בעיה ביציאת סאונד דיגיטלית בכרטיס הקול - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה ביציאת סאונד דיגיטלית בכרטיס הקול

WhiteTigerK

Recommended Posts

שלום לכם,

ברשותי לוח אם של מדגם P5B, ורסיבר לקולנוע ביתי.

חיברתי את כרטיס הקול שעל הלוח אל הרסיבר דרך היציאה הדיגיטלית הקואקסלית, ואני שומע סאונד ללא שום הפרעה.

הבעיה היחידה שלי (והיא מטריפה) היא שאני לא מצליח להוציא 5.1 מהיציאה הדיגיטלית - אני מצליח להוציא אך ורק סטריאו.

ניסיתי כבר הכל - עברתי על כל ההגדות של כרטיס הקול - הגדרתי בפרוש שאני עובד עם מערכת 5.1, וכאשר אני מבצע Test לכל הרמקולים (דרך תוכנת כרטיס הקול) אני לא שומע את הסנטר - אך ורק את הקדמיים (אין לי אחוריים וסאב) - כלומר ברגע שהוא כביכול אמור להשמיע סאונד ברמקול הסנטר, הרמקול שקט לחלוטין והסאונד יוצא מ-2 הרמקוליים הקדמיים בו זמנית (כמעיין תחליף לסנטר אני מניח).

התקנתי דרייברים מעודכנים - לא עזר. אפילו שיניתי הגדות מ-AC97 ל-HD AUDIO, למרות שאין לי ממש מושג מה ההבדל - אבל עדיין הבעיה קיימת.

הכבל נבדק כמובן ונמצא תקין.

למישהו יש מושג ממה יכולה לנבוע הבעיה ? אני חייב לפתור את זה (שיקולי הקניה של הלוח הזה על פני הלוח של היו שבלוח של GB יש בעיה דומה ידועה ולכן החלטתי ללכת על הלוח של Asus).

אגב, גם חרשתי את ולא מצאתי פתרון (מצאתי מקרה דיי דומה לשלי, אבל שם התקנת חדשים פתרה את הבעיה).

תודה רבה! (ואם אני לא בפורום הנכון, מצטער).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי, לא עזר... :(

התקנתי את התוכנה, נכנסתי להגדות שלה - סימנתי ב-V את use SPDIF או משהו בסגנון, עדיין אין מהסנטר...

לדעתי גם זה לא קשור לתוכנות חיצוניות, כי כמו שאמרתי אפילו ב-Test שמבצע ה-SoundMax לא שומעים את הסנטר ובמקומו שומעים מ-2 הקדמיים במקביל (ה-SoundMax מחליף את הסנטר ב-2 הקדמיים משום מה...)

תודה בכל זאת על העצה.

אשמח לקבל רעיונות נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו בדיוק הבעיה ברוב הכרטיס היום. גם בכרטיסים החדשים של קריאטיב לדוגמא, תסבול מאותה הבעיה. הבעיה היא שהכרטיסים לא יודעים לקודד DD LIVE מה שאומר שהם לא מסוגלים להוציא סראונד דיגיטלי לאות שלא מגיע כך במקור. הדבר היחיד שתצליח להוציא בסראונד דרך היציאה הדיגיטלית הוא פס קול של סרט לדוגמא שכבר מוקלט בפורמט סראונד מהתחלה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אבדוק לגביי ניגון של סרט על גביי המחשב והוצאת סראונד, אבל יש משהו במה שאתה אומר שנשמע לי קצת מוזר :

בהגדרות של כרטיס הקול יש אפשרות להגדיר את מספר הרמקולים והגדרתי אותם ל-5.1. לאחר מכן יש אפשרות לבצע Test והוא אמור להוציא סאונד מכל אחד מהרמקולים בתורו - קצת מוזר שיצרנית כרטיס הקול תציע אפשרות לבצע Test לרמקולים בעוד שמראש ידוע שהיציאה הדיגיטלית לא יכולה להוציא סראונד אלא אם כן הוא מגיע מ- לדוגמא...

בכל אופן, אני אבצע בדיקה ואעדכן, תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ביצעתי בדיקה ואכן אתה צודק.

ניגנתי סרט על גבי המחשב ואכן קיבלתי סראונד מלא ב-DD ואפילו ב-DTS.

השאלה הנשאלת כעת היא כזאת : אם אני מבין נכון, בשביל לשחק משחק כל שהוא בסראונד (בהנחה והוא מגיע עם אפשרות שכזאת, לדוגמא NFS Carbon) אני חייב לחבר מערכת 5.1 ליציאות האנאלוגיות בלבד ?? אי אפשר לשחק שום משחק שמותאם לסראונד ולקבל את הסראונד במידה ואני מחובר דרך היציאה הדיגיטלית ?

או שאני טועה וגם אם אני אחבר 5.1 ביציאות האנאלוגיות עדיין לא אקבל סראונד ?

תודה רבה על העזרה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניתן לכוון יציאת 5.1 דרך SPIDF

כי SPIDF עושה זאת אוטומטי

5.1 כמו ב-VLC תוכל לכוון אך לרוב תקבל סאונד חסר

לדוגמא רעש בסראונד בלי קול של אנשים .

זה ביציאה דיגיטאלית .לפתור זאת לכוון ל-SPIDF בפלייר

5.1 לכוון בפלייר כמו ש כתבו לך רק בחיבור אנלוגי .

כן - תוכל לכוון 5.1 במוסיקה כמו בפורמט MP3 שמגיע בסטריאו והמחשב

מחלק ל- 5.1 דבר מאוד מוצלח עם מחשבי AMD

וכרטיס סאונד HD מהליין החדש

פשוט נותן צליל נקי בלי בסים מיותרים

דרך יציאת SPIDF

קישור לכותב המדריך 207 בשם DTS באתר

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=262990.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לכוון עד 7.1 במידה והכרטיס תומך (תיאורטית אפשר עד אינסוף, אבל נעזוב את זה כרגע). התנאי המקדים לכך הוא שהאות כבר יהיה מוגדר בתור DD או DTS (ולענייננו גם DD-EX ו-DTS-ES).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...