תוצאות ביצוע OC ל-4300, נקנה אתמול. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוצאות ביצוע OC ל-4300, נקנה אתמול.

T-Better

Recommended Posts

אוקיי, אתמול אספתי את החלקים של המחשב שלי והיום הרכבתי וביצעתי OC. להלן התוצאות:

נתוני מערכת:

Intel C2D E4300 @ 1.8GHz

OCZ 2GB DDR2 800MHz CL 4-5-4-15

965P-DS3 Rev 2.0

Tunic Tower 120mm

Gigabyte Posiedon with rear Fan 12CM

הרכבתי את הטוניק שיוציא אוויר ישר לכיוון ה-AC מאחורה, הם ממש צמודים.

לאחר OC:

E4300@3.42GHz 1.55V

OCZ DDR2-950MHz CL 5-5-5-15 2.2V

ה-OC היציב היחידי שהצלחתי להגיע אליו לאחר שניסיתי וריאציות שונות (הורדת מכפלה, העלאת באס, שינוי תזמונים, מתחים, כלום לא עזר).

טמפ' מעבד במנוחה 50 מעלות, במאמץ 77 מעלות (נמדד ב- Temp 0.95 בו ה-Tjun מכוונת ל-100).

הטוניק שלי יושב על הגבול שבין מרעיש לשקט (1900RPM ע"פ התוכנה של ג'יגהבייט, אבל נראה לי שהיא קצת מזייפת).

בקרוב אוסיף שני מאוררי 12CM בדלת מול המעבד והכרטיס מסך לחיזוק זרימת האויר.

אני לא בטוח איזה רכיב הגביל אותי ב-OC, אני מאמין שזה פשוט הגבול של המעבד שלי.

יש לי בינתיים 7100GS עד שיגיע ה-8600GT שמתוכנן לו OC+VM רציני. חשבתי לקנות לו את האסלרו (אני רק אבדוק שהוא מתאים), הוא יספיק ל-OC?

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב- Temp 0.94 הן נמוכות ב-10-12 מעלות בגלל שה-Tjun שם הוא 85, נראה לי שהגרסה הישנה יותר יותר אמינה למעבד שלי מאחר וטמפ' הפרושוט אצלי אמורה להיות בערך 85 מעלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי הכל, ה-FSB יושב 0.2V וה-MCH על 0.3V.

ב-3GHZ גם אצלי הוא הסתדר על מתחי סטוק ומהירות מאוורר של 400RPM. למעבד הזה התדר האופטימלי זה 3GHZ, כאילו הוא יוצר לעבוד בתדר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם לא מעט E4300 שזקוקים למתח הגבוה משמעותית מסטוק כדי להגיע ל3 ג'יגה.

3.42 יציב זאת תוצאה מכובדת ביותר, ואפילו מעבר לכך. את איזור ה3.5-3.6 ג'יגה קשה לעבור על אוויר עם כל מעבד C2D, ולהגיע כל כך קרוב לתוצאה הזאת עם המעבד הזול כל כך - בהחלט הצלחה !

קח בחשבון שהטמפ' שאתה מציג הן קצת גבוהות. בסה"כ, בהתאם לדברים שנאמרו בביקורת - אין סכנה ממשית כל עוד המעבד שומר על יציבות, אבל זה רק אומר שתשים יד על הדופק במשך הקיץ - או שאכן מומלץ לשפר את הסירקולציה הכללית.

כפי הנראה טמפ' ה-Prochot# גבוהה יותר בE4300, ולכן היא יותר קרובה ל100 מ85(כמובן שלא ניתן לדעת). לכן, הגיוני ש-CoreTemp 0.95 מדייקת יותר, אבל זה לא אמור להדאיג אותך בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוקא קראתי הרבה ביקורות בהן הצליחו להגיע ל-3GHz על סטוק.

הורדתי את המתח ל-1.5V ועדיין יציב.

תודה על המידע, ידעתי שה-E4XXX מתחממים יותר מה-E6XXX, לא ידעתי שהם מתחממים כמעט כמו מרובעי הליבה. :-\

אם 3.42 נחשב למכובד, אז אני מרוצה.

הורדתי בינתיים את ה-FSB ל-360 עד שאני אשפר את הסירקולציה. הוריד לי את הטמפ' ב-5 מעלות.

איך ה-Accelero X1 בתור מאוורר ל-OC לכרטיס מסך?

תודה ולילה טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן אהלן אנשים.

גם לי יש את ה E4300 וגם אני הגעתי איתו ל 3GHZ על מתח סטוק 1.35 שזה המקסימום שנחשב עדיין סטוק.

רשום על הבוקס של המעבד :xyxthumbs:

עכשיו אפשר גם להגיע ל 3GHZ עם פחות מתח כמו 1.25 , אבל בין להגיע ובין להיות יציב יש הבדל גדול

אז כל מי שהביא את המעבד שלו ל 3GHZ מתחת ל 1.35 מתח שיעשה בדיקת יציבות ויבדוק אם הוא באמת יציב

ואני לא מדבר על SUPERPI אני מדבר עם ORTHOS , פחות מ 1.35 המעבד לא מחזיק יותר מכמה שניות בORTHOS

אולי דקה וחצי .

:yelclap:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...