לא מצאתי הסבר ,על ICH מהו צפוני ומהו דרומי, ומה ההבדל במספרים, יכולים לעזור ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצאתי הסבר ,על ICH מהו צפוני ומהו דרומי, ומה ההבדל במספרים, יכולים לעזור ?

rafip77

Recommended Posts

ה ICH זה I/O Controller Hub או Controller Hub

זהו הגשר הדרומי בערכת השבבים של תפקידו לספק קישוריות לכלל התקני ה I/O במערכת מלבד הזכרון וה PCI-E לכרטיסי המסך שנתמכים ע"י הגשר הצפוני

ההבדלים בין ICH7, ICH8 ו ICH9 הם כמובן ביכולות שלהם לחבר מספר זה או אחר של התקנים, סוגי ההתקנים, מהירויות שונות וכדומה.

העובדה היא שאתה לא ממש בוחר את הגשר הדרומי שלך אלה בוחר צי'פסט (965,975,P35) ועל סמך זה . את הגשר הצפוני אתה מקבל כחלק מהחבילה.

נתונים נוספים באתר של אינטל

דיאגרמה של ה 965G

diagram.jpg

דיאגרמה של ה 975X

975x_diagram.gif

דיאגרמה של ה P35

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2993&p=4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

תשובה נפלאה עכשיו אני מבין הכל , תודה !!!

יש לי שאלה לגבי המהירות....שמתי לב לפי האיורים שנתת שבגשר הצפוני:

בצ'יפסט של ה- 965 מהירות קצב החיבור למעבר הוא עד 8.5GB/s וזכרונות עד 12.8GB/s

ואילו בצ'יפסט של ה- P35 מהירות קצב החיבור למעבד הוא עד 10.6GB/s וזכרונות עד 8.5GB/s

למה?

אם אני רוצה להנות משני העולמות, כלומר מהירות גבוהה לזכרונות, ומהירות גבוהה למעבד באותו צ'יפסט?

הסבר מפורט יתקבל בברכה,

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם השאלות שלך נפלאות ;) אבל אני בטח לא יכול לענות לך בפירוט כי זה מורכב, ארוך (ואני גם בטח לא יודע הכל).

זה נכון שלכאורה המהירות לזכרון גבוה ולמעבד פחותה במקצת.

החדשות הטובות שזה ממש לא צריך להטריד אותך.

קודם כל כמו שאמרתי אין לך יותר מדי אפשרויות, זה הצ'יפסט של ואתה מקבל אותו בעסקת חבילה.

שנית הקצבים האלה הם קצבים מקסימליים אפשריים של העברה בהם הבאס תומך. לפרקי זמן קצרים מאוד אכן המהירות של הנתונים היא כנקוב, אבל לפרקי זמן קצרים בלבד. היות וישנם מחזורי קריאה, כתיבה, המתנה, הבאס בין הצ'יפסט לזכרון לא מנוצל 100% מהזמן וגם לא הבאס בין הצ'יפסט למעבד (FSB) וכבר הוכח בבדיקות שנעשו ע"י אתרים מובילים שה FSB לא מנוצל במלואו ולכן לא מגביל את המעבד.

לגבי המהירות שנקבת בה:

בצ'יפסט של ה- 965 מהירות קצב החיבור למעבר הוא עד 8.5GB/s וזכרונות עד 12.8GB/s

ואילו בצ'יפסט של ה- P35 מהירות קצב החיבור למעבד הוא עד 10.6GB/s וזכרונות עד

הכוונה ב 965 היא למהירות אפשרית בדואל צ'אנל, כלומר לשני מודולים מקבילים של זכרון -6400.

ב P35 מצויינת מהירות לערוץ זכרון אחד של PC-8500 ולכן בדואל צ'אנל תקבל רוחב פס של 17GB/s עבור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...