צריך מפרט לשרת ול-5 מחשבים לעבודה(שרת 4-5K, שאר המחשבים 2.5-3K) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט לשרת ול-5 מחשבים לעבודה(שרת 4-5K, שאר המחשבים 2.5-3K)

dabaz

Recommended Posts

---קיבלתי עכשיו דרישות מדוייקות לתוכנות שהמחשבים יצטרכו להריץ(תגובה למטה)---

שלום,

שבוע שעבר הלך השרת אצל אבא שלי בעבודה ובכל מקרה צריך להחליף את כל המחשבים בעסק, כולל השרת. מה שאני צריך זה 5 מחשבים +1 שרת שיוכלו להריץ חשבשבת חלונות, followup, ודברים בסיסיים כמו אופיס. השרת אמור לשמש כמקום אחסון לתוכנות, כמקור אינטרנט והוא כמובן מחובר לכל המחשבים ברשת. אני צריך גם מערכת גיבוי לשרת.

כל המחשבים שם פרימיטיבים באופן מחריד, הכל על WIN98, והשרת עובד בDOS.

תקציב עדיין לא סגור אז אפשר להשקיע יותר מהנדרש אם זה יבטיח יציבות ותפקוד טוב לטווח הרחוק.

אבא שלי קיבל הצעת מחיר על שרת, ונראה לי שעובדים עליו.

-----------------------------------------------------------------------------------

מחשב שרת :

לוח גיגה בייט

מעבד INTEL C2D 6400

זיכרון II 2G

דיסק קשיח 160G

מארז איכותי

כונן DVD

כונן 1.44

מקלדת

עכבר

סה"כ 688$

טייפ גיבוי TRAVAN 10/20G

כולל תוכנת גיבוי

סה"כ 885$

מערכת הפעלה WIN SERVER 2003 - מחיר 790 $

מערכת הפעלה WIN PRO - מחיר 169 $

התקנת שרת SERVER 2003הגדרות משתמשים כולל העברת חומר - מחיר 945 $

מתג 8 פורטים - מחיר 26 $

הגדרות תחנות עבודה - 55 $ לשעה

המחירים מותנים בכך שיש לכם שרות תמיכה של תוכנת חשבשבת

וכן שהתחנות עבודה מתאימות לתוכנת WIN XP

המחירים אינם כוללים מע"מ !!!

----------------------------------------------------------------------------------

ממה שאני ראיתי, קיים מן HUB כזה שמחובר לעוד אחד, ואליו מחוברים כל המחשבים. אני לא מבין בגרוש בכל מה שנוגע לרשת, אבל לא נראה לי שיש צורך ב-"מתג 8 פורטים".

אני כבר שנה מחוץ לעניינים (המחשב האחרון שקיניתי היה עם 3800+ DC תושבת AM1) לכן אני פונה אליכם לעזרה. אם ידוע לכם על חנויות שמספקות משלוח מהיר אז עדיף, כי כרגע לא ניתן לעבוד בלי השרת.

אם אתם צריכים עוד דרישות ספציפיות בבקשה תגידו לי.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 1.86GHz(E6300) 1066MHz/FSB 2MB - BOX ¤940

לוח אם:

GIGABYTE GA-965G-DS3 REV3.3 ¤646

דיסק קשיח:

WD 250GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD2500KS ¤381

זיכרון:

G.SKILL 2048MB (1024MBX2) DDR2 667 CL5-5-5-15 - F2-5400PHU2-2GBNT ¤576

כונן DVD:

LG DVD-ROM 16X48 - GDR--8164B - BULK ¤106

מארז:

COMPUCASE 6AR6-NPS ATX SUPER MIDI TOWER CASE w/o PSU ¤241

ספק כוח:

COOLERMASTER EXTREME POWER 380W : RS-380-PMSR ¤203

מחיר סופי (כולל הרכבה): ¤3129

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

+

ווינדוס ויסטה ביזנס

מערכות הפעלה:

WINDOWS BUSINESS - 64 BIT - ENG/HEB ¤741

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טעם לעבור לויסטה בכלל? זה לא שצריך תמיכה בDX10, זה מחשבים לעבודה.

למישהו יש עוד רעיונות? בעקרון אני צריך לשרת גם צורה של גיבוי כלשהי ואין לי מושג איך הטייפ הזה עובד ולמה צריך להשקיע בו 800$... לשאר המחשבים אפשר להסתפק במעבד אחר? ובעקרון הייתי שם לכל מחשב מלבד השרת 512MB, אבל הבנתי שויסטה צורך יותר לא? ועוד שאלה אחרונה, האם אני צריך כרטיס רשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טעם לעבור לויסטה בכלל? זה לא שצריך תמיכה בDX10, זה מחשבים לעבודה.

למישהו יש עוד רעיונות? בעקרון אני צריך לשרת גם צורה של גיבוי כלשהי ואין לי מושג איך הטייפ הזה עובד ולמה צריך להשקיע בו 800$... לשאר המחשבים אפשר להסתפק במעבד אחר? ובעקרון הייתי שם לכל מחשב מלבד השרת 512MB, אבל הבנתי שויסטה צורך יותר לא? ועוד שאלה אחרונה, האם אני צריך כרטיס רשת?

לאבא שלי גם יש בעבודה שרת עם 4 מחשבים עליו p2 עם 256MB והוא עובד חלק כבר 10 שנים - אין טעם להשקיע הרבה כסף בשום מחשב בעבודה של אבא שלך חוץ מאחד שתוכל לשחק אם תבוא אליו מדי פעם ;)

אין טעם בVISTA, תקנו Home חוץ מלשרת שמומלץ לקנות לו את הPRO

הטייפ הייתה הוספה של 200$ (כי המחשב עלה 685$ ועם הטייפ זה עלה 888$ סה"כ).

למחשבים כאלה מומלץ לקנות זול ואין צורך להוציא יותר מ1500 שקל לאחד (בלי מסך) וגם זה הרבה.

בקשר לגיבוי, היום הDisk on key עולים גרושים כמו כן גם הכוננים החיצוניים לא עולים הרבה והגיבוי איתם בא בקלות.

דרך אגב, במה אבא שלך עוסק? יש לו תוכנות שתופסות נפח רב? לאבא שלי יש 80GB והוא מנצל רק 3GB

חובה כ. בשביל הרשת כמובן. אם אבא שלך משדרג אתה הוא יכול לשקול לעבור לאלחוטי יכול להיות יותר נוח (אבל יותר יקר).

למחשבים שבאמת מיועדים למשרד אין טעם להשקיע כסף. לאבא שלי יש מחשבי 2 שעוד רצים אצלו והיה לו עד לפני חצי שנה מחשב עוד לפני הפנטיום שנשרף לו הלוח אם (המחשב היה איתו 13 שנה).

דרך אגב, תמיד שאתה מקבל מפרט מחנות \ טכנאי תבקש מפרט טכני מלא עם שם היצרן, דגם וכדומה, זה יעזור לאנשים פה להגיד לך אם אתה מקבל בשביל מה שאתה משלם פה כי "מארז איכותי" לא אומר הרבה.

דרך אגב בנימה אישית, תגיד לאבא שלך לנסות להשתמש, אם הוא כבר לא משתמש, בתוכנה מיוחדת לרשתות. אבא שלי משתמש ברשת Novell שפועלת בצורה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NOA COMP

דגם מחיר כמות

Intel 2 Duo E6300 1.86GHz 2Mb Box 1000 ¤ 1

GIGABYTE GA-965P-DS3P LGA775 790 ¤ 1

G.Skill 800MHZ DUAL CHANNEL 2048MB CL 5-5-5-15 740 ¤ 1

WD 250GB 7200RPM 16MB SATAII AAKS 410 ¤ 1

NEC AD-7170 18x DVD+/-RW/RAM Double Layer BLACK /WHITE 160 ¤ 1

כונן דיסקטים 1.44 50 ¤ 1

COMPUCASE CI-6A19 WHITE/BLACK 300W 2FAN 370 ¤ 1

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

מחיר סופי: ¤ 3690

איך זה נראה לכם? מה ההמלצה שלכם SERVER 2003 או PRO? התוכניות הם אולי להוסיף כמה תחנות משהו כמו 10 בערך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי עכשיו דרישות מדוייקות לתוכנות שהמחשבים יצטרכו להריץ. (מצורף) עכשיו השאלות שלי הם:

1. האם המעבד יעמוד בצורה טובה בעומס?

2. איך כדאי להרכיב מערך RAID?

3. איזה מעבד מספיק לתחנות עבודה? ואיזה מומלץ?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...