הצליל הצורם במחשבים ניידים של HP DELL TOSHIBA APPLE ואולי גם באחרים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצליל הצורם במחשבים ניידים של HP DELL TOSHIBA APPLE ואולי גם באחרים

sikl

Recommended Posts

מישהו מצא פטרון לבעית הצליל הצורם מצד שמאלי של מחשב נייד שיש בו מעבד 2 DUO ?:bash:

High pitched buzzing sound from Core2Duo

ואל תגידו שאתם לא יודעים על מה אני מדבר. נכון שהצליל הזה לא מאוד חזק ובמשך היום יש רעשי רקע וכמעט ולא שומעים את הצליל הזה וגם כשיש עומס על מעבד הצליל נעלם. אבל כשאני יושב בשעות הערב והלילה בסביבה שקטה וסתם גולש מבלי להעמיס את המעבד הצליל הזה די מעצבן. מה שעוד יותר מעצבן שהחברות הגדולות כנראה לא ממהרות לספק פטרון. :pissed: ובכלל אני לא מבין למה עדיין אין תביעה ייצוגית נגד ויצרניות הניידים על העניין הזה.

מדברים על זה כאן http://forum.rightmark.org/topic.cgi?id=6:852

וכאן http://forum.notebookreview.com/showthread.php?p=1652387#post1652387

ובעוד הרבה מקומות אבל ככל הנראה אין מה להציע חוץ מלהעמיס מעבד בצורה מלכותית בעזרת RMCLOCK מה שכמובן מעלים את הצליל הזה אך גם מקצר את חי הסוללה.

גם לכם יש בעיה כזו? אולי מישהו מכם מצא פטרון אחר ? :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שהבנתי הבעיה נפוצה בעיקר בסידרות ה DV6000 של (הזמנתי את ה6282) ולמעשה נמצאו כבר ארבעה פיתרונות לבעיה:

1 להתעלם.

2 להוריד את התוכנה RM CLOCK ולשחק עם מספר הגדרות שמה.

3 לנטרל את ניהול צריכת החשמל באחד מהתקני הUSB (או כולם) במנהל ההתקנים.

4 לנטרל בביוס האחרון את הפונקציה "CPU C4".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד איך שיש לו את הבעיה.

קרא פה החל מעמודים 60 מה הם אומרים...

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=75470

לא יודע מה הפונקציה הזאת עושה.

עדיין לא קיבלתי את המחשב ותפווו תפוו גם לא יהיה לי את הרעש, אז גם לא אדע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנייד שלי הוא TOSHIBA .

למעשה נמצאו כבר ארבעה פיתרונות לבעיה:

1 להתעלם.

2 להוריד את התוכנה RM CLOCK ולשחק עם מספר הגדרות שמה.

3 לנטרל את ניהול צריכת החשמל באחד מהתקני הUSB (או כולם) במנהל ההתקנים.

4 לנטרל בביוס האחרון את הפונקציה "CPU C4".

1 - זה ברור אבל זה לא ממש פטרון לבעיה.

2 - זה ידוע אבל דרך זו תקצר את משך חיי הסוללה.

3 - בפירוש לא עובד . ניסיתי ולא קרה כלום.

4 - ייתכן וזה יעבוד אבל בביוס שלי אין את האופציה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפונקציה היא בביוס של HP.

באשר לRM CLOCK יש שתי דרכים, הראשונה הכי פשוטה, השניה קצת יותר מורכבת ולכאורה לא מקצרת את חיי הסוללה ולא גורמת להתחממות יתר.

נסה את מה שהבחור אומר:

Hi, I just recently recieved an M285 Core Duo T2500 2.0Ghz Gateway Convertible, and, like many of you, noticed that damn noise.

Now, many of you recomend using RM CPU Clock and checking: "Run HLT command when OS is idle (restart required)", on the Management page, as an effective method of silencing the noise. It does work. However, battery life takes a hit.

As I have gathered from MacBook blogs, the noise comes when the processor switches power states, between Hard C4 (battery power state) and all other states.

I knew RMClock was the tool but didn't know how to use it until tonight. The above "Run HLT..." option works because it takes the CPU out of the Hard C4 state(battery), you can see Task Manager @ 100% (because RMClock idles instead of Windows), thus reducing battery life noticiably.

Instead, use these settings:

Management page:

unckeck: "Use OS load-based management"

uncheck: "Run HLT command when OS is idle(requires restart)"

check: "Restore CPU defaults..." - both options

select: from the "CPU defaults selection" drop-down menu: "CPU-defined default FID/VID"

Profiles page(if you know what ur doin'):

for AC power choose Maximal Performance profile and, under AC tab, check "Use P-States..." and "Use Throttling(ODCM)", use index #6 for both.

for battery power choose Power Saving profile and, under battery tab, check "Use P-States..." and use index #1, unckeck "Use Throttling(ODCM)", or, alternatively, use "Performance on Demand" profile and check nothing.

Advanced CPU Settings page:

Processor Tab:

uncheck: "Enable Thermal Monitor 1" (makes CPU jumpy when it gets hot, that's why there's TM2)

check: "Enable Thermal Monior 2" (replaces TM1)

check these Enhanced Low Power States: C1E, C2E, Hard C4E.

Platform Tab:

check: "Enable Popdown Mode"

THE MOST IMPORTANT!! uncheck: "Enable Popup Mode"

That last one is the most important as it's the one that silences the noise! All of the other ones where just to preserve battery life and keep everything safe if you exit RMClock. You can also check: "Run application automatically when Windows session starts" for hassle-free power management (tho' it seems to keep working after you exit!).

Press "Apply" and ur done... but wait, these settings, if improperly set, may heat up any computer, so, please, do it at your own risk. I'm a computer engineering student and know my way around, more or less, but it works and preserves battery, on my Core Duo T2500 2.0Ghz with version 78.03, haven't tested it with newer 78.04.

Also, it pumps it up on AC power, without too much heating or jumpyness after long standby.

Hope it works for other Duo users and even M, and I hope I was clear enough. I wish I could keep experimenting and try to get more life out of battery but it's 5:30am and I'm tired. @ least, I don't have the whinning anymore and have more than 4 hours of battery life

If you try please reply and give your opinion. if it works or not.

In "Adavcend CPU Setings" page, check the "Apply these settings at startup", beside the Refresh button, at bottom.

This is so when you restart, these power management settings will kick in.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד איך שיש לו את הבעיה.

קרא פה החל מעמודים 60 מה הם אומרים...

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=75470

לא יודע מה הפונקציה הזאת עושה.

עדיין לא קיבלתי את המחשב ותפווו תפוו גם לא יהיה לי את הרעש, אז גם לא אדע.

בעיקרון ב6282 לא אמורה להיות הבעיה הזאת כי הבעיה "אמורה" להיפתר ע''י עידכון ובגלל שב6282 יש ודרייברים יותר חדשים זה אמור להיעלם [לפחות ככה אני מקווה כי גם אני מתכנן לקנות את המחשב הזה - אבל לא נורא - נסבול את הבעיה אם היא קיימת]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון ב6282 לא אמורה להיות הבעיה הזאת כי הבעיה "אמורה" להיפתר ע''י עידכון ובגלל שב6282 יש ודרייברים יותר חדשים זה אמור להיעלם

אל תבנה על זה.

אבל שזה לא יפחיד אנשים מלקנות . קודם כל זה לא בכל הדגמים ושנית זה באמת צליל מעצבן אך חלש. אם הרעש הזה היה חזק פי 3 זה עדיין היה יותר שקט מרעש של מחשב רגיל. בעקרון אפשר לשחק עם RMCLOCK אבל יש אם זה בעיה מסוימת, אז בינתיים כשהצליל הזה עולה לי על העצבים אני פשוט מפעיל WINAMP ושומע למוזיקה מאוסף שלי. אפילו בעוצמה חלשה מאוד המוזיקה בהתאם לחוקי הפסיכואקוסטיקה מעלימה את הצליל הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עובדות לוקחות על עקרונות.

במערכות עם הרעש קיים גם, זה בטוח, על פי עדויות משתמשים.

מה שיותר מדאיג אותי זה שכבר הזמנתי את ה6282 שמגיע עם 1G , מה שלפי עדויות רבות לא כל כך מספיק לויסטה שצורכת הרבה מאוד .

אני מבין שגם אתה הזמנת אותו semyon...

שואל את עצמי אם לא כדאי לשדרג ל2X1024 ולשים 950 יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

אני בהחלט מסכים איתך - 1 ג'יגה זה מעט לויסטה - אבל מה לעשות שככה המחשב בא ולא כל החנויות משדרגות (בגלל ששני הסלוטים תפוסים),אולי בעתיד אשדרג את הזיכרון.

סביר להניח שויסטה תפעל באופן סביר תחת 1 ג'יגה(עבדתי עם אולטימייט חודש וחצי עם 512 במהירות 400 מגה הרץ וזה היה נסבל).

בטח יש לhp איזשהם שיקולים כשהם משווקים את המחשב עם ג'יגה אחד בלבד - אבל בכל זאת החלטה טיפשה להגביל כך את הצרכן.

אגב עדיין לא הזמנתי אבל אני מתכנן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיותר מדאיג אותי זה שכבר הזמנתי את ה6282 שמגיע עם 1G זיכרון, מה שלפי עדויות רבות לא כל כך מספיק לויסטה שצורכת הרבה מאוד זיכרון.

לדעתי זה לא באמת נכון. אם יש כרטיס מסך יעודי אז לדעתי 1GB מספיק - זה המצב אצלי ואין שום בעיה להריץ את .

אגב, שימו לב למשהו שאנשים לעיתים מגלים רק אחרי שכבר קנו את המחשב: בדרך כלל במחשבים ניידים יש רק 2 חריצים עבור . תבדקו טוב טוב ש את ה1GB הזה תקבלו בצורה של מודול אחד כך שחריץ אחד ישאר פנוי להרחבת עתידית. אני שמעתי על הרבה מקרים שאנשים קיבלו את ה1GB שלהם בצורה 2X512MB.

ואז אין חריץ פנוי ואם רוצים לשדרג בעתיד אז יש בלגן כי קודם צריך למכור את המודולים הישנים וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...