חייל החימוש ( כן המפקד!!!!!!!! ) - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייל החימוש ( כן המפקד!!!!!!!! )

ff10

Recommended Posts

אוף, למה כולם שונאים חימוש? רק לי היה שם כיף יחסית?

אופטיקה זה מקצוע לא רע בכלל, התעסקות עם כוונות, טלסקופים, משקפות ועוד. קורס של בערך חודשיים ותדע שהוא אחד הקורסים היותר מבוקשים בחיל.

אופציות השיבוץ הן בעיקר יחידות מבצעיות, גדודים, בסיסי אימונים, בא"חים, בט"רים וכאלה אך לא רק. מעבר לזה אני כבר לא ממש זוכר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכשהו, הבנות הכי כונפות וטיפשות מסיימות שם. מכרה שלי תחת הכינוי "סטימפי" הגיע לשם. מבדר משו.

בד"כ לחיל חימוש נותנים את ה"שאריות" מכלל המתגייסים. פעם בכמה שנים הם רשאים לבחור ראשונים, אבל בד"כ הם עדיפות אחרונה מבין החיילות. מוזר כי בלי תחמושת התותח לא שווה לתחת. יצא לחיל שם מאד לא איכותי, זה בטוח. אבל אופטיקה זה טוב. רק כונפות זה פחות טוב. :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכשהו, הבנות הכי כונפות וטיפשות מסיימות שם. מכרה שלי תחת הכינוי "סטימפי" הגיע לשם. מבדר משו.

בד"כ לחיל חימוש נותנים את ה"שאריות" מכלל המתגייסים. פעם בכמה שנים הם רשאים לבחור ראשונים, אבל בד"כ הם עדיפות אחרונה מבין החיילות. מוזר כי בלי תחמושת התותח לא שווה לתחת. יצא לחיל שם מאד לא איכותי, זה בטוח. אבל אופטיקה זה טוב. רק כונפות זה פחות טוב. :P

מאיפה הבאת את זה? מה נראה לך צה"ל זה דרפאט ה-NBA או משהו? בוחרים חיילים לפי הסדר? לא חסרים אנשים טובים ואיכותיים שהגיעו לחיל הזה, את מוזמנת לבדוק את הנתונים האישיים שלי בתור התחלה.

נכון שיש שם גם הרבה (המון בעצם) אנשים שהם די זבל וגם כונפות אבל את זה תמצאי בכל מקום. אולי בחימוש בריכוז קצת יותר גבוה, אבל בגדול בכל מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף, למה כולם שונאים חימוש? רק לי היה שם כיף יחסית?

אופטיקה זה מקצוע לא רע בכלל, התעסקות עם כוונות, טלסקופים, משקפות ועוד. קורס של בערך חודשיים ותדע שהוא אחד הקורסים היותר מבוקשים בחיל.

אופציות השיבוץ הן בעיקר יחידות מבצעיות, גדודים, בסיסי אימונים, בא"חים, בט"רים וכאלה אך לא רק. מעבר לזה אני כבר לא ממש זוכר.

דבר ראשון :

תודה על התגובה :xyxthumbs:

דבר שני :

יש מצב שאתה יכול לפרט קצת יותר לעומק על אופציות השיבוץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אתה יכול להשתבץ להרבה מאוד יחידות. כל יחידה שיש לה מכשירים אופטיים כלשהם צריכה שיהיה לה אופטיקאי כמובן ויש יחידות עם יותר מאחד (כמובן בתלות במס' המכשירים), ביחידה שלי למשל היו 2+נגד. כמובן שלא לכל יחידה יש מכשירים כאלה, הם מגיעים בעיקר לסוגי היחידות שכתבתי מקודם, אז אל תצפה שתוכל להגיע לכל יחידה. זה לא מקצוע קשה מדי, בדיקות המכשירים הן מהירות יחסית וגם התיקונים שהאופטיקאים עושים הם מוגבלים כי מדובר הרי במכשירים מאוד רגישים, הרבה מאוד פעמים הם מגיעים לסדנאות החימוש לתיקונים רציניים יותר. אני לא הייתי אופטיקאי אבל יצא לי להתעסק עם המכשירים האלה המון ככה שאפילו אני כבר יודע לטפל בהם, למי שעובר קורס זה ממש משחק.

קצת סטיתי כבר מהשאלה המקורית שלך, אז אפשר לשאול לאיזה סוג יחידה היית רוצה להגיע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את זה? מה נראה לך צה"ל זה דרפאט ה-NBA או משהו? בוחרים חיילים לפי הסדר? לא חסרים אנשים טובים ואיכותיים שהגיעו לחיל הזה, את מוזמנת לבדוק את הנתונים האישיים שלי בתור התחלה.

נכון שיש שם גם הרבה (המון בעצם) אנשים שהם די זבל וגם כונפות אבל את זה תמצאי בכל מקום. אולי בחימוש בריכוז קצת יותר גבוה, אבל בגדול בכל מקום.

ואני מאמינה לך. בחורה מאד מוכשרת, יפה ומקסימה שהיתה חונכת שלי לפני 14 שנה בערך גם סיימה בחיל הזה. אבל היא הלכה בסוף לקצונה.

אבל כן, כמו שאמרת, ריכוז האנשים הלא איכותיים שם מאד גבוהה וזאת עובדה קיימת שנותנים לחיילות "מועדפים" לקחת חיילים שהם מוצאים איכותיים יותר תחילה.

הבעיה היא לא החיל, אלא הדרגים הגבוהים שמייחסים לו נחיתות ושולחים לשם את כל אותם אנשים זבל וכונפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אתה יכול להשתבץ להרבה מאוד יחידות. כל יחידה שיש לה מכשירים אופטיים כלשהם צריכה שיהיה לה אופטיקאי כמובן ויש יחידות עם יותר מאחד (כמובן בתלות במס' המכשירים), ביחידה שלי למשל היו 2+נגד. כמובן שלא לכל יחידה יש מכשירים כאלה, הם מגיעים בעיקר לסוגי היחידות שכתבתי מקודם, אז אל תצפה שתוכל להגיע לכל יחידה. זה לא מקצוע קשה מדי, בדיקות המכשירים הן מהירות יחסית וגם התיקונים שהאופטיקאים עושים הם מוגבלים כי מדובר הרי במכשירים מאוד רגישים, הרבה מאוד פעמים הם מגיעים לסדנאות החימוש לתיקונים רציניים יותר. אני לא הייתי אופטיקאי אבל יצא לי להתעסק עם המכשירים האלה המון ככה שאפילו אני כבר יודע לטפל בהם, למי שעובר קורס זה ממש משחק.

קצת סטיתי כבר מהשאלה המקורית שלך, אז אפשר לשאול לאיזה סוג יחידה היית רוצה להגיע?

תודה על ההסבר המרחיב שלך :xyxthumbs:

זה לא משנה לי לאיזה יחידה אני הולך, העיקר שאני התרום כמה שיותר לצבא.

יש לי עוד כמה שאלות קטנות

1) אתה יכול להסביר לי איך אני יכול להתקבל לקצונה ?

2) האם אני רק התקן מכשירים אופטים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני חימושניק

וזה החייל ההכי גדול בצה"ל

ולמרות שזה מלא כונפות , כן כן וזה נורא מסריח ועם שם כמו של איזה ערבי זה נורא חשוב כי בלי חימוש אין צה"ל

אז ככה , בתור אפטיקאי יש לך אפשרות או

א. להשתבץ באחד מהיטאמי"ם או

ב. להגיע ליחידת שדה (גדוד) או כל בסיס אחד שצריך אפטיקאי .

בשטח אתה אחראי על האופטיקה של הגדוד יחידה שאתה שייך אליה כמו גם יש כל מיני נספחים חוץ מזה שאתה עושה בתור חימושניק בגדוד.

ביטא"ם שזה יחידה אחזקתית טכנולוגית מרחבית אתה עובד במעבדה ומתקן ציוד אופטי, או שאם אין מקום את משובץ במחלקה אחרת.

בעיקרון זה גדוד ויחידות אתה לא מתקן כלום אלה רק משבית את הציוד אם הוא תקול

יטא"ם זה דרג אחזקתי ששם אתה מתקן את כל הציוד.

מתחיל ממצפן ועוד ציוד אופטי לראית לילה וכ'ו וכ'ו.

אני לא כל כך מתלהב מזה תנסה להגיע לגדוד שם זה כייף חיים

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...