PCX למה צריך את זה?? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PCX למה צריך את זה??

avidan28

Recommended Posts

טוב...לפני שכולם עושים עליי עליהום אני לא מתכוון לחיבור כרטיס המסך !!!!!!!

אני מתכוון לחיבורים המעצבנים שניראים כמו שליש מה PCI הלבן הכל כך שימושי בחברות הכרטיסים המקצועיים שחלקנו צריכים ויצרני הלוחות לא מספקים לנו.

אולם מה קורה כאשר יש לנו 3 או ארבע הרחבות כאלה והלוחות החדשים באים עם אחד או במיקרה הטוב עם שניים.אבל את ה PCX הם שמים בכיף והוא ניראה לי

כמו קוץ בתחת (סליחה על הביטוי ליאור\נמסיס).עוד לא ראיתי כרטיסים עליו ואם כן הם לא ממש פרקטיים ושווים את הכסף אז למה יצרניי הלוחות כל כך מאמצים אותו

בחום??.ה PCI הקלאסי הלבן עדיין בשימוש אצל יצרני הכרטיסים הגדולים לשימושים יעודיים והם לא עברו ל PCX. חשבתי לשדרג לא מזמן לוח ואני מחזיק 3 כרטיסים

והשוק לא ממש בא לקראת משתמשים כמוני.רק אחד או שנים אם מתחשק להם.

תודה על התשובות - בטח זה נשמע משעשע אבל אותי זה לא. :P :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול אתה לא מסביר את עצמך טוב...בהתחלה חשבתי שאתה מיתכוון לPCI-EX של הכרטיסי מסך...מה אתה מיתכוון אליו מיועד לחיבורים עתידיים...למשל כרטיסי כרטיסי קול...משמע שמו הוא יותר מהיר וPCI רגיל כלומר חיבור עדיף עליו ולכן הוא בלוחות מעכשיו לחיבורים עתידיים....

הנה לך קישור...תיקרא ותבין: http://hwzone.co.il/news/1168753922/5733/

בבקשה :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובתך

אני ציינתי שאני לא מתכוון לחיבור כרטיסי מסך.לכן כתבתי PCX.חיבורים עתידיים שיעשו בלוחות שיוצאים באותה שנה של הכרטיסים...לא 3 שנים קדימה.

אז כרטיס קול אחד לא מצדיק כפייה של על כלל משתמשים.עדיין השוק עובד עם ה PCI.מי שירצה ישדרג ללוח עם החיבור המבוקש.אני עם לוח עם שני

חיבורים שלא מנוצלים כי הם "עתידיים".לא נישמע לך קצת הזוי..ובעוד שנה אני אחליף לסוקט F ושוב אתקע איתם בלוח הבא..מה לעשות שהחומרה שלי בחיבורים

ה"מסורתיים" ולא ה"עתידיים".בכוונה נתתי דוגמאות כאלה אבל ככה אני חושב.

יצרני הלוחות צריכים לחשוב גם ככה ולא רק אנחנו הצרכנים.

אותי לא מעניין שעדיין בחיתולים ועושה הרבה "קקי".אותי מעניין מה שכבר הולך ויודע לעבוד טוב.כמשתמשים אנחנו לא צריכים להיות חיות ניסיון של היצרנים.

בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע כעיקרון אתה צודק אבל תחשוב שיש אנשים שלא משדרגים לוחות אם ומחשבים כול כמה זמן ובנאדם למשל שקנה עכשיו P5B DLX ובעוד שנה-שנתיים יירצה להשים כרטיס קול כזה או כרטיס כזה יצפה מלוח שעולה מעל 1000 ש"ח שיהיה לו את החיבורים הנידרשים...וזה לא מפריע או מעלה את עלות הייצור של הלוחות...זה שם למי שיירצה ואף אחד לא כופה את זה ועובדה לכך שבכול לוח קיים יש גם חיבורי PCI רגילים ולכן זה פשוט שם על מנת לאפשר את החיבור למי שיירצה....

גם שיקול כלכלי...גם לנו וגם לחברה המייצרת..

לנו: בגלל שאם עוד שנה ייצא כרטיס קול ויעלה 200 ש"ח והוא יהיה הכי מישתלם ויהיה 4 רמות מעל כולם וממש יהיה טוב אבל יהיה בחיבור החדש (PCI-X1X-החיבור עליו אנחנו מדברים) ולא יהיה לו אותו בלוח הדבר היחיד שנישאר לו זה או להחליף לוח או להישאר עם חומרה ישנה..

ולחברות המייצרות: תחשוב שאנשים יירצו שמראש יהיו להם את החיבורים האלו ולא יירצו להחליף לוח בעוד כמה זמן כאשר הם יהיו נחוצים אז הם ייבחרו בלוחות מסויימים של חברה מסויימת ולא בלוחות של חברה אחרת שאין לה את אותם חיבורים ולכן החברות לא רוצות להפסיד לקוחות וזה לא מייקר את המחיר אז פשוט שמים את זה שם...החיבור הזה קיים גם בלחות של סוקט 478 הישן (אצל אחים שלי יש וזה מחשב בן 3 שנים)

חפרתי אבל מקווה שהסברתי לך טוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה לעזאזל אתם מדברים?

PCI-X - ממשק לכרטיסי רישות מקצועיים, כרטיסי בקר, הרחבה וכו' לשרתים ותחנות עבודה.

קודם כול אתה מיתעצבן הרבה לפני שהבנת...העיקר הוא קלט למה אני היתכוונתי בהסבר...שנינו היתכוונו לPCI-E 1X וגם רשמתי לו את זה...

בדיוק לזה הכוונה שלו הייתה ובדיוק לזה הסברתי לו....לפחות shirNoshe לא סתם מיתעצבן/מיתעצבנת ורושמ/ת שטויות....

בלי לזלז אבל אם הייתה קורא הכול הייתה מבין שהוא היתכוון לזה ואם הייתה רואה שנתתי לו קישור שבדיוק מסביר למה יש את החיבורים האלו לא הייתה רושם שזה של שרתים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כול אתה מיתעצבן הרבה לפני שהבנת...העיקר הוא קלט למה אני היתכוונתי בהסבר...שנינו היתכוונו לPCI-E 1X וגם רשמתי לו את זה...

1. סליחה.

2. רשמת "PCI-X1X", שזה PCI-X בx1, כלומר טעות. :nono:

אתם מדברים על x1, הוא מיועד בעיקר לכרטיסי רשת ביתיים, כרטיסי קול, כרטיסי לכידת , כרטיסי PhysX וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן זו הייתה הכוונה שלי....

העיקר הוא הבין למרות שתכלס הוא צודק...יש לאחים שלי את זה בפנטיום 4 (שהיה לפני זה שלי) בלוח שלהם כבר איזה שנתיים ניראה לי או אפילו יותר וחוץ מהכרטיס קול הזה שקרייטיב הוציאה כאב טיפוס (אני חושב שהוא עוד לא משווק לא?) אין לזה שום שימוש...

(מזל שזה לא תופס הרבה מקום בלוח.)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי היקר

תגיד מה שתגיד התקן PCX-X1 עדיין לא נפוץ ואין לא תמיכה גורפת מיצרני הכרטיסים החצי מיקצועיים.אז ATI וקריאטיב הוציאו כרטיסי קול בינונים וכרטיסי לכידה

וזה הכל רק לרפואה.התקן כל כך לא נחוץ.רוחב פס???? בא תגיד לי מה אני צריך רוחב פס שיש לי כרטיס גיגה ופיירוייר (1394) על הלוח.כמה כבר תפיק

מהחיבור?.יש לי 4 חברים עם מחשבים בעלי החיבור הנ"ל ואין להם מה לעשות איתו.לעומת חיבור ה PCI שיש תמיד מה לעשות.לפעמים הכי חדש לא ממש שימושי.

בברכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיק לקרוא לזה PCX, גם אני חשבתי בהתחלה שאתה מתכון ל- PCI-X שזה משהו אחר, קוראים לזה PCIe x1. (או PCI-E או PCI-EX במקרה "הכי גרוע")

אולי לך רוחב הפס היותר גדול לא נחוץ אבל יש דברים שלהם הוא כן.

בכל מקרה נראה לי שלרוב לוחות האם עדיין יש אותה כמות או יותר חיבורי PCI ולא נראה לי שליותר מידי אנשים חסרים חיבורים. בעתיד יותר ויותר כרטיסים יעברו ל PCIe ולא יזיק שהלח אם יהיה מוכן.

מה גם שנראה לי שיותר זול לייצר PCIe x1 שהוא קצר ועם מעט פינים לעומת PCI אבל בכל זאת נותן יותר רוחב פס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שלוחות אם עברו להכל על הלוח, למרבית האנשים עם מחשבים מהשנים האחרונות אין שימוש בחריצי הרחבה למעט כרטיס מסך (וגם זה לא תמיד). פעם לא היה כלום על הלוח אם חוץ מזכרון ומעבד ואז לכל דבר היה צריך חריץ (לפעמים היית מגיע למצב שלא היה לך מספיק חריצים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...