מה דעתכם על תשלומים בחתונות ואירועים משפחתים אחרים?-עדכון היתי בחתונה - עמוד 11 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על תשלומים בחתונות ואירועים משפחתים אחרים?-עדכון היתי בחתונה

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 203
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הקטע ברפואה זה מאיפה להביא כסף ל10 שנים

7 שנים של לימודים קשים ועוד 3 לפחות עד שאתה משתקם להיות רופא נורמאלי אם בכלל

כל המשפחה שלי רופאים מכל הצדדים ורק אצלנו היו מספיק חכמים כדי לא להיות

אבא שלי מהנדס (עובד היי טק) ואמא שלי מורה לפיזיקה( לא משהו המשכורת אבל עושים פה ושם שיעורים פרטים)

אני דוגל בלגדל ילדים ושיהיה להם חיים ושהם יראו אותי כל יום

ככה שגם אם רק בגיל 30 אני התחתן לא אכפת לי כל עוד תהיה לי פרנסה נורמלית וקורת גג וכל הדברים הבסיסים + ובלי חובות !

אגב רופאים לא ממש עובדים קשה אלה האחים והאחיות הם אלה שעובדים קשה

ניקח למשל את דודה שלי מצד האמא - רופאת משפחה עובדת 6 שעות ביום ועושה אחלה של משכורת

ואת בעלה שעושה פי אחד וחצי ממנה בערך אבל לא רואים אותו בקירבת מקום ... רופא מרדים (שזה מאד נחוץ היום -מחפשים המון ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום שגיל המוות הממוצא לגברים בארץ בסביבות 80

ועד בערך גיל 70 הרבה מסתדרים בלי עזרה זה ניראה לי מטומטם

להקים משפחה שאין כסף

אני דוגמה למה שקורה שהורים עושים ילדים מוקדם מידי

להורים שלי אין כלום לתת לי ליתקדם בחיים חוץ מאוכל והקורת גג שלהם

שנכון זה הרבה אבל בכלל לא מספיק

אם הם היו מחכים אם הילדים 5 שנים המצב הכלכלי שלהם היה הרבה יותר טוב היום

והם יכלו לעזור לי ולאחים בצורה יותר משמעותית

לי אין בעיה עקרונית לעשות ילד אפילו בגיל 50

כל עוד יש כסף

צעיר בגיל 20+ גם ככה לא חייב הורים בישביל לשרוד

הוא צריך כסף

בסדר.

נראה אם בגיל 50 אשתך תוכל ללדת ואם יהיה לך כח לטפל ולגדל ילדים.

כסף זה לא הכל בחיים, מסתבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו בחדשות לפני כמה ימים שמעריכים שעוד 20 שנה יהיה מחסור חמור ברופאים בארץ, שעל כל 1000 איש יהיו 7.2 רופאים. מה זה אומר? זה אומר אולי שעות עבודה ממש לחוצות, אבל גם שכר עתק. כשיש מקצוע כ"כ חשוב, שנמצא במחסור כ"כ גדול, השכר חייב להיות גבוה מאוד. מה שאומר שאם רופא טוב ירוויח 50,000 בחודש, ויחיה ברמה סבירה, הוא יוכל לפרוש לפנסיה יחסית מהר.

ו-Dimax, לא הבנתי את ההיגיון שלך. בכל מקרה, עדיף ללדת ילדים יחסית מאוחר מבחינה כלכלית, כי אין ספק שעלות גידול ילד בכל שנה היא גבוהה מאוד, וזה לא מסתיים בגיל 18. הוא כנראה יחיה בבית שלך עד גיל 25 בערך (הממוצע) ואחרי זה תעזור לו כלכלית גם. בנוסף, בעולם של ריבית דריבית, כסף שנחסך בגיל צעיר יחסית שווה הון, והלוואה שנלקחת בגיל צעיר ולא מוחזרת (אלא ממשיכה להתגלגל) עולה הון.

ותוחלת החיים כיום בארץ לא רלוונטית עבורנו. תוחלת החיים בעוד 60 שנה כן. ואם לא יהיו בעיות קיומיות של התחממות גלובלית, פצצת אטום וכו' - אז שנגיע לגיל הזקנה תוחלת החיים להערכתי תעבור את ה-100.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף סוף הגעתי לסוף השירשור מזל שמישהו בא והשליט פה סדר :xyxthumbs:.

אשתי חיפשה חנון מצאה ואז התחתנו קצת מאוחר (אחרי שנתיים באופן עקרוני יכלנו להתחתן אחרי חצי שנה) אבל זה לא קריטי. שנינו מוזרים וילדותיים כל אחד בדרך שלו. חתונה עשינו פעמיים - אחת אזרחית אבל לא בקפריסין וכן עם משפחה. באותו זמן אח של אשתי והמשפחה שלו היו בארה"ב וחוץ מזה כל המשפחה גרה בארה"ב ואחותי היתה בהריון מדי בשביל להגיע לחתונה בישראל. אז עשינו חתונה אזרחים בווגס לא עלה לנו הרבה. גם למלון לא היינו צריכים לשלם (אבא שלי קיבל איזה חופש מהעבודה שכלל משפחה מקרבה ראשונה אז הוא שילם רק על אשתי וגיסי) . ההורים שלי גם הגיעו גם לחתונה בארץ

כשחזרנו לארץ עשינו חתונה "צנועה" של 250 איש עלה לנו איזה 140 שקל לצלחת בחורף שזה די זול וכולם חשבו שהאוכל היה מעולה . היו לנו רקדנים שבאו עם התקליטן (היה שווה ) ורקדנו וואלס בריקוד הראשון (הלימוד בא עם הרקדנים) . כל הערב רקדנו ללא הפסקה וסגרנו את הבסטה בחצות וחצי. יצאנו מורווחים בסך הכל וגם אנשים שלא הגיעו לחתונה שלחו מתנות ולא מזמן קיבלנו מתנה מדוד של אשתי שביקר בארץ. היה לנו מארגן שעיצבן את אשתי הרבה, רב שלא שאל הרבה שאלות. סגרנו את כל החתונה בערך ביום או יומיים. רק חבל שיום אחרי היינו חולים בבית מלון. אנשים נהנו וזה מה שחשוב. החתונה עצמה היתה בשביל המשפחה כמו שאשתי אמרה "המשפחה שלי יתלו אותי אם אני לא יעשה חתונה ואזמין את כולם".

מצידי שאף אחד לא היה מביא כלום אבל מה זה היה קשה. תעשית החתונות בארץ מאוד ממוסחרת וקשה להשיג תמורה לכסף. הייתי בחתונה של חברה של אשתי ואשתי כמובן הלכה לרשימה השחורה שלנו לבדוק כמה היא הביאה לנו לא שזה משנה. האולם היה עוד בסדר (היינו בו פעם כשחיפשנו משהו בשבילינו) האוכל היה די גרוע . התקליטן השמיע מזרחית יותר מדי וזאת היתה חתונה של רוסים. בקיצור הפכנו למבקרי חתונות. למרות זאת רקדנו ונהנו עד כמה שיכולנו .אשתי קצת שככה מהחתונה ואכלה כמו חזירה בצהריים (תכננה את הנקודות שלה גרוע) ואני שגם לא ידעתי עליה אכלתי פיצה משפחתית מינוס שני משולשים בצהריים וישנתי 6 שעות מ5 בבוקר עד 12 בצהריים (לקחתי יום חופש) ועוד הייתי צריך גם לנהוג הלוך וחזור. כנראה שהם תכננו את החתונה בחיפזון מדי .

לנו יש מזל שאנחנו גם משפחות קטנות (אשכנזים) וגם יכולים להרשות לעצמינו לבוא לחתונות וארועים. לפי דעתי עדיף לחסוך כמה שיותר בחתונה ולא צריך לבנות על הצ'קים אבל צריך לתכנן אותה טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרו בחדשות לפני כמה ימים שמעריכים שעוד 20 שנה יהיה מחסור חמור ברופאים בארץ, שעל כל 1000 איש יהיו 7.2 רופאים. מה זה אומר? זה אומר אולי שעות עבודה ממש לחוצות, אבל גם שכר עתק. כשיש מקצוע כ"כ חשוב, שנמצא במחסור כ"כ גדול, השכר חייב להיות גבוה מאוד. מה שאומר שאם רופא טוב ירוויח 50,000 בחודש, ויחיה ברמה סבירה, הוא יוכל לפרוש לפנסיה יחסית מהר.

שאלת את עצמך אולי מדוע נוצר המחסור הזה אולי?

אז אני אסביר :

1. השכר נמןך, בטח ביחס לתקופת ההכשרה הארוכה מאד (6 שנות לימוד + שנה סטאז' במשכורת מינימום + 6 שנות התמחות בקריעת תחת רבתי עם משכורת סבירה בלבד. הדיוידנדים מגיעים רק בגיל 40-45, בגיל שעובד היי-טק כבר מתכנן פרישה) - עדיף כבר היי-טק.

2. זו התחייבות לחיים. מי שמתקדם הוא רק זה שהילדים שלו לא מכירים ולא יכירו אותו לעולם.

3. יש אלטרנטיבות הרבה יותר מוצלחות בדמות ההי-טק - תקופת הכשרה קצרה יותר ושכר נאה יותר.

4. 65% מהמסיימים הן נשים לעומת בסביבות ה30% לפני 20 שנה.הסיבה נעוצה ב1+2. הבעיה היא שנשים (כממוצע) פחות משקיעות בקריירה ופעמים רבות מוותרות עליה לטובת המשפחה ועל כן רמת הרפואה היא שנפגעת.

5. השכר בחו"ל גבוה פי כמה וניתן בנקל למצוא עבודה.

קח בחשבון שמרכיב הממשלתי בשכר הרופאים הוא המרכזי. רק המומחים (אלה שעברו את כל תקופת ההכשרה של ה13 שנים לערך) וגם פה רק חלקם זוכים לעבוד גם בשוק הפרטי ולכן שכרם לא באמת יעלה בהתאם לכוחות השוק.

ולכן, אל תסיק מסקנות נחרצות מחצי כותרת בעיתון.

דא"ג, עבודת המרדימים היא אחת הקשות ,משעממות ,המתסכלות והכי לא רווחיות בתחום, גם בפרקטיקה הפרטית.ומשם המחסור.

פלסטיקאים לעומת זאת לא חסר.

ולעניין הילדים, ככל שממתינים יותר להולדה (מעבר לגיל 25) כך הסיכוי לילד בעל מומים עולה בצורה ניכרת.

אצל גברים נובע מחלוקת תאי זרע לאורך זמן רב מדי (בדומה לצילום מסמך מעותק שלו מספר רב של פעמים) ואצל נשים מענינים הורמונלים בעיקרם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשחזרנו לארץ עשינו חתונה "צנועה" .... יצאנו מורווחים בסך הכל

תעשית החתונות בארץ מאוד ממוסחרת וקשה להשיג תמורה לכסף. הייתי בחתונה של חברה של אשתי ואשתי כמובן הלכה לרשימה השחורה שלנו לבדוק כמה היא הביאה לנו לא שזה משנה.

לא יצאת בכלל ברווח כי כשתגמור לשלם את כל הרשימה השחורה תעשה שוב את אותו החישוב ותגלה שאתה במינוס של בדיוק החתונה הצנועה שלך!!!

אםםם מעניין מה הית יכול לעשות בכסף הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

טוב אני מחדש תדיון כי-עוד יום עוד חתונה :'( :'( :'(

הפעם תקשיבו לזה זה חתונה של אחותו של גיסי

ולא יודע למה הזמינו אותנו לחתונה :pissed: :pissed: :pissed:

יוצא לי ליראות תאחות של גיסי אולי פעם בחצי שנה וזה רק בעל האש ודברים בסיגנון

אני מכיר את בעלה לעתיד מהמפגשים המישפחתים האלו אבל אני לא בקשר טוב אם אף אחד מהם

בקיצור קשר של שלום שלום

אבל עזבו את זה כמו החתונה הקודמת זה ביום חול

כל השבוע קראתי תתחת רק כדי שמחר (אחרי החתונה) אני לא יצתרך לקום מוקדם לעבודה

אבל עדין יש לי סידורים מחר ואני הולך לחתונה גמור מהשבוע עבודה

וזה ביכלל מעצבן אם כבר אנשים עושים אירועים כאלה למה הם מיתקמצנים ועושים ביום חול?

אם הם מיתקמצנים כל כך שיעשו בבית כנסת וזהו

אם יש דבר יותר גרוע מאירוע ממוסחר ודביק זה אירוע ממוסחר ודביק אם תקציב הפקה קטן

וכן אני מרשה לעצמי ליקרוא לזה ככה

אני לא רואה רומנטיקה באירועים האלה אלה שואו מסריח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדף 15 השוו את המצב למשחקים. לצערי זה נכון חלקית. תאר לעצמך שבמקום ללכת להילחם עם מפלצות חזקות שנותנות הרבה , אתה תמשיך להילחם עם הכבשים החלשות. זה בידיוק כמו לא להתחיל בחיים בגיל צעיר, אלא להתחיל בגיל מאוחר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...