באיזה מסך לבחור: סמסונג 971P או NEC 1970NX-נתונים בפנים.. - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

באיזה מסך לבחור: סמסונג 971P או NEC 1970NX-נתונים בפנים..

udih

Recommended Posts

לפני שבוע קניתי שני מסכים של סמסונג 931C אחרי שרבים מחברי (לפני גילוי הפורום הזה) המליצו לי עליו...

אני עובד שעות מול המסך (בתוכנות גרפיקה,עריכת סרטים, שעות של גלישה וגם קצת משחקים) והתוצאה היתה סינוור איום מהמסך

ועייפות מהירה של העיניים ( ניסיתי לשנות באופן ידני ואוטומטי את הגדרות הבהירות והניגודיות אך כלום לא עזר)

לבסוף, ארזתי את המסכים והחזרתי אותם לחנות.

כעת אני מבקש ממי שבאמת יודע!!! איזה מסך לקנות (''19) ???

אני מתלבט בין שני דגמים: סמסונג 971P או NEC 1970NX

הסמסונג בעל פאנל PVA 6MS

1:1500 178X178 300CDM2

הNEC בעל פאנל S- 18M

18MS (11white / black; 7 black / white

1:800 250CDM2 176X176

שני המסכים הנ"ל באותה רמת מחיר.

את הסוני שהומלץ רבות כאן לא ניתן להשיג בחנות בה יש לי זיכוי.

מכיוון שכבר נכוויתי...אנא מכם רק מי שמבין באמת כי לא נראה לי שתהיה לי זכות החלפה נוספת.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא מה השימושים שלך(באופן קמצ יותר מפורט) הרבה עבודה בפוטושופ, סרט ומשחק מידי פעם?

בגדול הנק יהיה מסך איכותי יותר עם זויות צפיה רחבות ורפרודוקצית צבעים יותר מדויקת.

כל זה בא על חשבון זמן התגובה, אם תראה או לא תראה מריחות זה כבר תלוי בך, העיניין

מאוד סוביקטיבי. כך בחשבון שמסכי LCD טובים למשחקים כמו ה VP930 הם בעלי זמן

תגובה של 20ms שחור-לבן-שחור ומציגים ביצועים טובים מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שציינתי

עבודה של שעות רבות מול המסך: לפעמים זה עריכת , לפעמים פוטושופ , וכו'

הענין שאני לא מצליח למצוא נתונים של קצב רענון שחור-לבן-שחור של הסמסונג. ה6MS שציינתי זה G TO G...

וכמו כן אין לי נתונים לגבי קצב הרענון של הנק לגבי G TO G... כך שקשה לי להשוות

האם בהכרח אחד מהמסכים שציינתי יהיה נוח יותר לעיניים (לא מעייף וקריא יותר)?

האם כל מסכי הTN ייעייפו את העיניים או רק בעלי הניגודיות הדינמית (שלפי מה שהבנתי היא הטעייה וגימיק שיווקי)

ובכלל: מה הניגודיות הטבעית הגבוהה ביותר שיש היום ?האם ה 1:1500 של הסמסונג זה נגודיות טבעית?או שה 1:800 של נק עדיף?

אשמח להמשך תגובה

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-1:1500 אכן טבעית, ויש כיטענו שזה אף מפריע (לבן בהיר מדי על רקע שחור). אם משחקים זה לא השימוש העיקרי שלך הייתי הולך על ה-NEC כי אני יכול להבטיח לך שה-971P ימרח גם כן. אומנם עוד לא יצא לי לראות מסך 25MS, אבל בצבעים מסויימים (בעיקר על רקע אפור) ה-971P פשוט עושה ספונג'ה - מה שנקרא עד כמה שאני מבין OverDrive לא מכוייל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשום מצב מסכי TN לא הורסים את העיניים, איכות התצוגה שלהם גרועה, אף אחד לא מת מזה עדיין.

לעבודה של שעות מול המחשב שני המסכים האלה יהיו בסדר, לעבודה מול פוטושופ עדיף פאנל SIPS.

אני ממליץ לא להשוות זמן תגובה אלא סוג פאנל, TN הכי מהיר, אחריו VA ולבסוף .

TN נופל כי השימושים שלך יותר מתוחכמים ממשחקים בלבד ואתה רוצה לראות גוונים אחידים על המסך.

VA ייתן יחס ניגודיות סטטי טוב מאוד, זה משפר את הצפיה בסרטים ובמשחקים ונותן שחור מאוד עמוק.

IPS יתן לך אחידות גבוה וזויות צפיה מעולות אך ניגודיות פחותה ורעש בסרטים עקב שימוש ב OverDrive אגרסיבי יותר.

בשורה התחתונה אם אתה מחפש מסך LCD איכותי הנק מגיע עם פאנל יותר טוב, בדיוק מאותה הסיבה שאף אחד לא רוצה

2007WFP עם פאנל S-PVA הייתי הולך על מסך 19" עם פאנל S- לומר לך כאן אם הוא טוב? ראיתי אותו בעיניים?

לא פשוט כי בארץ אי אפשר לראות את הדברים האלו בחנויות, כל מה שרואים זה TN ז*ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום

האם למשחקים הנק יהיה כל כך גרוע?

והאם כדאי ללחוץ על החנות להשיג לי VP930 של ויוסוניק או שעדיין הנק טוב יותר לצרכיי?

האם יש מקום שאפשר לקבל תשובה בנוגע לזמן התגובה G TO G של הנק?באתר היצרך אין מידע על כך רק על שחור ללבן.

אם יהיה המידע תהיה אפשרות השוואה בינו לבין הסמסונג (6MS G TO G)ובכלל...

בכל זאת אני הולך לקנות שני מסכים שאמורים להיות איתי לפחות בשלוש שנים הבאות..לכן אני מקפיד לבדוק..תודה על הסבלנות והתשובות.

אם יש חברים שמשתמשים באחד מהמסכים אשמח לתגובה מנסיונם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...