פרוייקט אלקטרו אופטיקה - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט אלקטרו אופטיקה

sagi5

Recommended Posts

שלום לכולם,

אני בימים אלה מתחיל פרוייקט אלקטרו אופטיקה.

אשמח אם תעלו לכאן את כל הבעיות שאתם נתקלים בהן בחיי היומיום.

תודה על העזרה,

שגיא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפעמים אני צריך ללכת לאנשהו בשעות מוקדמות בבוקר, אבל אני מת לישון. הבעייה היא שלצערי אני לא יכול לעצור את הזמן לאיזה שעתיים ככה להשלים שעות שינה, וללכת לאן שצריך בלי לאחר :-\

2. אחרי שאני אוכל הכלים מלוכלכים וצריך לשטוף אותם... חשבתי לעבוד לכלים חד פעמיים, אבל הפשוטים מתקפלים בקלות ואי אפשר לאכול מהם מול המחשב כי חצי מהאוכל נופל, והכלים שכן מחזיקים יקרים מיד, מה שמשאיר לי רק את האופצייה של לשטוף את הכלים הרב פעמיים כל פעם מחדש :-[

3. כל כמה ימים מצתבר מלא זבל בפח וזה מבאס לצאת ולזרוק אותו... אבל אם לא עושים את זה הוא מתחיל להסריח ולגלוש מחוץ לפח... לא נעים :(

תן כיוון קצת יותר מ"אלקטרואופטיקה"... באיזה רמה, מה הדרישות, מה הנושא (הכללי... תקשורת, תופעות קוואנטיות... משהו...) :P

וזה יהייה אחלה אם תפתור את הבעיות הנ"ל ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפעמים אני צריך ללכת לאנשהו בשעות מוקדמות בבוקר, אבל אני מת לישון. הבעייה היא שלצערי אני לא יכול לעצור את הזמן לאיזה שעתיים ככה להשלים שעות שינה, וללכת לאן שצריך בלי לאחר :-\

2. אחרי שאני אוכל הכלים מלוכלכים וצריך לשטוף אותם... חשבתי לעבוד לכלים חד פעמיים, אבל הפשוטים מתקפלים בקלות ואי אפשר לאכול מהם מול המחשב כי חצי מהאוכל נופל, והכלים שכן מחזיקים יקרים מיד, מה שמשאיר לי רק את האופצייה של לשטוף את הכלים הרב פעמיים כל פעם מחדש :-[

3. כל כמה ימים מצתבר מלא זבל בפח וזה מבאס לצאת ולזרוק אותו... אבל אם לא עושים את זה הוא מתחיל להסריח ולגלוש מחוץ לפח... לא נעים :(

תן כיוון קצת יותר מ"אלקטרואופטיקה"... באיזה רמה, מה הדרישות, מה הנושא (הכללי... תקשורת, תופעות קוואנטיות... משהו...) :P

וזה יהייה אחלה אם תפתור את הבעיות הנ"ל ::)

הבעייה יכולה להיות מכל תחום חיים

כמובן שאת הבעיות שהזכרת אני לא אוכל לפתור בעזרת האופטיקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא ::)

וזה לא מספיק "כל תחום חיים"... אלקטרואופטיקה זה תואר שלם... מתעסקים שם בתצוגות (LCD, פלזמה TFT, הולוגאמות...), לייזרים, לדים, תקשורת (סיבים אופטים וכו'), כל מיני תופעות קוואנטיות (בייצור לייזרים מורכבים, אופטיקה לא לניארית...).

תגדיר מה הדרישה ממך לפחות... אתה צריך לתכנן התקן ברמת החומרים והרכיבים הבסיסיים ביותר או שאתה צריך לפתור בעייה בעזרת התקנים שיש היום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא ::)

וזה לא מספיק "כל תחום חיים"... אלקטרואופטיקה זה תואר שלם... מתעסקים שם בתצוגות (LCD, פלזמה TFT, הולוגאמות...), לייזרים, לדים, תקשורת (סיבים אופטים וכו'), כל מיני תופעות קוואנטיות (בייצור לייזרים מורכבים, אופטיקה לא לניארית...).

תגדיר מה הדרישה ממך לפחות... אתה צריך לתכנן התקן ברמת החומרים והרכיבים הבסיסיים ביותר או שאתה צריך לפתור בעייה בעזרת התקנים שיש היום?

בדיוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני אנסה להסביר את עצמי יותר.

אנחנו בפרוייקט מנסים לפתור בעיה שקיימת בעזרת אלקטרו אופטיקה.

הבעיה יכולה להיות מכל תחום בחיים אבל שתהיה קשורה לאופטיקה.

אני אתן דוגמא:

מקל לעוורים. המקל ישדר אותות לכיוון אחד ואז האות יחזור אליו.

לפי הזמן שלקח לאור לחזור, המקל יחשב את המרחק בין המכשול לבינו.

המקל ישמיע לעיוור את המרחק שבינו לבין המכשול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, הייה קשה? ::)

קח בעייה: אנשים ששוכחים לנעול את הדלת... שים איזה עינית מול הבריח שידליק איזה לד אם הדלת סגורה או ישדר אות למפתח שידליק איזה או משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...