איזה מודם מבזקסטור הכי מומלץ לרשת ביתית של שני מחשבים?? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה מודם מבזקסטור הכי מומלץ לרשת ביתית של שני מחשבים??

moo2004

Recommended Posts

כדי להקים אלחוטית בבית אני צריך:

נתב - Linksys WRT54GL למשל (הוא טוב??)

מודם שיתחבר מהקו טלפון עם כבל תקשורת לנתב (זה כבל RJ45????)

כרטיסי אלחוטיים בשני המחשבים (יש לי Usb1.1 באחד המחשבים, אז עדיף כרטיס שיתחבר לסלוט של ה- PCI??)

אני רוצה לעשות הפתעה למשפחה שלי אז תפרגנו ותגידו לי אם זה נכון ואם יש לכם המלצות ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתב - Linksys WRT54GL למשל (הוא טוב??)

לדעתי הם כולם בסדר. למשל אני משתמש ב D-LINK DI-524 שהוא יותר זול מזה של LINKSYS ואני די מרוצה ממנו.

מודם שיתחבר מהקו טלפון עם כבל תקשורת לנתב (זה כבל RJ45?)

כן.

אגב, אתה יודע שיש נתבים שכבר כוללים מודם בפנים? יש פחות חיבורים לעשות אבל לדעתי בכל זאת כדאי לקנות רק ואת המודם לקבל מספק תשתית האינטרנט.

כרטיסי אלחוטיים בשני המחשבים (יש לי Usb1.1 באחד המחשבים, אז עדיף כרטיס שיתחבר לסלוט של ה- PCI??)

כן. זאת אומרת מהירות של USB1.1 מספקת בהתחשב במהירות האינטרנט הנפוצה בישראל עכשיו אבל לך תדע מה יהיה בעוד שנה שנתיים. אם יש לך SLOT PCI פנוי עדיף להשתמש בן לצורך החיבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הLinksys שהבאת נחשב למצויין ומומלץ מאד פה בפורום.

עדיף לחבר את הראוטר למחשב אחד עם כבל רשת, ולמחשב השני באלחוט.

ככה גם יש לך חיבור אמין יותר, מהיר יותר וזול יותר למחשב ה"ראשי".

וכמו שנאמר מעליי, תמיד עדיף כרטיס אלחוטי PCI. מאחר ו- הוא לא חיבור כ"כ אמין, להרבה אנשים יש איתם בעיות כגון ניתוקים, איבוד תקשורת (שדורש אח"כ התקנה מחדש של הכרטיס), בעיקר במחשבים ישנים יותר. סכנת דריכה על הכרטיס או איבוד (במידה ואתה מנתק אותו מהמחשב).

PCI הרבה יותר אמין ובטוח, אם קצת יותר יקר בד"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לחבר את הראוטר למחשב אחד עם כבל , ולמחשב השני באלחוט.

ככה גם יש לך חיבור אמין יותר, מהיר יותר וזול יותר למחשב ה"ראשי".

איך אני עושה את זה?? איך אני מחבר את המחשב עם כבל RJ45 למחשב ולמודם?

לראוטר Linksys WRT54GL יש כמה חיבורים ככה שאני יכול לאחד מהם לחבר את המחשב ולשני לחבר את המודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל ראוטר יש לך חיבור למודם (יציאה שנקראת WAN או INTERNET)

בכל ראוטר יש לך 4 פורטים לחיבור מחשבים.

כשיש ראוטר החיבור הוא כזה:

מודם --> ראוטר --> מחשבים.

מה שאתה עושה זה מחבר מחשב אחד לראוטר עם כבל ולשני קונה כ.רשת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, בדיוק קראתי את המפרט של ה באתר של Linksys

There's also a built-in 4-port full-duplex 10/100 Switch to connect your wired-Ethernet devices together. Connect four PCs directly, or attach more hubs and switches to create as big a network as you need

איזה יש לי כבר כרטיס רשת ב Laptop אז אני מסודר מהבחינה הזו.

יש כרטיס (לסלוט של PCI) מיוחד שאני צריך למחשב הנייך או שכל כרטיס של 10/100 Mbs ב 50ש"ח יספיק??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את הרשימה הזאת?

את רוב המודמים כאן כבר לא תמצא.

אלקטל 510 והספידטץ' זה אותו מודם. הוא והאלקטל ספידטץ' הום הכי טובים, אך כבר לא בשימוש.

כרגע מחלקת בעיקר מודם RTA1320A, יש לי אותו והוא עובד סבבה בתור מודם. אין לי ניסיון איתו בתור ראוטר.

600E סבבה בתור ראוטר.

עם האחרים אין לי ניסיון בתור ראוטר, בתור מודמים, כולם עובדים טוב.

חוץ מזה זה לא שיש לך ממש אפשרות בחירה. בבזק סטור שאליו אתה מגיע בד"כ יש סוג אחד או שניים של מודם וזה מה שאתה מקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה פורץ את המודם אתה הופך אותו לראוטר ואז רק יש צורך במתג.

יש לי כבר ראוטר (WRT54GL של Linksys) וגם מודם רגיל (לא USB)

כדי להקים את הרשת בבית (כך שהמחשבים יהיו תמיד מחוברים לאינטרנט) אני צריך לפרוץ את המודם ולהגדיר לו לחייג אוטומטית או שאני עושה את זה דרך ה Router?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בראוטר יש מקום להגדיר את ההגדרות האלה. אתה רושם שם את הלוגין ואת הסיסמה שלך שבעזרתם אתה מתחבר לאינטרנט והראוטר כבר יעביר את זה למודם בכל פעם שתתחבר לרשת או שתוכל לבחור לעשות את זה ידנית כל פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...