Format - במה הוא מועיל? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Format - במה הוא מועיל?

Boomer

Recommended Posts

כשעושים פירמוט להארדיסק, יש הבדל מאשר פשוט למחוק את כל התוכן שלו?

אם כן אז במה ההבדל ומה הפירמוט עושה ובמה הוא עוזר בעצם...?

יהיו הבדל בביצועים בין מחיקת התקייה של ה- והתקנה נקייה שלו לבין פירמוט והתקנה נקייה שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח Ghost_Dogg

כשאתה עושה פירמוט, ההארד מקבל פקודה שעכשיו אפשר לכתוב על כול החלקים הסקטורים של הדיסק.

לעומת מחיקת קבצים ספציפית, שמורה להארד דיסק שהוא יכול לכתוב רק על אותם סקטורים בהם היו הקבצים הישנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג איפה טמון בסיס הרג'יסטרי, אבל אם אין לו קבצי בסיס, מה איתו? ומה עם קבצים מוסתרים (לא רגילים, הכוונה לקבצי מערכת)?

בכל אופן הפורמט גם מאחה את הדיסק ועושה עוד שאר פעולות שידנית אתה לא תוכל לעשות. למרות שאני מאמין שישנה דרך לפרמט דיסק ידנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נסדר כמה מושגים.

נדמיין את הדיסק הקשיח בתור חדר שמחולק לתת חדרים

מחיצה היא קיר בחדר הגדול.

פירמוט דיסק חדש (שלא היה מפורמט בהתחלה) שקולה להכנסת ארון תיקיות ריק לאחד החדרים שבו ניתן לאחסן מידע.

פירמוט דיסק שהיה בו חומר שקול לזריקת הארון מאחד החדרים והכנסת אחד חדש (וריק).

פיצול דיסק שקול להוספת קיר.

אחויי שקול לעשית סדר בארון אחד.

מקווה שהכל מובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרדיסק נהיה איטי בגלל שהמידה מפוצל עם הזמן בגל מחיקה וכתיבה פעמים רבות.

אם מפרמטים את המחיצה היא תחזור להיות בלתי מפוצלת, אבל זה לא ישפיע על המהירות של שאר המחיצות.

אין טעם לפרמט מחיצה רק בשביל לאחות אותה, בשביל זה יש מאחה דיסק, זה מועיל רק כשבאמת רוצים למחות את המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר לבטל את המחיצות של הארד דיסק?

יש איזו תוכנה מומלצת או דרך הביוס אולי?

אי אפשר לבטל מחיצות על הארד דיסק דרך הביוס.

ישנה התוכנה FDISK הישנה והידועה אך כאשר תמחוק מחיצה איתה (או שתיים בכדי לאחד אותן) תאבד את כל המידע עליהן מאחר ותחויב לעשות פירמוט לחדשה.

הינך יכולה להשתמש בתוכנה כגון Partition Magic שתאחד לך את המחיצות ללא איבוד המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בקיצור, זה לא עוזר הרבה כל כך...?

זה כן עוזר.

כל מיני תוכנות שהתקנת ואפילו מחקת ואתה לא משתמש יושבות לך על הארדיסק במקומות שלא תמצא וכל מיני ספייווארים תופסים . כשאתה מרגיש עומס או שינוי באופן השימוש ללא סיבה גבה (במקרה שיש לך רק הארדיסק\מחיצה אחת) פרמט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז נראה לי שפשוט ההארדיסק שלי איטי משום מה ופירמוט או התקנה נקייה של ה- לא ממש יעזרו... :-\

אני לא בטוח בזה אבל אני לא רוצה סתם למחוק ולראות שאין שיפור אחר"כ... אני לא סובל כשזה קורה כי זה הרבה זמן אחרי זה לשחזר הכל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...