רמאות בשוק המחשבים - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רמאות בשוק המחשבים

the_saint

Recommended Posts

הייתה היום בערב (יותר נכון אתמול) כתבה גדולה במוסף הערב של גלובוס- עמודים 10, 11 מישהו עם גישה לעיתון וסורק יוכל לעלות אותה לאתר? נראה לי שהיא מאוד תעניין הרבה אנשים כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ולמי שאין כח להכנס/להרשם (ציטוט מאתר של גלובס):

"תחקיר:50% מהמחשבים הנמכרים בישראל מכילים רכיבים מזויפים

גורמים בענף מאשימים בעיקר את אוזלת היד של הרשויות אך גם את עצימת העיניים מצד הלקוחות

אורי רבין 26/12/02 16:14

מכת הזיופים בשוק המחשבים האישיים בישראל צומחת למימדי ענק, בין היתר כתוצאה מהמיתון המתמשך. משיחות עם גורמים בכירים בשוק, עולות הערכות לפיהן 35%-60% מהמחשבים הנמכרים בארץ אינם מכילים את הרכיבים שהובטחו ללקוח, אלא רכיבים מזוייפים, משופצים או נחותים יותר. כך עולה מתחקיר "גלובס".

גופים כשרים הפועלים בענף, ניצבים חברי אונים מול פריחת השוק האפור והשוק השחור, ומדברים על "קטסטרופה" ואוזלת יד מצד הגופים המפקחים.

דבריהם, ללקוחות חסרי הרקע הטכני אין אפשרות לגלות את התרמית, אך הם מאשימים גם את הצרכנים בעצימת עיניים. "כאילו כל העם הזה השתגע. כאילו כולם נהיו דבילים. כאילו העם בא ואומר 'בואו, תרמו אותי'", קובל גורם בתעשייה המקומית.

מהתחקיר עולה, כי במקרים רבים נמכרים במהירות נמוכה כמעבדים במהירות גבוהה יותר, למרות שמעבדים אלו נפסלו לשימוש במהירויות גבוהות על-ידי היצרן. במקרים אחרים נמכר ציוד משופץ כציוד חדש, כאשר הלקוח אינו מודע שתעודת האחריות שניתנה לו כבר לא בתוקף. לאלו נוספות דוגמאות לזיופים בתחומי כרטיסי המסך וכרטיסי הזיכרון.

עוד עולה שבמרבית המקרים, ספקי הכוח שנמכרים כחלק ממארז המחשב, הם בעוצמה של כמחצית מהעוצמה הרשומה עליהם. מעדויות שהגיעו לידי "גלובס" עולה, כי יצרני ספקי כוח במזרח אסיה נוהגים לשאול מפיצים ישראלים שפונים אליהם, אם ברצונם לייבא ספקי כוח 300 וואט אמיתיים, או ספקי כוח עם מדבקה "300 וואט" - מתוך היכרות עם דרישות חלק גדול מהשוק המקומי.

גם במקרים בהם כל רכיבי המחשב חוקיים, לאחר שהובאו ארצה בשוק האפור אך לא השחור, אומרים הגורמים, ישנה בעיה חמורה עם מרכיבי המחשבים הלא-מקצועיים.

"זה לא שוק של אנשי מקצוע. כל אחד יכול להקים חנות מחשבים, להרכיב שבעה רכיבים ביחד ולמכור אותם בתור מחשב", טוען אחד מהפעילים בשוק המקומי. במרבית המקרים, בעת תקלות מואשמת מערכת ההפעלה, בעוד האשמה היא למעשה ברכיבים הלא-מתואמים או הפסולים.

התחקיר המלא - ב"גלובס הערב" במהדורה המודפסת." - סוף ציטוט.

והרשו לי להוסיף: גילו את אמריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי את הגיליון בבית וקראתי את הכתבה.

פשוט שטויות חצי ממה שכתוב שם, כתוב שאנשים אשכרה מזייפים (ולא, אני לא מדבר על למכור P41400 בתור 1800 אלא ממש מייצרים .... למרות שגם את הגירסה השניה יש שם).

חצי ממה שכתוב שם שטויות, כתוב שמחשבי מותג תמיד יהיו יותר יציבים ממחשבים שהורכבו בבית או במעבדה פשוטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת עובדה... והמצב בחו"ל לא יותר טוב. נמכרים שם מחשבי קבר בכמויות.

ככה זה בעולם המחשבים, אתה לא עושה רושם של "מבין" או אם אינך מבין, דופקים אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלחו לי מאוד. לא רוצים? אל תקנו. מכל הדברים האלו אפשר להתחמק בביהמ"ש. הבטיחו לך במפורש רכיב חדש? לא. אז קבלת חלק 'משופצר', גם קראתי את הכתבה, הטמבל (תסלחו לי) מציג את האמת בסילוף אדיר. אין מעבד מזויף. זה שהמעבד נמכר עם OC, זה לא ממש אכפת לרוב הציבור, ולא עושה שום הבדל.

המצב בחו"ל טוב יותר, בשוויץ בה בקרתי באחרונה, ערכתי בדיקה קטנה, ושם מצוין במפורש את דגם הלוח, דגם הHD וכו'. בפירוש המצב כאן חרא. אבל בחייכם. לא רוצים? אל תקנו. החנות לא שם כדי להיות נחמדים, הם כאן כדי לעשות כסף. מוצר אתה לא מוכר במחיר עלות, אלא במחיר שאתה מוכן לשלם.

ולא כל החנויות גרועות, חוץ מהחנויות שמנהליהן 'מסתובבים' כאן, יש חנויות לא מעטות שהן מצוינות. אז דיי, דיי לבכות. אין מה לעשות, תביעה יצוגית תפול, וגם תביעה ספציפית, לכו תתבעו בהאג...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההמלצות שלי הם:

א.לקנות זולים-שוק הזיוף באלו קטן יותר

ב.לבדוק כל דבר-ביוס-להוציא את המעבד ולבדוק

ג.אם יש בעיה שאתה לא יודע להרכיב מחשב תעמוד ליד הטכנאי ותבדוק כל דבר.

ד.חפש אישורים מהיבואן.

ה.כל חנות היא לא אוביקטיבית אל תקבל כל דבר שהחנות מציאה לך.

ו.בדוק המעבד\כרטיס מסך מגיעה עם הקרור המקורי(יש חנות בראשון שמציאה מעבד ומתנה וולקנו 7 מחניות כאלו יכול להגיע הזיוף)

עיר הזיוף נמצא במחשבי עשיקה-גיפורס' 4 אמ אקס וכדומה...

נ.ב נסו ללכת לחנות-כל חנות אפילו חנות "מומלצת" בתור לא מבינים כלל ותראו מה תקבלו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי רעיון שאולי יוריד קצת את האחוזים של הזיוף

אולי אתר Hwzone ועוד אתרי חומרה יכינו סרטון איך להרכיב מחשב שלם וככה אנשים ירכיבו לבד את המחשב ויקנו את החלקים מחניות online שהם יקבלו עליהם המלצות ממשתמשים באתר.

ואם אפילו הצלתם אחד מזיוף עשיתם את העבודה.

*אני קניתי שתי מחשבים (חלקים) ושאני הרכבתי אני בדקתי חלק חלק וראיתי שמה שקיבלתי זה מה שהזמנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הרי מה שאתרי חומרה בישראל עושים - נותנים למשתמש , בשפת האם שלו - ידע במחשבים.

והדרך היחידה למנוע רמאויות היא לדעת. מי שלא רוצה לדעת ועדיין לא רוצה שירמו אותו? שיקנה brand name כמו למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...