קבצים מוסתרים בלינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קבצים מוסתרים בלינוקס

Konst1988

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני יודע שבלינוקס, קובץ נחשב מוסתר, גם מהטרמינל וגם מסייר הקבצים על ידי הוספת נקודה בתחילת שמו.

אבל לעיתים זה בעיתי, כי נגיד וברשותי קובץ מסוים, שאני רוצה להסתירו, אבל במידה ואני אשנה את שמו, התוכנה שמשתמשת בו, לא תזהה אותו, ולא תמצא אותו.

מה הסיבה שבלינוקס החליטו לנהל קבצים מוסתרים בצורה כזאת, במקום לשמור בסך הכל ביט אחד נוסף לכל קובץ, כמו שבוינדוס עשו?

האם יש שיטה אלטרנטיבית להסתרת קבצים?

תודה לעונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתרת קבצים זו לא חשיבה לינוקסית. אם אתה לא רוצה שיגשו לך לקובץ אז תטפל בהרשאות או אפילו תצפין אותו.

העניין עם הנקודה זה רק נוחות ולא לכל פקודה יש גם אפשרות לראות את הקבצים ה"מוסתרים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו..מי דיבר על .. אני לא מסתיר את הקובץ מפני אף אחד..

אני יתן דוגמא יותר ספציפית.

תוכנה X יצרה תיקיה בתיקיית הבית שלי, שמכילה כל מיני הגדרות. התיקיה אינה מתחילה עם נקודה, ולכן אינה מוסתרת.

אני פשוט לא רוצה שזה יופיע אצלי בתיקיית הבית, כי זה סתם מציק.

נכון שזה לא ממש בעיה רצינית, אבל זה באמת מוביל אותי לחשוב על למה בלינוקס בחרו בשיטה הזו? אפשר היה לטפל בקבצים מוסתרים בצורה נוחה יותר למשתמש, כמו שעשו במערכות וינדוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ..זה סביבת עבודה.. הקומפילר זה ה JDK.

היא יוצרת תיקיית WORKSPACE, שאינה מוסתרת, ובתוכה שמורים תיקיות הפרויקטים, וגם תיקיה מוסתרת בשם METDATA, שמכילה הגדרות.

את הפרויקטים אני שומר במקום אחר, ולכן זה סתם מפריע שיש לי תיקיית WORKSPACE, שכביכול ריקה, אבל היא לא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מאוד, תשנה את השם של התיקיה למשהו מוסתר, ואז בהרצה, הוא אמור לא למצוא אותה ולשאול איפה היא (ותגיד לו את המוסתרת), אם זה לא עובד, בתפריט של הקובץ אמור להיות אופציה להגיד לו ישירות לאיפה לשנות את התיקיה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי די ברור באיזה הפצה אני משתמש..

דבר שני, מצאתי פתרון חלקי.

מסתבר ש NAUTILUS תומך בקובץ מוסתר בשם .hidden , שנמצא בתיקיה הרצויה, ובו רשומים שמות הקבצים והתקיות שמעונינים להסתיר, ואז הוא לא מציג אותם.

זה פתרון מאוד צולע לדעתי, אבל לפחות זה עושה את העבודה. תודה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...