בעיית רשת ביתית. *(למבינים בלבד!)* - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיית רשת ביתית. *(למבינים בלבד!)*

jhshadi

Recommended Posts

לאחרונה התקנתי בין 2 מחשבים...

אחד המחשבים מחובר לאינטרנט מהיר בכבלים...

את שיתוף האינטרנט הקבצים והמדפסת הצלחתי לסדר... הבעיה היא שעכשיו אנשים אחרים שרוצים להתחבר למחשב שלי יש בעיה...

למשל ב ICQ אנשים לא יכולים לשלוח לי קבצים...

וכאשר המחשב שלי FTP אנשים אינם מצליחים להעלות לי דברים...

אני חושב שהבעיה היא ב IP...

אני מבין שזו בעיה מאוד נפוצה וגם לבני דודים שלי ישנה אותה בעיה לאחר שהם הקימו גם ביתית...

מישהו יודע מה יכולה להיות הבעיה ואיך אני מסדר אותה?

(אם אתם צריכים יותר מידע לגבי הרשת או ההגדרות תרשמו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעייה היא ששני מחשבים מחוברים אצלך לרשת ללא ניתוב. יש לך רק אייפי אחד שאתה מקבל מהספקית שלך, ושני המחשבים משתמשים בו. לכן אתה לא יכול לעבוד עם תוכנות P2P, מפני שאין למחשב שלא מחובר ישירות לאינטרנט אייפי חיצוני, אלא רק פנימי (בתוך הרשת הביתית).

שמעתי על תוכנות שאמורות לנתב את הרשת, אבל אני לא מכיר כאלה, ככה שאם מישהו יכול להמליץ על אחת, גם אני אשמח.

הפיתרון היותר בטוח הוא לקנות ורכזת (HUB או Switch) ולחבר כל מחשב אליה בנפרד, וככה הם גם לא יהיו תלויים אחד בשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה היא ששני מחשבים מחוברים אצלך לרשת ללא ניתוב. יש לך רק אייפי אחד שאתה מקבל מהספקית שלך, ושני המחשבים משתמשים בו. לכן אתה לא יכול לעבוד עם תוכנות P2P, מפני שאין למחשב שלא מחובר ישירות לאינטרנט אייפי חיצוני, אלא רק פנימי (בתוך הרשת הביתית).

שמעתי על תוכנות שאמורות לנתב את הרשת, אבל אני לא מכיר כאלה, ככה שאם מישהו יכול להמליץ על אחת, גם אני אשמח.

הפיתרון היותר בטוח הוא לקנות ורכזת (HUB או Switch) ולחבר כל מחשב אליה בנפרד, וככה הם גם לא יהיו תלויים אחד בשני.

גם אם תחבר או רכזת , עדיין תהיה בעיה. לדוגמא , אני מחובר עם 3 מחשבים ברשת ביתית עם , בהגדרות הנתב אני מגדיר לאן יגיע הפורט של ה-ICQ . אם קבעתי Static DHCP (מתן כתובת יחידה לכרטיס רשום ברשת) אז אני מפנה את הפורט הרצוי למחשב שקבעתי מראש שהוא בשימושי בלבד. כל המחשבים האחרים מיותמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שמצאתי משהוא :

http://www.practicallynetworked.com/support/icq_nat.htm

עקוב אחר ההוראות הרלוונטיות לסוג השיתוף שלך ודווח לנו על תוצאות ....

כיוון ש- ICS הוא סוג של ניתוב בעזרת NAT , כל שעליך לעשות הוא "לפתוח" את הפורטים המתאימים עבור לקוחות תקשורת ספציפיים.

כמובן שהכל תלוי בסוג השיתוף ותוכנת השיתוף.

עבור תוכנת ICS תוכל לשנות את קובץ הגדרות השיתוף בעזרת תוכנה מיועדת לכך :תוכנה לקינפוג שיתוף אינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ICS לא מאפשר לך להגדיר פורטים ופרוטוקולים ב NAT. על מנת לקבל שליטה מלאה מומלץ להשתמש בתוכנה כגון Winroute Pro.

יש לי כמה שאלות בקשר לתוכנה:

א. היא באמת טובה ועובדת? זה יפתור את הבעייה של תוכנות P2P עם מחשב שלא מחובר ישירות לאינטרנט, אלא דרך ICS?

ב. צריך להתקין אותה רק במחשב שמחובר ישירות לאינטרנט, או גם במחשב השני שמשתמש ב-ICS?

ג. היא צריכה לפעול כל הזמן ברקע?

ד. היא קלה לשימוש?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה , אני מחובר עם שני מחשבים ב ADSL ואין לי שום בעיה להתחבר במחשב השני

עם ICQ ותוכנות P2P !

ולא עשיתי שום דבר אחר. (חומרה או תוכנה) רק הקמתי שיתוף אינטרנט וזהו.

המחשב הראשון שמתחבר לאינטרנט הוא עם חלונות 2000 פרו

והמחשב השני הוא עם חלונות .

ושניהם מחוברים עם כבל מוצלב!

יכול להיות שבכבלים זה עובד אחרת.

בכל מקרה , ב ADSL אין בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לידיעתך ! Windows2000 יכול לשתף אינטרנט והוא מעביר את כל הפורטים , לכן הצלחת בשיתוף ובהפעלת ה-ICQ.

בחלנות השיתוף של פורטים נוספים נעשה ידנית , ז"א אתה צריך לפתוח אותם ולאפשר אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם ADSL ו- XP על שני המחשבים ורוב הדברים עובדים בסדר, אבל לא הכל. לדוגמא: אני יכול לשלוח קבצים באייסיקיו, אבל לא לקבל. (זה נורא מעצבן דרך אגב...)

אין שום דרך להגדיר ב- שיפתח את כל הפורטים וזהו?

ואני אשמח אם מישהו שמכיר את התוכנה יענה על השאלות ממקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה שאלות בקשר לתוכנה:

א. היא באמת טובה ועובדת? זה יפתור את הבעייה של תוכנות P2P עם מחשב שלא מחובר ישירות לאינטרנט, אלא דרך ICS?

ב. צריך להתקין אותה רק במחשב שמחובר ישירות לאינטרנט, או גם במחשב השני שמשתמש ב-ICS?

ג. היא צריכה לפעול כל הזמן ברקע?

ד. היא קלה לשימוש?

תודה מראש.

א. התוכנה עובדת מצויין. היא מותקנת אצלי ואני עובד עם emule. אין צורך להגדיר ICS כאשר עובדים איתה. צריך להגדיר כתובת IP נוספת (מומלץ 192.168.0.1) על כרטיס הרשת שמחובר למודם (אלא אם כן יש לך כרטיס נוסף). צריך להגדיר NAT על הרגל של ה PPP. למחשב השני תתן כתובת קבועה כגון 192.168.0.2

ב. צריך להתקין אותה רק על המחשב שמחובר לאינטרנט.

ג. כן

ד. פחות או יותר. צריך להגדיר ב NAT את כל הפורטים של הפרוטוקולים שאותם אתה מעונין להעביר (עובד כמו firewall).

מומלץ לקרוא את ה help שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיה דומה

אני משתמש בשני מחשבים WIN XP PRO SP1

יש שיתוף אינטרנט וקבצים שעובד חלק. לפי הגדרות ידניות , על פי המדריך של פיסיטיפ. בלי שום תוכנה חוץ מווינדוס עצמו

אני משתמש במודם פנימי ITEX ועם כבל מפוצל

הבעיה מתעוררת כשמגיעים ל ICQ

במחשב הראשי עם המודם- הכל עובד חלק. אפשר לשלוח, ואפשר לקבל קבצים.

אבל ! במחשב המשני אני לא מצליח לקבל קבצים, למרות שאני כן מצליח לשלוח.

אני משתמש ב ICQ 2000B , האם יתכן שהבעיה נעוצה בגרסה של הICQ ???

אם לא אז מה זה יכול להיות ?? נכנסתי לאתר של אי סי קיו וראיתי שככל שהתוכנות מתעעדכנות יש יותר תמיכה ברשתות

תסתכלו על האתר הזה

זה מראה את השינויים שחלו בICQ אולי שם נעוצה הבעיה ??

אגב, הפורט של ICQ הוא 5190 tcp או udp-4000 לפי האתר שלהם...

ניסיתי את התוכנה הזאת שהמלצתם כאן, אבל היא לא נותנת לי להשתמש כי לא מותקן אצלי ICS מה לעשות ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...