גם ניראה לי ב-HAVOC.

יאללה!

החלטתי כבר ללכת על הPhysx של Agiea,

גם רוב הסיכויים שהוא יצליח, כי המנוע שלו חינמי לחברות המשחקים לא כמו של Havock,

תודה לכולם על העזרה :yelclap:

מנהלים, אפשר לנעול :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...