שינויי טמפ' נראים לי קיצוניים מדי - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שינויי טמפ' נראים לי קיצוניים מדי

etz

Recommended Posts

בזמן האחרון נאלצתי לחזור למעבד הישן שלי, פנטיום 4 1.6 גה"צ ליבת Willamette שהרצתי אותו על 2.1 גה"צ והטמפ' עדיין היו די הרבה מתחת למקסימום. במנוחה הממוצע היה משהו כמו 26 מעלות ובמאמץ הגעתי הכי הרבה ל-54, אבל בד"כ לא עברתי את ה-51, וזה להזכירכם עם מעבד שרץ באוברקלוק של 500 מה"צ, כולל העלאת מתח (לא הייתי צריך, אבל בדקתי בכל זאת) וגם ככה הוא 0.18 מיקרון. זה היה לא רע בכלל לפי דעתי, והייתי יכול להמשיך אפילו עוד קצת.

עכשיו חזרתי למעבד הרגיל שלי שהוא 2.66 גה"צ (ליבת Northwood) ועכשיו פתאום לעומת המעבד הישן שמתי לב שהטמפ' קופצות מכל דבר קטן, לדוגמה: אני מפעיל איזה תכנה קטנה וישר הטמפ' קופצת באיזה 3-4 מעלות וזה בלי שמהעבד בכלל ב-100 אחוז עבודה, כמובן שאח"כ היא יורדת אבל לא אמור להיות כזה שינוי בכזה זמן קצר. הטמפ' במנוחה הממוצעת היא משהו כמו 42-43 מעלות שאני יודע שזה די נורמלי, אבל לדוגמה אם אני מפעיל פריים95 אז גם כן, לאחר 2 שניות שהתכנה רצה הטמפ' כבר עולה 7-8 מעלות במכה. פעם אחת המחשב נכבה כשהוא הגיע לאיזה 68 מעלות כדי להגן על עצמו אבל זה היה עם (די קל יש לציין, אבל בכל זאת), עכשיו אם הוא מגיע לקצת מעל 60 אני ישר עוצר.

נראה לי מאוד מוזר שהמעבד כ"כ רגיש, למשל תוך כדי שאני כותב את ההודעה הזאת הטמפ' רצה לי בין 40-45 סתם ככה, כל מה שאני עושה עם המחשב זה לכתוב את ההודעה הזאת... בלי , בלי שהעלתי מתח, ממש כלום.

לי נראה שהוא צריך להיות קצת יותר קר, הוא מיוצר יותר קטן וזה אמור לעזור, יש לי גם פה שאמנם אין יותר מדי מה להתגאות בו אבל הוא יותר טוב מהסטוק, ואחרי האוברקלוק שהוא עשה לי למעבד הקודם אני בטח שלא מזלזל בו.

אל תגידו לי בבקשה לבדוק המגעים בין הקירור למעבד כי כבר עשיתי את זה פעמיים, עוד שניה נגמרת לי המשחה הטרמית אז אין מצב שאני מפרק שוב. מה נראה לכם בכלל זאת יכול לגרום לשינויים כאלה בפרקי זמן קצרים? האם אני עוד אוכל לעשות קצת אוברקלוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם קרא לי משהו דומה: ישמע לך לא הגיוני אבל בכל זאת.

ספייורים וכל השיט הזה.

נכנסים לך למחשב ואוכלים לך את כוח העיבוד, ובגלל זה המעבד מתחמם - כי הוא עובד

קרה לי כמה פעמים, ובאמת אחרי ניקוי הטמפרטורות הפסיקו לקפוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שישמע לא הגיוני? קרה גם לי. בכל מקרה, זה מחשב שעבר התקנת ווינדואוס חדשה לפני שבוע, אין עליו כלום שלא אמור להיות עליו.

אבל באופן כללי יותר, אני מסתכל הרבה על אחוזי העומס על המערכת, במנוחה הם לא עולים על 5-6 אחוז, זה לא אמור לגרום לכאלה קפיצות בטמפ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שישמע לא הגיוני? קרה גם לי. בכל מקרה, זה מחשב שעבר התקנת ווינדואוס חדשה לפני שבוע, אין עליו כלום שלא אמור להיות עליו.

אבל באופן כללי יותר, אני מסתכל הרבה על אחוזי העומס על המערכת, במנוחה הם לא עולים על 5-6 אחוז, זה לא אמור לגרום לכאלה קפיצות בטמפ'.

מציע לך לבדוק את המאוורר של המעבד, יש סיכוי שהוא לא מחובר טוב \ עובד לאט \ לא עובד בכלל [לא נראלי הגיוני]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...