בעיית רשת ביתית. *(למבינים בלבד!)* - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית רשת ביתית. *(למבינים בלבד!)*

jhshadi

Recommended Posts

יתכן מאוד שמצאתי פתרון לכל הבעיות של כולנו

אבל הוא טיפה כתוב בצורה מסובכת

זה מהאתר של מייקרוסופט

בבקשה מי שנכנס ומצליח להבין מה כתוב כאן, אז שיחלוק את המידע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה בדיוק מה שרשמתי כבר לפני מס' ת'רדים אבל בנוסף יש תוכנה שמשנה את הפרמטרים של הקובץ ללא התערבותך.

האם ניסית את התוכנה ? התקנת אותה ?

שיחקת איתה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. ניסיתי את התוכנה

ניסיתי גם תוכנה נוספת שלמעשהעושה אותו דבר

בשתי התוכנות נתקלתי בבעיה שאני לא יכול להשתמש בהן כי לא מותקן אצלי ICS , כי כמו שאמרתי עשיתי התקנה ידנית לפי המדריך בפיסיטיפ

וגם הגעתי לאתר הזה שמסביר איך לקנפג את הXP בקלות תוך 5 דקות, אבל גם מה שעשיתי כאן לא עזר, ועדיין אני לא מקבל קבצים. דווקא כאן העסק נראה מבטיח מתמיד, אבל בכל זאת זה פשוט לא עובד לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות בקשר לתוכנה:

א. היא באמת טובה ועובדת? זה יפתור את הבעייה של תוכנות P2P עם מחשב שלא מחובר ישירות לאינטרנט, אלא דרך ICS?

ב. צריך להתקין אותה רק במחשב שמחובר ישירות לאינטרנט, או גם במחשב השני שמשתמש ב-ICS?

ג. היא צריכה לפעול כל הזמן ברקע?

ד. היא קלה לשימוש?

תודה מראש.

א. התוכנה עובדת מצויין. היא מותקנת אצלי ואני עובד עם emule. אין צורך להגדיר ICS כאשר עובדים איתה. צריך להגדיר כתובת IP נוספת (מומלץ 192.168.0.1) על כרטיס הרשת שמחובר למודם (אלא אם כן יש לך כרטיס נוסף). צריך להגדיר NAT על הרגל של ה PPP. למחשב השני תתן כתובת קבועה כגון 192.168.0.2

ב. צריך להתקין אותה רק על המחשב שמחובר לאינטרנט.

ג. כן

ד. פחות או יותר. צריך להגדיר ב NAT את כל הפורטים של הפרוטוקולים שאותם אתה מעונין להעביר (עובד כמו firewall).

מומלץ לקרוא את ה help שלה.

ניסיתי להתקין אותה ופשוט לא היה לי מושג מה לעשות איתה. מה גם שהאינטרנט הפסיק לעבוד בכלל על שני המחשבים. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הת'רד הזה טיפה מבולגן... :-\

טוב אז ככה: הבעייה פה היא אכן שהפורטים של האייסיקיו לא פתוחים ב-ICS ולא מוגדרים בפורטים שהוא אמור לשתף בווינדוס .

בווינדוס 2000 כל הפורטים פתוחים ולכן הכל עובד כמו שצריך כאשר המחשב ההוסט הוא בווינדוס 2000.

בווינדוס רק כמה בודדים פתוחים, ואלה של האייסיקיו לא ביניהם.

אחרי כמה ניסיונות של שליחות קבצים עם Tal (מהמחשבים ההוסטים, ככה שהשליחות עבדו כמו שצריך), ראינו שכל פעם קבצים נשלחים בפורט אחר. הפורטים נעים בין 2000-4000 (זה טווח הפורטים של ה-P2P באייסיקיו).

פה הבעייה הייתה יכולה להיפתר בקלות. נכנסים למאפיינים של האינטרנט, ומוסיפים את הפורטים האלה לרשימה של הפורטים המשותפים ב-ICS (אפילו בלי צורך בתוכנות שהמליצו פה שמוסיפות פורטים, אלא דרך ההגדרות ICS של הווינדוס).

אבל מייקרוסופט החכמים יעשו הכל כדי להקשות עלינו... כשמנסים להוסיף את הפורטים בהגדרות של ה-ICS, אי אפשר. ניתן להוסיף רק פורט אחד בכל פעם ולא טווח של פורטים, והפורטים בשליחות קבצים באייסיקיו משתנים בין 2000-4000. כמובן שאנחנו לא נשב ונוסיף לרשימה פורט אחרי פורט, מ-2000 עד 4000, ככה 2001 פעמים.

בווינדוס 2000, דרך אגב, אפשר להוסיף טווח של פורטים ולא רק אחד בכל פעם.

אז ניסינו עם התוכנות שהמליצו פה להוסיף את הטווח פורטים הרצוי. עם התוכנות אפשר להוסיף טווח, ולא רק פורט אחד בכל פעם. אבל הבעייה הייתה שהתוכנות האלו לא זיהו בכלל ICS על המחשב, ולא יכלו להוסיף את הפורטים. ההנחה שלי היא שהתוכנות האלו מתאימות לווינדוס 2000 ולא ל- (ולפי מה שראינו, בנושא הזה שתי מערכות ההפעלה שונות כמעט לגמרי).

אז זאת השאלה: מישהו יודע איך אפשר להוסיף טווח של פורטים לרשימת פורטים ב-ICS? תוכנות לא נראה לי שיעזרו, כי הן בעיקרון ינסו להוסיף את הפורטים להגדרות הרגילות של הווינדוס (ואת זה גם אנחנו יכולים לעשות) ולא יצליחו כי אי אפשר בהגדרות האלה להוסיף טווח.

אני חשבתי יותר בכיוון של להוסיף את ההגדרה ידנית ב-Registry. מישהו יודע איפה ואיך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לסבך הכול?

פשוט מאוד, תגדירו באי סי קיו של כול מחשב שאתם רוצים לשתף טווח פורטים לחיבורים נכנסים(נמצא איפשהו בהגדרות תחת Connection).

לדוגמא(עבור שלוש מחשבים שונים):

1) 10100:10120

2) 10200:10220

3) 10300:10320

ככה טווח הפורטים הוא קטן יחסית, וכול מחשב ברשת שלכם יוכל להשתמש באי סי קיו בעושר ואושר.

(אפשר להגדיר גם טווח פורטים יותר קטן, הכול תלוי בכמה שיחות\שליחות אתם מנהלים בו-זמנית)

ולעצלנים, הכנתי סקריפט שמוסיף טווח פורטים.

המשתנים שצריך לשנות בכול ריצה הם: targetip, startport, endport

ת ה נ ו ;D

נ.ב: הקוד מבוסס ברובו על דוגמא מMSDN.

portfwd.wsf

<job id="PortFWD">
<script language="JScript">
ICSSC_DEFAULT = 0;

ICSTT_NAME = 0;
ICSTT_IPADDRESS = 1;

// from netcon.idl
//NCM_SHAREDACCESSHOST_LAN = 8;
//NCM_SHAREDACCESSHOST_RAS = 9;

NAT_PROTOCOL_TCP = 6
NAT_PROTOCOL_UDP = 17

// from netcon.idl
NCCF_SHARED = 0x0100; // Connection is shared
NCCF_FIREWALLED = 0x0400; // Connection is firewalled

Main();

function Main()
{
var objShare = new ActiveXObject("HNetCfg.HNetShare.1");
if (objShare == null)
WScript.Echo ("failed to create HNetCfg.HNetShare object!");
else
   var targetip = "192.168.1.14"; // TARGET COMPUTER - IP ONLY
   var startport = 10100; //Start Of Port Range
   var endport = 10120; //End Of Port Range
DoTheWork (objShare, targetip, startport, endport);
return;
}

function DoTheWork (objShare, targetip, startport, endport)
{
var objEveryConnColl = objShare.EnumEveryConnection;
if (objEveryConnColl == null)
WScript.Echo ("failed to get EveryConnectionCollection!");
else {
// enum INetConnections until props are correct
var objEveryEnum = new Enumerator (objEveryConnColl);
if (objEveryEnum == null)
WScript.Echo ("failed to create Enumerator from EveryConnectionCollection");
else {
for (objEveryEnum.moveFirst(); !objEveryEnum.atEnd(); objEveryEnum.moveNext()) {

var objNetConn = objEveryEnum.item();
if (objNetConn == null)
WScript.Echo ("can't get any net connections!");
else {
var objNetConnProps = objShare.NetConnectionProps (objNetConn);
if (objNetConnProps == null)
WScript.Echo ("can't get net connection props!");
else {
if ((objNetConnProps.Characteristics & NCCF_SHARED) ||
(objNetConnProps.Characteristics & NCCF_FIREWALLED))
{
// found one!
var objShareConf = objShare.INetSharingConfigurationForINetConnection (objNetConn);
if (objShareConf == null)
WScript.Echo ("can't make INetSharingConfiguration object!");
else {
AddAsymmetricPortMapping (objShareConf, targetip, startport, endport);
//WScript.Echo ("added a port mapping named 'Ben's Port Mapping'.");
}
}
}
}
}
}
}

}

function AddAsymmetricPortMapping (objShareConf, targetip, startport, endport)
{
// in case it exists already....
for(var I = startport;I<=endport;I++){
//   DeletePortMapping (objShareConf, NAT_PROTOCOL_TCP, I, I);

var objPortMapping = objShareConf.AddPortMapping (
               "ICQ MAP - " + I,
               NAT_PROTOCOL_TCP,
               I,
               I,
               0,
             targetip, ICSTT_IPADDRESS);

if (objPortMapping != null) {
//      WScript.Echo ("just added NAT_PROTOCOL_TCP, 555, 444!");

objPortMapping.Enable();
//      WScript.Echo ("just enabled port mapping!");
    } else
      WScript.Echo ("failed to add asymmetric port mapping!");
   }
}

</script>
</job>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההצעות, אבל יש כמה בעיות:

1. זה לא משנה איזה פורטים אנחנו נגדיר בהגדרות של האייסיקיו, כי בכל מקרה, אין לאייסיקיו גישה לפורטים האלה, כי הם לא פתוחים ב-ICS.

ניסיתי בכל זאת לעשות את זה, וכמו שחשבתי: לא הצליח.

2. אין לי מושג בתיכנות, אז אתה יכול להסביר מה לעשות עם הקוד הזה, בבקשה? ומה התוכנית הזאת אמורה לעשות? ומה זאת אומרת "המשתנים שצריך לשנות בכול ריצה הם: targetip, startport, endport"?

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקוד הוא סתם לעזרה, הוא עושה העברה של טווח של פורטים למחשב אחר ברשת, במקום להוסיף אותם להגדרות של הICS ידנית.

דבר ראשון תיצור קובץ שהסיומת שלו היא wsf ותכניס את כול הקוד לתוכו.

יש בקוד, את השורות האלה:

var targetip = "192.168.1.14"; // TARGET COMPUTER - IP ONLY
var startport = 10100; //Start Of Port Range
var endport = 10120; //End Of Port Range

לפני שאתה מריץ אותו, תגדיר באי סי קיו של המחשב שלא מחובר לאינטרנט את טווח הפורטים הרצוי, ותשנה את השורות הנ"ל בתוך הקוד.

var startport = 10100 - הפורט הראשון בטווח הוא 10100

var endport = 10120 - הפורט האחרון בטווח הוא 10120

var targetip = "192.168.1.14" - האי פי של המחשב שאליו מתבצעת העברה הוא 192.168.1.14

תריץ את הקובץ הנ"ל.

(בשביל לפתוח את הפורטים עבור המחשב שמשתף את האינטרנט פשוט תכתוב את האי פי הפנימי שלו)

זה אמור לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי הכל בדיוק כמו שאמרת

שיניתי ל

var targetip = "192.168.0.1"; // TARGET COMPUTER - IP ONLY

var startport = 2000; //Start Of Port Range

var endport = 4000; //End Of Port Range

אבל זה לא עובד לי

זה נותן לי הודעת שגיאה

script c:\.................portfwd.wsf

line 93

char: 8

error:| permition denied

code 800A0046

source: JScript runtime error

ניסיתי גם כשאני מחובר וגם כשאני מנותק, ולא הלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה האנטי ווירוס שלך חוסם את הסקריפט,

או שאתה לא עונה בחיוב לתיבת שאלה שהוא נותן לך(משהו על הרשאות).

פשוט תכבה את האנטי ווירוס.

כשיהיה לי כוח אני אכתוב משהו יותר רציני, בסי או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה היא ששני מחשבים מחוברים אצלך לרשת ללא ניתוב. יש לך רק אייפי אחד שאתה מקבל מהספקית שלך, ושני המחשבים משתמשים בו. לכן אתה לא יכול לעבוד עם תוכנות P2P, מפני שאין למחשב שלא מחובר ישירות לאינטרנט אייפי חיצוני, אלא רק פנימי (בתוך הרשת הביתית).

שמעתי על תוכנות שאמורות לנתב את הרשת, אבל אני לא מכיר כאלה, ככה שאם מישהו יכול להמליץ על אחת, גם אני אשמח.

הפיתרון היותר בטוח הוא לקנות נתב ורכזת (HUB או Switch) ולחבר כל מחשב אליה בנפרד, וככה הם גם לא יהיו תלויים אחד בשני.

גם אם תחבר נתב או רכזת , עדיין תהיה בעיה. לדוגמא , אני מחובר עם 3 מחשבים ברשת ביתית עם נתב , בהגדרות הנתב אני מגדיר לאן יגיע הפורט של ה-ICQ . אם קבעתי Static DHCP (מתן כתובת יחידה לכרטיס רשת רשום ברשת) אז אני מפנה את הפורט הרצוי למחשב שקבעתי מראש שהוא בשימושי בלבד. כל המחשבים האחרים מיותמים.

אני עובד ברשת ביתית - כרגע שני מחשבים, אחד PRO והשני WIN 98 עם מודם אלקטל וראוטר (DHCP, NAT, Firewall - enabled). יש אפשרות להגדיר פורטים מיוחדים אך לא הגדרתי כלום והכל עובד כמו שעון, כולל ICQ על שני המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה האנטי ווירוס שלך חוסם את הסקריפט,

או שאתה לא עונה בחיוב לתיבת שאלה שהוא נותן לך(משהו על הרשאות).

פשוט תכבה את האנטי ווירוס.

ביטלתי את ה SCRIPT BLOCKING , וגם נתתי הרשאה למחשב בחלון הקטן שנפתח. אבל קרה דבר נורא מוזר !!!

אני יודע שזה השפיע בצורה מסוימת אבל אני לא מבין בדיוק מה קרה

ניתקתי את האינטרנט והרשת הפנימית, והתחברתי שוב

מה שקרה זה שבמחשב הקליינט אי אפשר היה לשלוח הודעות ICQ ולקבל אישור על השליחה. כלומר ההודעות כן עברו אבל החלון לא נעלם לי מהמסך כי האישור לא יכל להגיע אלי למחשב כי הפורט שלו היה כנראה חסום, אז הגדרתי מחדש את הפורטים באפשרויות ICQ שהיו מוגדרים על פורט 5190, ונתתי להם4000 וגם נתתי בתדרים של האזנה 2000-4000 בשלב הזה ההודעות ואישורן כן עברו כמו שצריך אבל עדיין לא הצלחתי לקבל קבצים . כלומר חזרנו לנקודת ההתחלה.

אחרי זה החלטתי לעשות איתתחול מחדש. המחשב עלה, ומאותו רגע ,אמנם הצלחתי להתחבר לרשת,אבל לא יכולתי לגלוש בכלל, כלום לא עבד, לאאינטרנט ולא ICQ ולא אימייל .כאילו אני לא מחובר !!! הבעיה הייתה בשני המחשבים. כלום לא עזר, לא מצאתי את הבעיה.

רק אחרי שעשיתי SYSTEM REDTORE אז הכל שב לקדמותו ועכשיו הכל בסדר

ניסיתי להבין מה בעצם קרה כאן אבל ללא הצלחה. למה לא הצלחתי לקבל אישור על ההודעות על פורט 5190 אחרי הפעלת הסקריפט

זה כאילו שהסקריפט עשה פעולה הפוכה. במקום לפתוח פורטים נכנסים, הוא חסם את שאר הפורטים שלא בחרתי

מה אתם אומרים ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביטלתי את ה SCRIPT BLOCKING , וגם נתתי הרשאה למחשב בחלון הקטן שנפתח. אבל קרה דבר נורא מוזר !!!

אני יודע שזה השפיע בצורה מסוימת אבל אני לא מבין בדיוק מה קרה

ניתקתי את האינטרנט והרשת הפנימית, והתחברתי שוב

מה שקרה זה שבמחשב הקליינט אי אפשר היה לשלוח הודעות ICQ ולקבל אישור על השליחה. כלומר ההודעות כן עברו אבל החלון לא נעלם לי מהמסך כי האישור לא יכל להגיע אלי למחשב כי הפורט שלו היה כנראה חסום, אז הגדרתי מחדש את הפורטים באפשרויות ICQ שהיו מוגדרים על פורט 5190, ונתתי להם4000 וגם נתתי בתדרים של האזנה 2000-4000 בשלב הזה ההודעות ואישורן כן עברו כמו שצריך אבל עדיין לא הצלחתי לקבל קבצים . כלומר חזרנו לנקודת ההתחלה.

אחרי זה החלטתי לעשות איתתחול מחדש. המחשב עלה, ומאותו רגע ,אמנם הצלחתי להתחבר לרשת,אבל לא יכולתי לגלוש בכלל, כלום לא עבד, לאאינטרנט ולא ICQ ולא אימייל .כאילו אני לא מחובר !!! הבעיה הייתה בשני המחשבים. כלום לא עזר, לא מצאתי את הבעיה.

רק אחרי שעשיתי SYSTEM REDTORE אז הכל שב לקדמותו ועכשיו הכל בסדר

ניסיתי להבין מה בעצם קרה כאן אבל ללא הצלחה. למה לא הצלחתי לקבל אישור על ההודעות על פורט 5190 אחרי הפעלת הסקריפט

זה כאילו שהסקריפט עשה פעולה הפוכה. במקום לפתוח פורטים נכנסים, הוא חסם את שאר הפורטים שלא בחרתי

מה אתם אומרים ??

וואו מה עבר על המחשב שלך?!

אוקיי דבר ראשון, מצטער שלא הגבתי קודם. מאז ההודעה הקודמת שלי פה המחשב שלי הספיק לעבור פירמוט בגלל איזה בעייה קטנה בתצוגה של הווינדוס (אני פרפקטציוניסט, מה לעשות...) ורק עכשיו יצא לי לעשות את מה ש-SoapSeller הציע.

בכל מקרה, יש לי רק דבר אחד להגיד: אתה (וה-MSDN) גדול!!!

זה עבד! אחרי שנה ומשהו של נסיונות ועצבים על הבעייה הזאת, היא נפתרה בעזרת הסקריפט שכתבת שמוסיף את הפורטים. עשיתי את מה שאמרת, לקח קצת זמן למחשב של אח שלי להוסיף את כל הפורטים, אבל הכל עבד פיקס!

אז פשוט תודה לך SoapSeller!

בגלל זה השורה הראשונה שלי בהודעה הזאת, שמכוונת ל-Tal: מה עובר על המחשב שלך?! אצלי הכל עבד מעולה על הניסיון הראשון!...

צור איתי קשר באייסיקיו (בהנחה שהוא יעבוד לך.... :-\) וננסה לעבור על זה שלב שלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...