אירן לקחה בשבי 15 חיילים בריטים - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אירן לקחה בשבי 15 חיילים בריטים

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 156
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מסווג, תראה הבריטים משקיטים הכל, הכל לא ליצור רעש מסביב לזה, זה האופי שלהם בניגוד לישראלים שזה נחשב "לבנים" ולא סתם "חיילים".

בגלל זה אין הרבה מקורות, כי הם פשוט לא רוצים לכתוב על זה. הם רוצים דיפלומטיה בשלב ראשון (לשבת על כוס תה...).

הם בחיים לא ייצאו למלחמה על חיילים, למה? כי ככה זה הראש הבריטי... אמנם החיילים רוצים אבל הם לא אלה שמחליטים.

נכון שקט ויש מספיק מקורות פשוט לא עושים מזה רעש של שידורים 24/7 וכל הבלגן הטיפוסי.אז נעצרו חיילים בגין חשדות שעברו את הגבול.אם להתייחס לזה כחטיפה אז שם נחטפים כל הזמן עיתוניים דיפלומטים וחיילים זה לא משהו חדש לאותו אזור.נכון הראש הבריטי החכם.

Skiller ,הם לא חטפו אנשים הם עצרו חיילים שלטענתם עברו את הגבול.אתה לא חושב ששלטונות היו עוצרים חיילים איראניים אם הם היו חוצים את הגבול שלנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לאו דווקא נכון, תלוי מי האויב שלך.

ולא, אני לא חושב שזה מצער של "הרגע", לפי מה שהבנתי הם הגיעו עם כל הכח (האיראנים) כמו מתוכנן מראש.

אני בספק, שהם עברו את הגבול, אחרי הכל הם שטו שם עשרות פעמים עם מכשירים דיי מדויקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה רואים בתמונה... אפשר הסבר?

זה אשלייה וויזואלית... כדי להבין מה יש שם צריך להוריד כמה פיטריות- רצוי לשטוף אותם עם אבסנת'...

ולא, אני לא חושב שזה מצער של "הרגע", לפי מה שהבנתי הם הגיעו עם כל הכח (האיראנים) כמו מתוכנן מראש.

אני בספק, שהם עברו את הגבול, אחרי הכל הם שטו שם עשרות פעמים עם מכשירים דיי מדויקים.

שאלה: למה אתה ממשיך להתווכח עם מישהו שמבחינתו חטיפת חיילים זה קז'ואל כמו ללכת למכולת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסווג, תראה הבריטים משקיטים הכל, הכל לא ליצור רעש מסביב לזה, זה האופי שלהם בניגוד לישראלים שזה נחשב "לבנים" ולא סתם "חיילים".

בגלל זה אין הרבה מקורות, כי הם פשוט לא רוצים לכתוב על זה. הם רוצים דיפלומטיה בשלב ראשון (לשבת על כוס תה...).

הם בחיים לא ייצאו למלחמה על חיילים, למה? כי ככה זה הראש הבריטי... אמנם החיילים רוצים אבל הם לא אלה שמחליטים.

על פולקלנד שמעת?

מה היה לבריטים שמה? 4 דייגים ועז?

תוך שבוע הצי הימי הגדול ביותר שנאסף מאז מלחמת העולם השניה חסם לארגנטינה את האופק.

התוצאה, חיסול כמעט מוחלט של חיל האוויר הארנגטינאי, חיסול כמעט מוחלט של הצי הארגנטינאי.

הנזק הגדול ביותר שהיה לאנגלים, זה שהם איבדו ספינה, וזה היה בפוקס, פגיעה של טיל בן 20 שנה כמעט בדיוק במחסני התחמושת, הרש"ק שלו אפילו לא התפוצץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכוח?אתה מתכוון לגיפים של משמר הגבול או במקרה הזה אוניות?

זה היה רגע שהם עברו או לא ונעצרו.

הם שטו שם הרבה זנ נכון אבל הם שטו בדיוק על הגבול זה מאוד קל לחצות גבול בטעות במיוחד אם זה גבול ימי.

על פולקלנד שמעת?

תוך שבוע הצי הימי הגדול ביותר שנאסף מאז מלחמת העולם השניה חסם לארגנטינה את האופק.

התוצאה, חיסול כמעט מוחלט של חיל האוויר הארנגטינאי, חיסול כמעט מוחלט של הצי הארגנטינאי.

הנזק הגדול ביותר שהיה לאנגלים, זה שהם איבדו ספינה, וזה היה בפוקס, פגיעה של טיל בן 20 שנה כמעט בדיוק במחסני התחמושת, הרש"ק שלו אפילו לא התפוצץ.

כן שמעתי איים שכבשו להם ואתה משווה את הצבאות של איראן עכשיו וארגנטינה דאז?

פה מקרה שונה לחלוטין של קבוצה קטנה של חיילים שלכאורה עברה את הגבול הבין לאומי ואתה משווה את זה לכיבוש איים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פולקלנד שמעת?

שמע אני מכיר את זה, אבל הסכסוך היה שונה, מאבק על שטחים תמיד יהיה הרבה יותר אגרסיבי.

מסווג, לפי מה שהבנתי אלו לא היו אניות בט"ש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Skiller ,הם לא חטפו אנשים הם עצרו חיילים שלטענתם עברו את הגבול.אתה לא חושב ששלטונות היו עוצרים חיילים איראניים אם הם היו חוצים את הגבול שלנו?

אוקי נגיד שהם לא חטפו ...באמת הם היו בשטח בעייתי , קרתה טעות , למה פשוט לא לשחרר אותם מייד ....

צריך לקחת אותם לתחקור ? ניראה לך שהם ניסו לרגל עם אוניה במרחק כזה מהמים הטריטוריאלים של אירן .

WAKE UP AND SMELL THE NAPLEM

בטח תקביל לי את זה לישראל , לבנתיים אף בריטי לא עשה איזושהי פעולה עויינת נגד אירן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אני מכיר את זה, אבל הסכסוך היה שונה, מאבק על שטחים תמיד יהיה הרבה יותר אגרסיבי.

מסווג, לפי מה שהבנתי אלו לא היו אניות בט"ש...

זאת כן הייתה סירת בט"ש.

אלא הן סירות קלות, עם נחתים שבודקות את הספינות שיוצאות ונכנסות למים הטריטואליים של עירק ומחפשות נשקים ומבוקשים.

הספינות האלה לא שטות יותר מק"מ בודדים מהחוף, אין להן דלק בשביל זה, הן יוצאות או מצי שמשייט באזור, או מאחד הבסיסים של הקואוליציה על החוף.

גם אם הן נכנסו לתוך השטח של איראן, זה יכל להיות עשרות עד מאות מטרים בודדים לבד, והסיכוי שהם נתפסו ללא כל פעולה מיוחדת ומתוכננת מראש הוא אפסי.

צריך כוח מספיק גדול, הרבה יותר מסירת סיור רגילה כדי להשתלט על כוח של נחתים. רוב הסיכויים שזאת הייתה משימה מתוכננת מראש, אחרי צפיה לא קצרה בזמני ומסלולי הפטרול של הקואליציה, הם מצאו נקודה טובה שחופפת או מאוד קרובה למים הטריטואליים של איראן כדי לתפוס אותם בה.

כמו כן איראן עצמה דווחה(אתרי חדשות איראניים שמזוהיים עם המשטר) שמי שתפס אותם היו אנשי כוחות קודס של משה"מ. אנלוגיה פשוטה; זה כמו שהשייטת, תתפוס קו ותעשה בט"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי נגיד שהם לא חטפו ...באמת הם היו בשטח בעייתי , קרתה טעות , למה פשוט לא לשחרר אותם מייד ....

צריך לקחת אותם לתחקור ? ניראה לך שהם ניסו לרגל עם אוניה במרחק כזה מהמים הטריטוריאלים של אירן .

WAKE UP AND SMELL THE NAPLEM

בטח תקביל לי את זה לישראל , לבנתיים אף בריטי לא עשה איזושהי פעולה עויינת נגד אירן .

מבחינתם הם חדרו לשטח איראני ונעצרו והועברו לחקירה.אם גורם צבאי חמוש לא משנה כמעט מאיזו מדינה היה נכנס לישראל הוא גם היה נעצר ונחקר.

כמו שאמרתי מקרה דומה כבר קרה ב2004 גם אז לקח לעניין כמה ימים.במקרה הזה אין לי מושג כמה זמן יקח עד שכל זה יגמר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעקבות ההודעה של דובי זובי, אני תוהה, איך זה שהבריטים לא התנגדו? ירו?

הרי הם הרבה יותר מאומנים, לא?

וד"א, יש פירוט של מה שקרה שם, או שזה לא ידוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי על האיראנים, האיראנים לא עצרו אותם עם סירות בט"ש לפי מה שהבנתי.

נכון, הדווח האיראני הרשמי היה שכוח איראני בראשות היחידות הימיות של כוחות אל קודס עצרו והכניעו כוח עויין שחדר לשטחי הרפבוליקה.

כמובן שעם הרבה פרופוגנדה והילולים.

רוב הסיכויים שזה היה עם יחידות אמפיביות שאני לא אתפלא שנשלחו מאחת הצוללות שיש לאיראן ופשוט הקיפו את הסירה הקטנה.

הסיכוי שסירת בטש קלה תיהיה כלכך רחוק מהחוף הוא אפסי, מה שמפטרל במרחקים הללו הן בד"כ פריגטות, ולפריגטה אין סיכוי לתפוס סירת פטרול קטנה, היא פשוט תברח לה.

ובעקבות ההודעה של דובי זובי, אני תוהה, איך זה שהבריטים לא התנגדו? ירו?

הרי הם הרבה יותר מאומנים, לא?

וד"א, יש פירוט של מה שקרה שם, או שזה לא ידוע?

כאשר כוח צבאי של מדינה שלא נחשבת למדינה עויינת, מקיף אותך אתה בד"כ לא נלחם.

לחייל הפשוט אין בדיוק רשות לפתוח מלחמה, ובשונה מהצבא שלנו לחיילים שלהם יש משמעת, והם יודעים בדיוק את ההשלכות של המעשים שלהם.

לדעתי גם הם לא ציפו שלא ישחררו אותם כיוון שזאת לא הפעם הראשונה שזה קרה, ולמרות שהכוח היה בטוח שהוא במים של עירק תמיד יכולה להיות טעות.

תוסיף לזה את העובדה שזה כולה 15 איש על סירה, ברגע שמקיף אותך כוח במקרה הזה אין לך שום סיכוי לשרוד, להכנע כנראה היה הפתרון היחידי שלהם.

כמו כן אל תשכח שאין שום הוחכה שהחיילים בחיים, או לא נפצעו. במיוחד בהתחשב שבפרסומים האריאנים לא נכתבה שהם נכנעו, אלא הוכנעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את יודעת שאת לא יודעת את האמת ובכל זאת ממציאה אותה אז את מטעה אין הבדל גדול בינהם.

הלוואי תהיה החייל שימות מהמלחמה כזו.

למזל הרבה אנשים הבריטים חכמים ולא פתחו במלחמה בגלל 15 איש.במלחמה ימותו הרבה יותר וזה לא שווה את זה.

תגיד, שם המשפחה שלך הוא לא בטעות מולוטוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...