דיואל בוט, XP וויסטה... כל הדרכים האפשריות ? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיואל בוט, XP וויסטה... כל הדרכים האפשריות ?

KoM

Recommended Posts

אני מעוניין להתקין במחשב גם וגם ויסטה, רציתי לדעת באילו דרכים יווצר לי דיואל בוט ובאילו דרכים אני עלול להרוס את תפריט הבחירה ולאבד את ה-... כרגע יש הארדיסק עליו מותקנות שתי מערכות (אל תשאלו למה) והם נבחרות על ידי תפריט דיואל בוט). יש במחשב הארדיסק נוסף עם מחיצה ריקה ומחכה.

האופציות הן :

1. התקנה מתוך למחיצה אחרת.

2. התקנה מתוך ה-BOOT (דיסק בפנים ועלייה ממנו) לתוך מחיצה אחרת (XP מותקנת כבר על מחיצה אחרת)

3. ניתוק ההארדיסק של XP והתקנת וינסטה נקי על הארדיסק אחר, האם אחרי חיבור ההארדיסק עם ה-XP יווצר תפריט דיואל בוט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה- אתה מעלה את ההתקנה של ויסטה

בוחר באפשרות של התקנה התקדמת

ומרשימת הכוננים/מחיצות את בוחר את המחיצה הריקה

ואז יהיה לך אחרי ההתקנה BOOT גם לויסטה בנוסף ל-XPים שיש לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הבעייה, נגיד עכשיו הולך לי ה- שדרכו התקנתי את הויסה למשל, לא ילך לי תפריט הדיואל בוט וקבצי הבוט יחד איתו ?

מה עם שאר האופציות מישהו יודע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יקרה שום דבר כי במהלך הפעלה של מע"ה קצת אחרי הפוסט המחשב קורא את קובץ הבוט כדי לדעת איזו מערכת להפעיל.

במצב שלאחר התקנת הויסטה הקובץ מתעדכן ורושם את הויסטה כמערכת ראשונה להפעלה.

הבעיה תהיה אם תפרמט את מחיצה C כי הוא זה שמכיל את הקובץ בוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יקרה שום דבר כי במהלך הפעלה של מע"ה קצת אחרי הפוסט המחשב קורא את קובץ הבוט כדי לדעת איזו מערכת להפעיל.

במצב שלאחר התקנת הויסטה הקובץ מתעדכן ורושם את הויסטה כמערכת ראשונה להפעלה.

הבעיה תהיה אם תפרמט את מחיצה C כי הוא זה שמכיל את הקובץ בוט.

זה מה שאמרתי אם ילך לי ה- שממנו התקנתי את הויסטה ילכו קבצי הבוט והויסטה איתו...

אין אפשרות להתקין את הויסטה על הארדיסק נפרד ואז לחבר את זה של ה- ולעשות אז את תפריט הדיואל בוט ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות אבל זה מצריך שינוי של עדיפות לבוט דרך הביוס כל פעם שתרצה לטעון מע"ה שונה .

בביוס תשנה את העדיפות בוט לדיסק עם המחיצה הריקה

ואז עליה תתקין את הויסטה.

כשתעבוד עם הויסטה המחיצה שלה תהיה C

ואז לא יהיה קשר בין הקובץ בוט של הויסטה והקובץ בוט של ה-XP

אבל כמו שאמרתי בהתחלה זה מצריך שינוי כל פעם בביוס

מעבר לזה אני לא מכיר אפשרויות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיצר הכי פשוט לשים תדיסק של הויסטה במערכת ההפעלה של ולהתקין מתוכה...

דבר אחרון רק לא הבנתי : מה קורה אם אני עושה בוט מהדיסק התקנה של ויסטה ומתקין למחיצה אחרת בזמן שיש מותקן כבר, התפריט של ה- יעלם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בויסטה שינו את כל המערכת של תפריט הבחירה של מערכת ההפעלה

זה כבר לא הBOOT.INI

אז התפריט של הXP יוחלף (לא ייעלם) ושום שינוי שתעשה בXP לא ישפיע עליו, רק שינויים שתבצע דרך/ב ויסטה

אתה יכול להתקין מתוך או להתקין דרך בוט בכונן נפרד ובשניהם תקבל תפריט שיאפשר לך בחירה בין המערכות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בויסטה שינו את כל המערכת של תפריט הבחירה של מערכת ההפעלה

זה כבר לא הBOOT.INI

אז התפריט של הXP יוחלף (לא ייעלם) ושום שינוי שתעשה בXP לא ישפיע עליו, רק שינויים שתבצע דרך/ב ויסטה

אתה יכול להתקין מתוך או להתקין דרך בוט בכונן נפרד ובשניהם תקבל תפריט שיאפשר לך בחירה בין המערכות

תודה על התשובה, רק שאלה אחרונה נגיד אני מביא הארדיסק שעליו מותקנת ויסטה ומחבר אותו למחשב שיש בו כבר על הארדיסק אחר, האם גם אז יווצר תפריט שכזה ? שאלה אחרונה אני מבטיח :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...