נינטדנדו מתחילה להקשות על התקנת צ'יפ בWii כדי להלחם בפיראטיות - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נינטדנדו מתחילה להקשות על התקנת צ'יפ בWii כדי להלחם בפיראטיות

Niseg

Recommended Posts

http://www.digitimes.com/systems/a20070327PD201.html

נינטנדו שינתה את שירטוט הPCB ("הלוח אם") של הwii שיוצרו לאחרונה כדי להקשות על התקנת צ'יפ בקונסולת הwii. חלק מהאנשים שמתכננים מחדש את ה PCB הציעו לנינטנדו לעבור לרכיבי BGA (ball grid array ) כדי להקשות עוד יותר על התקנת הצ'יפ. המטרה היא לגרום לכך שהתקנת צ'יפ יהיה כרוך בסיכון של גרימת נזק לקונסולה .

למי שלא מבין מה זה BGA הנה הסבר קטן. לרכיבים אלקטרוניים יש כל מני אריזות . לאריזות היותר מוכרות יש רגליים חשופות בצידי הרכיב. לאריזת BGA הרגליים הם כדוריות בדיל שנמצאות בתחתית הרכיב. אחרי שמלחימים רכיב BGA לPCB אי אפשר לגשת לרגליים שלו ואם מורידים את הרכיב מהPCB (בעזרת מכשיר שדומה למייבש שיער אבל הרבה יותר חם) הכדוריות לרוב נהרסות וצריך ליצר אותם מחדש. זה דבר שיקשה מאוד על חיבור צ'יפים חיצוניים.

אם יורידו באותה הזדמנות גם את המגעים המיותרים שהם לא צריכים בכלל על הלוח זה גם יקשה מאוד. כי בשביל לגשת לקווים שהמוד צ'יפ משתמש יצתרכו לעשות חפירות בPCB וזה אומר שהסיכוי להזיק לקונסולה גבוה מאוד

אם משהו לא בסדר בהודעה הזאת מבחינת חוקי הפורום נא לצנזר ולמחוק את המיותר או פשוט להודיע לי כדי שאני אשנה אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא דואג

סך הכל תעשית הפירטים מאוד חכמה ויש גם פריצות תוכנה

חוץ מזה מחירות המשחקים של הWII טובות ולערכתי לא תפריז יותר מידי במלחמה נגד הפירטיות

כמו שהיא לא מפריזה בDS וכמו שסוני לא נלחמה חזק בפירטיות בPS1\PS2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה עולה כסף, וכסף מעלה את מחיר הייצור, ומעלה את מחיר הקוסולה שאתה בא לקנות- משמע פוגע במחירות!

אין לזה השפעה גדולה על המחיר ולעשות עריכה עולה רק כ20000 $ (או אפילו פחות) וזה מ0 . כל מה שהם צריכים זה להכניס כמה קווים ל PCB כדי שרק אנשים עם מיומנות גבוהה יוכלו להכניס צ'יפ למוצר שלהם. המעבר לאריזת BGA הוא לא כלכך קשה כי רוב הרכיבים כבר עברו לאריזה הזאת ואני חושב שהיא אפילו יותר זולה . המהנדסים של בכל מקרה עובדים על הוזלת ה קונסולה אז נתנו להם גם עוד משימה של להקשות על .

נראה לי שזה לא יעזור להם כי יש להם עוד נקודת טורפה - הכבל שמחבר בין הקונסולה לכונן כי לכל כבל אפשר לעשות מפצל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...