תחושה לא טובה לגביי NVIDIA - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תחושה לא טובה לגביי NVIDIA

ha_miki

Recommended Posts

• תגובות 54
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אחי ואחיותי, הצעה לי אליכם, קחו נשימה עמוקה, תשבו על הספה ותרגעו! :hat: :hat:

כאילו הכל נחמד ויפה כל השמועות על מחירים עניינים, תנו לזמן לעשות את שלו, ותאמינו לי תמיד הוא עושה את העבודה שלו כמו שצריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3DFX פשטו רגל ? :) , הרגל שלהם בסדר גמור , פשוט זאב רעב בשם בא ואכל אותם , שיהיה לו בתאבון...

והGFFX - NV30 , זה רק כרטיס פוזה שנועד לתת ל מעמד ומקום ראשון , ולמשוך את מחירי כרטיסי המסך למעלה כמו שנעשה עד עכשיו (שימו לב איך אפילו באתר זה ב"חדשות" על הרדאון 9500 פרו נאמר "נותן את כל הביצועים המצויינים האלה במחיר מאוד נמוך" - 1200-1300 ש"ח זה לא מחיר מאוד נמוך - זה מחיר מאוד יקר , רק לפני כמה שנים זה היה הסף העליון של מחיר לכ.מסך טוב- כותב חדשות חביב - צא מהשטיפת מוח השיווקית שנעשת לך ).

בכל מקרה נחזור לעינינינו ה NV30 - רק נועד לתת שוואו - זה לא אמור להביא נתח מכירות עצבני - בשביל זה יש את ה NV31 NV34 היותר חלשים שזה הכרטיס שימכר לכל הגיימרים וייוצר ע"י החברות עצמן, היתה חייבת לפתח וליישם את הNV30 כדי להחזיק בכתר ולהפגין שרירים, זה כרטיס מאוד יקר ומסובך לייצור - ואין לNVIDIA שום רצון לפשלות בכרטיס שהוא יותר "כרטיס ביקור" מאשר מוצר המוני - ולכן בנושא זה היא לוקחת את העינינים לידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(שימו לב איך אפילו באתר זה ב"חדשות" על הרדאון 9500 פרו נאמר "נותן את כל הביצועים המצויינים האלה במחיר מאוד נמוך" - 1200-1300 ש"ח זה לא מחיר מאוד נמוך - זה מחיר מאוד יקר , רק לפני כמה שנים זה היה הסף העליון של מחיר לכ.מסך טוב- כותב חדשות חביב - צא מהשטיפת מוח השיווקית שנעשת לך ).

זה לא נכון בכלל.

GF2 GTS לפני כשנתיים הושק במחיר הסטנדרטי של 499$, ה GF2 Ultra הושק ב 599$

לפניו היה ה TNT2 שגם כן הושק בסביבות ה 400$ ואם נלך רחוק יותר אז גם ה Voodoo2 בזמנו עלה בין 400 ל 500$ בהשקה.

1300 זה לא זול אבל זה משהו שסביר לשלם אותו. לא מעט אנשים משלמים את הסכום הזה עבור מעבד שעולי לייצור חצי מהמעבד הגראפי על הכרטיס וזה לא כולל את עלותו של הכרטיס והזיכרונות המאוד יקרים.

ביחס לתמורה 1300 ש"ח ל Radeo9500 Pro זה הגיוני מאוד ואפילו זול ביחס למחיר של הכרטיסים המתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שהאתר של טום פרסם לפני חצי שנה איזה סקר שאמר ש הגיימרים שקונים את הכרטיסי מסך הכי טובים

מהווים משהו כמו 3 אחוז מסך המכירות של הכרטיסי מסך אז יש משהו בזה שזה לא (MAKE OR BRAKE)

אבל עדיין הם נכנסו עכשיו לקטע של מלחמות יוקרה

ואל תשכחו עוד חברה שהצליחה להיכנס ואולי הכרטיסי מסך הבאים שלה יהיו יותר טובים SIS ה XABRE שלה משתווה ל

ATI 9000 ואף יותר טוב ממנו

אז אני מקווה שלגביי המחירים התחרות תעשה את שלה אבל בסופו של דבר מוניטין יקבע איזה חברה תשרוד

UTID : DUNES

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"GF2 GTS לפני כשנתיים הושק במחיר הסטנדרטי של 499$, ה GF2 Ultra הושק ב 599$

לפניו היה ה TNT2 שגם כן הושק בסביבות ה 400$ ואם נלך רחוק יותר אז גם ה Voodoo2 בזמנו עלה בין 400 ל 500$ בהשקה."

מצטער אבל אני חולק לחלוטין על דבריך, מאיפה ל**** הבאת את הסכומים האלה ?????????????????????????????

GTS לפני שנתיים 500 $ ? , על מה בכלל אתה מדבר (עוד שבועיים יומולדת שנתיים לGF3 - אתה מוזמן למסור לו מזל טוב וללמוד טוב את החומר לפני שאתה זורק הצהרות),

ואחי, לא יודע מה איתך , אבל אני בסצינה של כרטיסי התלת מימד מהיום הראשון בהם התחילו להופיע - מדובר עוד בשנים כמו 95 96 ,מחיר לכרטיס טוב בתקופות אלו עמד על 200 דולר - זה הסטנדרד למשקיעים, החוצפנים נתנו מחירים שעמדו על 250-280 דולר. זהו, המחיר התחיל לעלות לאחר שNVIDIA אכלה את 3DFX , חוקי כלכה פשוטים - "אופי של מונופול" לא צריך להיות גאון בשביל להבין את זה,שים לב גם מעבד טוב באותה תקופה עלה 400 דולר - מעבד טוב היום - 250 דולר - זה לא קורה בשוק כרטיסי המסך בגלל מה שאמרתי. ואני חושב שמכונות שטיפת המוח השיווקית של החברות לקחה גם אותך בדרך , תראה מה אתה אומר :"זה הגיוני מאוד ואפילו זול ביחס למחיר של הכרטיסים המתחרים" .. כאן כל הבעיה - החברות(למעשה זה בעיקר ששלטה מספר שנים) כל פעם מעלות את הרף - ואתה מתייחס אל אותו רף כמו קודש מקודש והם נהנים לקחת ממך עוד כסף - שתבין אני לא מאשים אותך - לכן זה נקרא "שטיפת מוח" "אילוץ מחשבתי" וכו'.. הרי לפי מה שאתה אומר אם מחר ATI תצא עם כרטיס פי 2 חזק יותר מהGFFX ותמכור אותו ב 5000 ש"ח וNVIDAI תייצר כרטיס דומה ותמכור אותו ב 4900, אז ה 9700 במחירו הנ"ל יהיה פשוט דבר זול - לפני חישובי היחס שלך - אבל לא, זה המון כסף !!

המחירים מוגזמים, אל תסחוף את החברה כאן להצדיק להוציא מחירים כאלה - זה יעשה רק רע - כולם קוראים כאן את הפורומים גם היבואנים והמשווקים והחנויות בארץ.

הקיצר לא יעזור , יש כאן מגמה של עלייה במחיר לאורך השנים בצורה תחמנית לחלוטין, לדוגמא הוציאה כרטיס טוב בשם GF2 GTS, כדי לתת לחם למתלהבים הכבדים ולצבור קצת יוקרתיות הוציאה גרסת ULTRA למטורפים ממש יקרה. לאחר מכן הציפ הבא ה GF3 היה יקר יותר אפילו מה ULTRA למטורפים, אבל מה לעשות זה היה עסק מכניס אז אפשר היה לקרוא לזה - ל"מטורפים שבמטורפים", אבל רגע - גם לכרטיס זה החברה הוציאה גרסה עצבנית - TI500 - ולקחה אפילו עוד כסף כי זה יותר טוב - ואיך נקרא לזה המטורפים שבמטורפים בעלי סריטה עצבנית ? אולי... אבל זה לא משנה - כי בינתיים רף המחיר עולה כי אף אחד כבר לא שם לב להגדרות - כולם מתלהבים מהדמואים הטכנולוגים שהחברה מוציאה - והחברה היא מאוד מתלהבת מהירוקים שנכנסים לכיסה ומאנשים שאומרים שהמחיר של כרטיס טוב שעלה הרבה לפני חמש שנים זה היום פחות ממשהו מאוד זול....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לינק1

While the board is by no means cheap at $435.00, it wasn't too long ago when the hard-core gamer had to shell out almost $600.00 for two Voodoo2's in SLI

4.12.2000

לינק2

Name: Geforce2 Ultra

MSRP: $499

14.8.2000

לינק3

With an estimated retail price of $499 (64MB),

14.8.2000

4.12.2000 זה בדיוק לפני שנתיים + חודש + 11 יום.

שום דבר לא השתנה, הכרטיס הכי טוב עולה ותמיד עלה בין 400 ל 500$.

אם יש לך ספק אז לייצר כרטיס מסך עולה פי כמה מלייצר מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתעקש סתם,

דבר ראשון - קצת משחק מתמתי -"4.12.2000 זה בדיוק לפני שנתיים + חודש + 11 יום." נכון, אבל זה לא התאריך השקה של הGTS - אז מה קשור? זה לא רביעי לדצמבר אלא 12 באפריל - לGTS - מדבר על GTS ומביא תאריך של אולטרה - חכמולוג :) זה מוכר לי מאיפהשהו ( שינוי עובדות מגמתי שדיברתי עליו בעבר). בנוסף,בעצמך הבאת סקירות מוקדמות יותר מדצמבר על אותו כרטיס -אז אתה בוחר את הכי מאוחרת ? :hi: , - אבל אם אתה מתעקש שה GF3 והGF2 הושקו באותו תאריך שיבושם לך :)

"שום דבר לא השתנה, הכרטיס הכי טוב עולה ותמיד עלה בין 400 ל 500$.":

תמיד עלה? - עקשן - אתה מוזמן להביא הוכחה שה עלה ככה כשיצא והTNT והVOODOO ואז תדבר על "תמיד", אבל רגע, כשהTNT יצא קניתי אותו ב 200 דולר בקומפיטר וורלד בדטרויט - כנראה הקופאית התבלבלה ב 200-300 דולר או שהיה 50 אחוז על כל החנות באותו יום... :smoke:

גם - הבאת רק את הדוגמה של האולטרה - שכמו שציינתי ייצא מראש ככרטיס למטורפים ולא כצעד הטכנולוגי הבא (כמו לקנות מזדה לעומת לקנות אותה עם כל התוספות ומנוע גדול ביותר כסף - זה עוד מוצדק), ועדיין המחיר השקה שלו היה נמוך יותר ממה שציינת בהתחלה.

"אם יש לך ספק אז לייצר כרטיס מסך עולה פי כמה מלייצר מעבד. ":

תאמת אחרי שאמרת את זה אז יש לי ספק (סתם אני צוחק, וד"א ייצור זה לא הכל) :) ,אבל אני אמרתי שמחירי הסטנדרט של מעבדים ירדו מאוד בזמן הזה בעוד מחירי הסטנדרט של כרטיסי מסך רק עולים. וזה לא תירוץ להביא את העובדה שמעבדים עולים הרבה ולכן זה מוצדק (כמו שאמרתי נשטף המוח) - אתה מוזמן לצאת גם נגד מחירי המעבדים (מה אתה חושב - שהם בקושי סוגרים שם את החודש?) - קח כהשוואה מחיר של פלייסטיישן 2 (שאתה בטח מכיר את כוח העיבוד שלו) ותבין עד כמה המחירים מופקעים בכל התחומים במחשבים - ואין מקום להשוואות בסגנון "אם לוקחת המון וכולם קונים אז זה בסדר שגם הכרטיס מסך יקח ממני כי הוא יותר מסובך לייצור,".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מתעקש סתם,

דבר ראשון - קצת משחק מתמתי -"4.12.2000 זה בדיוק לפני שנתיים + חודש + 11 יום." נכון, אבל זה לא התאריך השקה של הGTS - אז מה קשור? זה לא רביעי לדצמבר אלא 12 באפריל - לGTS - מדבר על GTS ומביא תאריך של אולטרה - חכמולוג זה מוכר לי מאיפהשהו ( שינוי עובדות מגמתי שדיברתי עליו בעבר). בנוסף,בעצמך הבאת סקירות מוקדמות יותר מדצמבר על אותו כרטיס -אז אתה בוחר את הכי מאוחרת ? , -

-תכנס לכתבה, זה הרביעי לדצמבר ולא ה 12 לאפריל.

-אני כתבתי גם על ה GTS וגם על האולטרה, לכל היותר טעיתי ב 4 חודשים כשאמרתי שנתיים.

-זו אמנם האחרונה, אבל המחיר שם הוא גם הזול ביותר, בשתיים הראשונות המחיר הוא 499$.

אבל אם אתה מתעקש שה GF3 והGF2 הושקו באותו תאריך שיבושם לך

בערך בהפרש של חודש ליתר דיוק.

אתה מוזמן לצאת גם נגד מחירי המעבדים (מה אתה חושב - שהם בקושי סוגרים שם את החודש?)

AMD מפסידים כסף כבר הרבה זמן, אז התשובה היא בפירוש כן.

לייצר מעבד עולה בין 25 ל 75$ בהתאם לשטח הסיליקון בעיקר.

למכור AXP1800 במחיר של 65$ לצרכן זה אומר ש גובים מהמפיצים בערך 50$.

זה לא רווחי בשום צורה שמסתכלים על זה.

יש צידוק לעליה במחירי כרטיסי המסך, והיא שמהירות הזכרונות ושטח הסיליקון שלהם עולה בקצב רב יותר מזה של המעבדים.

המעבד הממצוע תופס משהו כמו 100-140 ממ"ר, התוספת בטרנזיסטורים כמעט תמיד מפוצה ע"י הקטנת תהליך הייצור, בכרטיסי מסך מספר הטרנזיסטורים עולה בצורה לא פרופורציונלית עד למצב שבו ה R300 ו NV30 תופסים שטח סיליקון של מעבד IA64 שעולה 3000$.

הזיכרונות שבהם הכרטיסים האילו משתמשים הם מהשורה הראשונה, אם אתה הייתה קונה זיכרון כזה בחנות (אם היה קיים) אז 128MB של זיכרון היו עולים לך לא פחות מ 150$.

קח כהשוואה מחיר של פלייסטיישן 2 (שאתה בטח מכיר את כוח העיבוד שלו) ותבין עד כמה המחירים מופקעים בכל התחומים במחשבים

מה הקשר לכוח עיבוד?

ה PS2 עושה מטלה מאוד ספציפית והוע יכול לעשות אותה בלי דיסק קשיח ועם כמות מאוד מצומצמת של זיכרון.

חוץ מזה הרווחים של סוני הם לא ממכירת המכשירים אלא מהמשחקים, זו הסיבה שמיקרוסופט מוכרת את ה במחיר הפסד (על החומרה נטו).

אם אתה רוצה להשוות עוצמת עיבוד נטו ב GFLOP אז כל GF2 MX הרבה יותר חזק מ P4 3.06 או AXP2800 (מה שאתה מעדיף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירון של אקסלנט מינואר 2000

רדו לחלק של כרטיסי מסך ותראו שם:

Creative GeForce 256 PRO 32MB DDR AGP ב420 דולר.

עברו 3 שנים בדיוק.

שנה אחרי

ASUS V7700 GeForce2 Deluxe 64MB AGP ב460$

Elsa GeForce2 Ultra 64MB + 3D Glasses ב588$

עוד שנה עברה

ASUS V8200 GeForce 3 Titanium 500 *Deluxe* 64MB ! ב480$

בחייכם, תמיד כרטיסים הכי חדשים מנופחים במחיר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק דבר אחד שיהיה ברור ו איי אמ די עושים הרבה כסף על המעבדים

כשהם עושים מעבד כמו ה 2000 וה 2400 או 2800 שהם מוכרים במחיר

שבין 1000 ל 2500 שקל שזה כידוע לך בין 250 - ל 500 ואף מעל דולר

אז אל תשלה את עצמך לא ולא איי מד די מפסידים אחרת הם כבר מזמן לא היו בעסק (ראה ערך CYRIX)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Voodoo2 for 329-299$

AMD מפסידים כסף כבר הרבה זמן, זו לא שאלה בכלל.

זה נכון שהם מרוויחים יפה על XP2200 ומעלה אבל רוב המעבדים לא נמכרים במהיריות האלו.

הם עובדים בשביל המשכורות שלהם, החברה עצמה לא מרויחה כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...