מחשב "שרת" שעולה מהר רק בשביל שיתוף ה HD ברשת....... - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב "שרת" שעולה מהר רק בשביל שיתוף ה HD ברשת.......

oren

Recommended Posts

שלום לכולם,

קודם כל ברצוני להתנצל אם אני לא בפורום הנכון, התלבטתי רבות בין הפורומים השונים ולדעתי כאן המקום המתאים ביותר, במידה ולא - אשמח להכוונה.

השאלה שלי היא כזו:

ברשותי מס' רב של כוננים קשיחים (10...) , אני מעוניין לבנות מחשב שיכיל בתוכו 8 כוננים קשיחים (4 ללוח אם , 4 לכרטיס רחבה PCI to IDE)

יש לי את הכרטיס הרחבה ויש לי מחשב ישן שיתאים לעניין זה -

פנטיום 3 1000

384 SD RAM במהירות 133

לוח כלשהו....

2 כרטיסי רשת.

השימוש היחיד שאני רוצה שיהיה למחשב הזה - חיבור למחשב שלי בכבל רשת בשביל שתהיה לי גישה לקבצים שעל הכוננים הקשיחים.

בתחילה חשבתי להתקין אך נארה לי כבד בשביל דבר כזה - זמן עליה ארוך (כמות הזכרון יחסית מעטה).

אני די בטוח שקיימת איזו מע. הפעלה שעולה במהירות ומאפשרת שיתוף של ה HD ברשת, אך אין לי שום מושג בנושא.

אשמח מאוד להכוונה מצדכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפצה שעולה הכי מהר (מההפצות שבהן נתקלתי) היא ארצ' אבל היא לא בדיוק בנויה לשמימושים כאלו.

אני הייתי הולך על debian (stable) למרות העליה האיטית.

אגב, הייתי ממליץ על 1Gbit לשימושים כאלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, קודם כל זה אחלה מפרט בשביל מחשב שאמור להיות רק שרת CIFS.

דבר שני ההבדל בין הפצה שעולה מהר להפצה שעולה לאט זה בדרך כלל דקה - דקה וחצי

ולרוב זאת תוצאה ישירה של כמות ה daemons שרצים על המערכת, חוץ מזה (כנראה) רוב הזמן

המחשב יהיה מופעל.

בעיקרון כמעט כל הפצה תתאים לך כי אתה רק צריך להגדיר את SAMBA ואולי גם SSH או TELNET .

debian זאת אחלה בחירה כי יצא לה שם של הפצה עם דגש על יציבות, אני אישית משתמש כרגע לשרת שלי

בבית ב Cent OS (שזה בתכלס RED HAT ) התקנתי אותה במקום SUSE (יותר מדי באגים ובעיות מוזרות).

אבל שוב זה לא כלכך משנה כי זה אותה SAMBA.

תנסה גם את FreeNAS, פעם אחרונה שעבדתי איתה זה היה מזמן, היו חסרים שם

הרבה דברים והיו בה כמה באגים, אבל אני רואה שהם הוסיפו ושיפרו מאז הרבה דברים, אם אתה רק רוצה לשתף קבצים

עם ממשק web נוח זאת אחלה מערכת.

אה כן ואם אתה לא מסתדר, גם יכול לעשות את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו..... מעולם לא חשבתי שאני כה חסר ידע בתחום הזה :s07:

אני קורא את ההודעות שלכם ורואה כאילו ג'יבריש.... לא מבין די הרבה...

מה שאתם מדברים עליו ("ההפצות") זה לינוקס?

בטח צריך להתקין בצורה מיוחדת.... לדעת פקודות יוניקס וכד'... אני טועה?

אצטרך לתפוס איזה ערב ולקרוא קצת על הנושא.. ללמוד.

שאלה אחת מרכזית - ההפצות האלו... כתבתם שההבדל בין זמני העליה הוא דקה-דקה וחצי... זה אומר שלוקח כמה דקות עד שההפצה עולה... השיקול המרכזי שלי להתקין מע. הפעלה שהיא לא ... זה זמן עליה...

XP עולה על המחשב הזה תוך 2 דקות, למערכות הפעלה אחרות יקח זמן דומה?

פשוט עברה לה מחשבה של לעזוב הכל ולהתקין בו בלי לשבור את הראש... אם כי אוכל ללמוד הרבה מהתעסקות עם סוף סוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין למה זמן העליה כל כך חשוב.

מערכות מבוססות בכלל ודביאן בפרט ידועות כמערכות שנשארות למעלה חודשים ושנים ללא בעיה.

אם תרצה להתקין שרת מבוסס תצטרך ללמוד על ושרתים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.... תשמעו....... קראתי קצת על ה SAMBA (איך להתקין וכד'...) ונראה לי שלא אכנס לזה בינתיים.

אתקין ... מה שאני מכיר... ואשתף שם תיקיות לרשת... :s07:

בעתיד, כשיהיה זמן להתעסק וללמוד - אנסה להתקין על מחיצה נפרדת.

תודה רבה וסליחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על מה?

לפני שאתה מתקין את XP אני ממליץ שתנסה את FreeNAS הנה מדריך PDF

אם זה לא עובד בשבילך אתה תמיד יכול להתקין XP

מה שאתם מדברים עליו ("ההפצות") זה לינוקס?

כן, LINUX זאת בעצם רק ליבה והיא משולבת עם עוד הרבה כלים מפרוייקט ה GNU ועוד תוכנות נוספות בשביל ליצור

מערכת הפעלה (אגב השם המלא של linux זה gnu/linux ). הקטע הוא שלינוקס וכל שאר התוכנות מופצים כקוד מקור

בגלל ש 99% מהאנשים לא רוצים לאסוף ולקמפל בעצמם מערכת הפעלה יש אנשים/חברות שעושים את זה בשבילם,

לזה קוראים הפצה. פה -> http://distrowatch.com/ תמצא רשימה גדולה של רוב ההפצות הקיימות.

בטח צריך להתקין בצורה מיוחדת.... לדעת פקודות יוניקס וכד'... אני טועה?

אתה מאוד טועה, 99% מההפצות ההתקנה שלהם זה next next finish.

שאלה אחת מרכזית - ההפצות האלו... כתבתם שההבדל בין זמני העליה הוא דקה-דקה וחצי... זה אומר שלוקח כמה דקות עד שההפצה עולה... השיקול המרכזי שלי להתקין מע. הפעלה שהיא לא XP... זה זמן עליה...

זמן העליה של המערכת תלוי בהרבה גורמים... אבל הרבה יותר גמישה מווינדוס בקטע הזה במיוחד בגלל

שאפשר להעלות את המערכת בלי GUI בצורה טבעית ולהגדיר כל דבר קטן.

בכל זאת זאת מערכת שעולה מהר ( לרוב פחות מ 2 דקות) אז קשה להגיד, בכל מקרה זה עניין של 30 שניות יותר או פחות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שהוא לא חייב סמבה..

שיגדיר בין 2 המחשבים..

ויריץ דימון FTP..

יהיה מאוד קל לגשת מהWIN לשרת עם FTP..

בעקרון זה בערך באותה רמה של הבנה-"קושי"

אבל עוד אופציה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על מה?

על כך שביקשתי עזרה ולבסוף אני לא מרים ידיים :-\

לפני שאתה מתקין את XP אני ממליץ שתנסה את FreeNAS הנה מדריך PDF

אם זה לא עובד בשבילך אתה תמיד יכול להתקין

העניין הוא שראיתי שצריך לפרמט את ה HD לפורמט ... אני מעדיף להשאיר את הפורמט NTFS... יתרה מזאת - יש לי מס' HD עם מידע שם, שאני לא מעוניין לפרמט, במיוחד לא לפורמט .

אדבוק ב בינתיים, בעתיד, כשיהיה זמן, ואולי מחשב ישן יותר שיפול לידי, אנסה להתקין עליו FreeNAS כדי לראות איך זה עובד :)

אגב, אולי ארצה להריץ על המחשב הזה eMule... ולהוריד קצת עומס מהמחשב שלי... לא יודע כמה FreeNAS תומכת ב eMule או אם יש גרסת eMule שתתאים פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...