אילו אבקות יש אחרי אימון בכושר - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אילו אבקות יש אחרי אימון בכושר

עוד מישהו

Recommended Posts

אני מבין מספיק בשביל לדעת שאתה לא מבין הרבה, ואתה מנסה להוביל אנשים לפתרונות לא נכונים.

אין תרופת קסם. אבל 'לחתוך' חצי מהפחמימות זה לא פתרון נכון. ישנה הערכה גסה שלאחר תקופת מסה, כדאי לחתוך את כמות הפחמימות לחצי(וזה במעבר ממסה לחיטוב ולא במקרה שלו). אבל, מדובר בעקרון מנחה יחיד שמתווסף לתוכנית תזונה מלאה.

אין מה לעשות, אם אתה רוצה להתחטב, אתה זקוק לתוכנית תזונה מדוקדקת בהרבה מאשר בתהליך העלייה במסה. ואם אתה לא רוצה לאבד מסת שריר מסיבית, כדאי מאוד שתתכנן את האימונים והתזונה שלך בקפידה.

AC/DC: לפי איך שאתה מתאר את המקרה(וזה מגיע מתיאורך בלבד, דבר שאינו מספיק כדי לתת אבחון רציני, ובנוסף לכך איני מוסמך בתחום אלא חובב בדיוק כמו הרבה אנשים), אתה נמצא במלכוד קל. העלייה במסה במקרה שלך תהיה קלה יותר, אך מצד שני אתה רוצה בד בבד להתחטב. אם אתה שואל אותי, במקרה כזה אין ממש מנוס מאשר לקבוע תוכנית תזונה עם תזונאית קלינית ולהסביר לה את המטרות. לאחר מכן, עלייך לבנות תוכנית אימונים בהתאם, ועלייך להשקיע. תאמין לי, שעדיף לך לשלם עוד 200 ש"ח לתזונאית שתכוון אותך, מאשר לבזבז חודשים שלמים באימונים לא פרודוקטיביים. בסופו של דבר, אתה תמצא את עצמך מתוסכל מחוסר תוצאות, ותבזבז הרבה יותר כסף בתשלום על מנוי שלא נוצל כראוי.

במכון עובדים איתי שניים במצב דומה לך, והם רציניים ביותר(אחד הדברים הנחמדים בהתמדה במכון הוא שמכירים עוד אנשים עם מטרות משותפות). אין ספק שהם צוברים כוח בקלות יחסית, אך השומן העיקש מפריע לראות תוצאות. למרות זאת, אני כבר חצי שנה רואה את ההתקדמות שלהם והיא מעוררת השראה ומכובדת ביותר. הם מצליחים גם לרדת משמעותית במשקל וגם לגדול במסת השריר ובכוח.

בכל מקרה, לא משנה מה תבחר לעשות - גרעון קלורי(כלומר, לאכול מעט) בצורה לא מבוקרת ובד בבד להתאמן 'הרבה' זאת שיטה גרועה שלא תביא אותך לתוצאות במקרה הטוב, ותגרום לנזק ולפציעות במקרה הרע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני מבין מספיק בשביל לדעת שאתה לא מבין הרבה, ואתה מנסה להוביל אנשים לפתרונות לא נכונים.

אין תרופת קסם. אבל 'לחתוך' חצי מהפחמימות זה לא פתרון נכון. ישנה הערכה גסה שלאחר תקופת מסה, כדאי לחתוך את כמות הפחמימות לחצי(וזה במעבר ממסה לחיטוב ולא במקרה שלו). אבל, מדובר בעקרון מנחה יחיד שמתווסף לתוכנית תזונה מלאה.

אין מה לעשות, אם אתה רוצה להתחטב, אתה זקוק לתוכנית תזונה מדוקדקת בהרבה מאשר בתהליך העלייה במסה. ואם אתה לא רוצה לאבד מסת שריר מסיבית, כדאי מאוד שתתכנן את האימונים והתזונה שלך בקפידה.

AC/DC: לפי איך שאתה מתאר את המקרה(וזה מגיע מתיאורך בלבד, דבר שאינו מספיק כדי לתת אבחון רציני, ובנוסף לכך איני מוסמך בתחום אלא חובב בדיוק כמו הרבה אנשים), אתה נמצא במלכוד קל. העלייה במסה במקרה שלך תהיה קלה יותר, אך מצד שני אתה רוצה בד בבד להתחטב. אם אתה שואל אותי, במקרה כזה אין ממש מנוס מאשר לקבוע תוכנית תזונה עם תזונאית קלינית ולהסביר לה את המטרות. לאחר מכן, עלייך לבנות תוכנית אימונים בהתאם, ועלייך להשקיע. תאמין לי, שעדיף לך לשלם עוד 200 ש"ח לתזונאית שתכוון אותך, מאשר לבזבז חודשים שלמים באימונים לא פרודוקטיביים. בסופו של דבר, אתה תמצא את עצמך מתוסכל מחוסר תוצאות, ותבזבז הרבה יותר כסף בתשלום על מנוי שלא נוצל כראוי.

במכון עובדים איתי שניים במצב דומה לך, והם רציניים ביותר(אחד הדברים הנחמדים בהתמדה במכון הוא שמכירים עוד אנשים עם מטרות משותפות). אין ספק שהם צוברים כוח בקלות יחסית, אך השומן העיקש מפריע לראות תוצאות. למרות זאת, אני כבר חצי שנה רואה את ההתקדמות שלהם והיא מעוררת השראה ומכובדת ביותר. הם מצליחים גם לרדת משמעותית במשקל וגם לגדול במסת השריר ובכוח.

בכל מקרה, לא משנה מה תבחר לעשות - גרעון קלורי(כלומר, לאכול מעט) בצורה לא מבוקרת ובד בבד להתאמן 'הרבה' זאת שיטה גרועה שלא תביא אותך לתוצאות במקרה הטוב, ותגרום לנזק ולפציעות במקרה הרע.

אה, באמת. למה לו להתחטב לפני עליה במסה, לעזאזל ? שיהרוס את החיטוב אחרי זה עם עליה מלוכלכת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאני יודע מה הסיפור שלכם אבל הוא לא ממש מנוסה

נגיד אני 30 אחוז שומן ו20 אחוז שריר אז אני יעבוד בחדר ונאמר תוך חודש אני יהיה 28 אחוז שומן ו21 אחוזי שריר זה מה שאני מנסה ליצור עד שאני יהיה 10 +- אחוז שומן ו30 אחוז שריר ככה שאני יהיה חטוב וגם עליתי במסת השריר קפיש ?

אני כבר עבדתי בשיטה עצמית שלא יצא ממנה טוב לא אכלתי כלום כל היום חוץ מקופסת טונה אחת ו2 בייצים ועבדתי שעתיים וחצי בחדר מתוכם שעה ו20 הליכה מהירה

אסור לבן אדם שמן לרוץ זה דופק לו את האמא של הבירכים

והגב ביגלל צורת הריצה

אם נגיד אני ירד מ30 אחוז שומן ל20 אחוז שומן ואז יתחיל לחטב יהיה טוב לדעתכם ?

יש לי ניסיון קל אפשר לאמר

היתי אצל דיאטנית 160 שקל פגישה אבל זה היה בקטע של דיאטה פחות בעלית מסת שריר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איו דבר כזה שהאחוזים מתחלקים בצורה כזות

לפי החישוב שעושים בווינגט מה שלא שומן נחשב לשריר

זה אומנם לא נכון מדעית כי יש גם עצמות נוזלים וכו אבל ככה זה פשוט לישם את זה בשטח

בעיקרון לגבר בריא צריך להיות בסביבות 20% שומן

10% זה מצוין פחות מזה מתחיל להיות מסוכן

לאשה זה 5% יותר

ואתה אומר 30% שומן

זה די רעה ויכניס אותך לקבוצת סיכון של שמנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח שאני יודע מה הסיפור שלכם אבל הוא לא ממש מנוסה

נגיד אני 30 אחוז שומן ו20 אחוז שריר אז אני יעבוד בחדר ונאמר תוך חודש אני יהיה 28 אחוז שומן ו21 אחוזי שריר זה מה שאני מנסה ליצור עד שאני יהיה 10 +- אחוז שומן ו30 אחוז שריר ככה שאני יהיה חטוב וגם עליתי במסת השריר קפיש ?

אני כבר עבדתי בשיטה עצמית שלא יצא ממנה טוב לא אכלתי כלום כל היום חוץ מקופסת טונה אחת ו2 בייצים ועבדתי שעתיים וחצי בחדר מתוכם שעה ו20 הליכה מהירה

אסור לבן אדם שמן לרוץ זה דופק לו את האמא של הבירכים

והגב ביגלל צורת הריצה

אם נגיד אני ירד מ30 אחוז שומן ל20 אחוז שומן ואז יתחיל לחטב יהיה טוב לדעתכם ?

יש לי ניסיון קל אפשר לאמר

היתי אצל דיאטנית 160 שקל פגישה אבל זה היה בקטע של דיאטה פחות בעלית מסת שריר

אני לא תזונאי - אבל בתזונה הזאת ברור שלא תשיג כלום!

בכל מקרה בפעילות אירובית נצרכים פחמימות - כ 33%-90% מהאנרגיה באימון (תלוי בדופק) מגיע מפחמימות.

אם אתה לא צורך פחמימות - מה שאין בכלל בתזונה שלך - הגוף פשוט מפרק את החלבונים לאנרגיה - זה תהליך שאתה ממש לא רוצה שיקרה.

במצב הזה המסת שריר שלך לא רק שלא עולה - אלא גם יורדת.

ואתה עלול לפגוע בעצמך.

לך לתזונאית.

אפילו בגפישה בודדת לפחות תקבל הכוונה למה אתה צריך לאכול.

אתה צריך לפחמימות טובות כדי להתאושש מאימונים וכדי לאפשר לגוף שלך לשרוף שומנים ולבנות מסת שריר - אכילה של פחמימות פשוטות(סוכרים, לחם לבן וכו') שעה אחרי אימון מעלה את רמת האינסולין בגוף ומקלה עליו בבנית השריר. אכילה של פחמימות מורכבות (לחם מלא, פסטה מלאה, דגנים עשירים בסיבים תזונתיים - כמו fiber1) תורמת להתאוששות ולתחושת שובע לאורך זמן.

צריכת חלבונים צריכה להיות הרבה יותר משמעותית מקופסת טונה ושני ביצים (זה 42 גרם חלבון... לא משנה מה המשקל שלך זה הרבה מתחת למה שאתה צריך) וצריכה להיות מדורגת לאורך היום (לספיגה אפקטיבית של החלבון).

גם חשוב כן לאוכל שומנים טובים - כמו אגוזים, טחינה, אבוקדו וכו' הם גם חיוניים לגוף.

בכל מקרה - לפחות בשביל קווים כללים. לך לתזונאית או תלמד את נושא בעצמך.

תאמין לי אני מקרה שלא עשה את זה ואני כבר שילמתי על כך.

אני ירדית מ 126 ל 86 קילו(1.94 גובה) בדיאטת רעב שהשאירה אותי רזה עם גוף ממש אבל ממש לא אסטתי.

ורק בחצי שנה האחרונה עם תזונאי ועם ידע שרכשתי ועם תוכנית אימונים נכונה אני נראה הרבה יותר טוב.

אין תחליך להבנה של הגוף שלך.

אל תעשה שטויות כמו התפריט המגוחך שבנית (ואני גם עשיתי את זה).

ותכאל בצורה נכונה.

אתה רק תרוויח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא לבנות מסה בשעה שהוא מתחטב.

זה לא Bulk נקי, וגם לא Cut נקי. זה ערבוב של שניהם, ולכן הוא דורש תזונה מדוקדקת בהרבה מהרגיל.

כמו שאמרתי, בשביל תפריט כזה הוא יצטרך לשלם 200 שקל פר פגישה לדיאטן. שווה ? החלטה שלו כבר.

איו דבר כזה שהאחוזים מתחלקים בצורה כזות

לפי החישוב שעושים בווינגט מה שלא שומן נחשב לשריר

זה אומנם לא נכון מדעית כי יש גם עצמות נוזלים וכו אבל ככה זה פשוט לישם את זה בשטח

בעיקרון לגבר בריא צריך להיות בסביבות 20% שומן

10% זה מצוין פחות מזה מתחיל להיות מסוכן

לאשה זה 5% יותר

ואתה אומר 30% שומן

זה די רעה ויכניס אותך לקבוצת סיכון של שמנים

תשמע, מה שאתה אומר לא בהכרח נכון... טכנית, הוא יכול לשקול 50 על 1.90 עם אחוז שומן גבוה. זה לא חייב להיות קשור למשקל שלו.

כמו שכבר אמרו לך - זה לא מתחלק בצורה הזאת. אני אישית לא מציע לך לחטב ולנסות לעלות במסת השריר באותו הזמן, זה מצריך תפריט מאוד קשה ואימונים אינטנסייבים. ההצעה שלי לך - תעבוד על המסה בחורף, ולקראת הקיץ, תתחיל חיטוב. זה מה שרוב המתאמנים (גם הרציניים וגם הפחות רציניים) עושים.

זה לא הולך ככה. כדי לעלות במסת שריר אתה צריך לאכול הרבה יותר מזה. חוץ מזה - לעבוד FBW לדעתי זה מחורבן. בגלל שזה אימון כוללני, אתה צריך לחתוך בצורה רצינית בהרבה תרגילים בכל שריר. מה גם, שאתה מבלה בחדר יותר מדי זמן... עקרונית כל אימון אמור לקחת לא יותר משעה וחצי-שעה וחמישים דקות. לעבוד AB/ABC ניסית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר זה לרדת במשקל בחורף (כאילו שומן) שזה עכשיו ואז בקיץ להתחיל לעבוד על מסת שריר ?

הפוך. בחורף אתה לא צריך להוריד חולצה או משהו, ככה שאתה יכול להשמין קצת בכיף תוך כדי עליה במסה. חודש-חודש וחצי לפני הקיץ תרביץ איזה חיטוב יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאתה אומר זה לרדת במשקל בחורף (כאילו שומן) שזה עכשיו ואז בקיץ להתחיל לעבוד על מסת שריר ?

קרירין - 20% שומן לגבר זה הרבה. 15% זה יותר הגיוני. %10 ומטה זה אכן לא ממש בריא מצד אחד, מצד שני ברוב המקרים אנשים זקוקים לאיזור ה8% שומן כדי לראות ריבועים כמו שצריך.

AC/DC: הבחור(Meir) זורק לך כאן סיסמאות, וחבל שתלך לפיהן.

אומנם גם אני עובד בשיטה שהוא ציין - העלאה במסה(Bulk) ולקראת הקיץ חיטוב(Cut). זאת השיטה הנוחה והקלה יותר, אך אני בספק שהיא מתאימה לך.

למה? הסיבה היא המצב ההתחלתי. אני התחלתי עם 11 אחוזי שומן. ברגע שאתה עובד על מסה, ההכנסה הקלורית שלך עולה משמעותית, ואתה עולה הרבה בשריר, אך גם בשומן. במצבך, אני לא יודע אם כדאי לעלות עוד בשומן(את הדעה גיבשתי לפי דברייך בת'רד הזה. אבל דעה מקצועית צריכה להתגבש ע"י איש מקצוע ופנים מול פנים).

אז נכון, פגישה עם תזונאית תעלה לך 150-200 ש"ח. מצד שני, תחשוב על כמה כסף תחסוך כאשר תגיע לתוצאות הרבה יותר מהירות ולא תבזבז את הזמן שלך במכון. צורת העבודה שלך עכשיו הינה שגוייה ופסולה. במקום לשמוע לעצות חכמי חלם, תשקיע את כמות הכסף הזניחה הזאת ותעבוד כמו שצריך. מדובר בהשקעה שתחזיר את עצמה.

AsD[eyal]: זמן האימון מאוד קשור. יותר משעה-שעה וחצי אימון זה לא מומלץ, וגורם ליותר נזק מאשר תועלת. אני יכול להכנס לגורמים ולהסביר, אבל את זה קרירין יכול לעשות טוב ממני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין - 20% שומן לגבר זה הרבה. 15% זה יותר הגיוני. %10 ומטה זה אכן לא ממש בריא מצד אחד, מצד שני ברוב המקרים אנשים זקוקים לאיזור ה8% שומן כדי לראות ריבועים כמו שצריך.

AC/DC: הבחור(Meir) זורק לך כאן סיסמאות, וחבל שתלך לפיהן.

אומנם גם אני עובד בשיטה שהוא ציין - העלאה במסה(Bulk) ולקראת הקיץ חיטוב(Cut). זאת השיטה הנוחה והקלה יותר, אך אני בספק שהיא מתאימה לך.

למה? הסיבה היא המצב ההתחלתי. אני התחלתי עם 11 אחוזי שומן. ברגע שאתה עובד על מסה, ההכנסה הקלורית שלך עולה משמעותית, ואתה עולה הרבה בשריר, אך גם בשומן. במצבך, אני לא יודע אם כדאי לעלות עוד בשומן(ואני אומר את זה על סמך הת'רד הזה שזה ממש לא קריטריון מספק).

אז נכון, פגישה עם תזונאית תעלה לך 150-200 ש"ח. מצד שני, תחשוב על כמה כסף תחסוך כאשר תגיע לתוצאות הרבה יותר מהירות ולא תבזבז את הזמן שלך במכון. צורת העבודה שלך עכשיו הינה שגוייה ופסולה. במקום לשמוע לעצות חכמי חלם, תשקיע את כמות הכסף הזניחה הזאת ותעבוד כמו שצריך. מדובר בהשקעה שתחזיר את עצמה.

AsD[eyal]: זמן האימון מאוד קשור. יותר משעה-שעה וחצי אימון זה לא מומלץ, וגורם ליותר נזק מאשר תועלת. אני יכול להכנס לגורמים ולהסביר, אבל את זה קרירין יכול לעשות טוב ממני.

כן, אני זורק לו סיסמאות. לפחות אני לא משליך אותו לתזונאית לבזבז את הכסף שלו...

שוב - אל תבקר אותי או את רמת הידע שלי. כשתיהיה לך הסמכה - תחזור אלי.

למה שהשיטה של מסה בחורף וחיטוב בקיץ לא תתאים לו, לעזאזל ? למה אתה מקטלג אותו כמקרה מיוחד או איזה חולה יוצא דופן!? גם אני התחלתי ממשהו כמו 18 אחוז שומן, וגם אני בגובה דומה לשלו - ולי זה עבד מצויין, אז למה לעזאזל שהוא יחטב קודם ואז ידפוק את האמא של החיטוב במסה שאחרי ? למה לו לעשות דבר כזה לעזאזל ?

אגב - את הקוביות בדרך כלל מתחילים לראות באיזור ה11 אחוז, לא 8.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבזבז את הכסף אצל תזונאית?

בוא נעמיד את הדברים באור המתאים:

נגיד מחיר ממוצע למכון הוא 200 לחודש. מנוי שנתי עולה 2400.

מצב ראשון: הבחור עובד בצורה לא נכונה, מתבאס, בוזבז המנוי. נזרקו 2400 ש"ח.

מצב שני: הבחור מנסה להשתמש בשיטה שלך(שהינה שיטה מקובלת וגם אני משתמש בה), אך מסיבות של חוסר ידע, חוסר מסגרת, ונקודת התחלה שונה, הוא עולה עוד באחוזי השומן(ומהסיבה הזאת לא מצליח 'להנות' מממסת השריר שגם מתפתחת) - שוב מתבאס, וזונח את עניין חדר הכושר. שוב נזרקו 2400 ש"ח.

מצב שלישי: כמו המצב השני, רק שכאן הבחור מצליח להתמיד כנגד כל הסיכויים במכון ומגיע לתוצאות. התוצאות יהיו בכל מקרה איטיות יותר(באופן משמעותי) מאשר הקפדה על תוכנית תזונה ואימונים שנבנו במיוחד בשבילו ובהתאם למצבו ולצרכיו. מספיק שבתהליך הוא מפסיד חודש של תוצאות(ושיהיה ברור - זה יהיה הרבה יותר מחודש), הוא כבר זרק את אותו הסכום שהוא היה 'מאבד' בפנייה לתזונאית.

בכל מקרה, אני לא מקטלג אותו כחולה יוצא דופן, אלא אני מקטלג אותו כאדם אינדיוודואלי שצרכיו שונים משל אחרים. ברור מאליו שגם לך אין הסמכה בנושא, אז תרד מהעץ שטיפסת עליו. אני אמשיך לבקר את הידע עד שתבין שאתה מטעה אנשים ע"י הכללות לא רלוונטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...