וירוסים בקבצי DLL - מה עושים? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

וירוסים בקבצי DLL - מה עושים?

Wile E Coyote

Recommended Posts

שלום לכולם. אני מקווה שהגעתי לפורום הנכון.

ברשותי XP SP2.

לאחרונה התגלו מספר וירוסים בודדים בחלק מהקבצים ב- . הסיומת של כל הקבצים היא DLL, ועד כמה שזכור לי, כולם נמצאים בתיקיה System32.

אין לי אפשרות להסיר את הוירוסים ואין לי אפשרות לשים את הקבצים בהסגר.

שאלותיי הן:

1. האם כל קבצי ה- DLL בתיקיה הנ"ל חיוניים לתפקוד מערכת ההפעלה, או שחלקם התווספו עם הזמן כתוצאה מהתקנות שונות?

2. הקבצים הנגועים הם: e1 / feclpron / mqtrupnp / wzcdqwfs. כיצד אני יכול לדעת שקיומם של קבצים אלה חיוני לתפקוד מערכת ההפעלה? האם אני יכול להרשות לעצמי למחוק אותם ולהמשיך לעבוד כרגיל?

3. האם יש אפשרות לתקן או "להחזיר לחיים" קבצים שנהרסו או שנמחקו בעזרת ההתקנה של ה- Windows?

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רלוונטית? לא הבנתי אתה רוצה לפתור את הבעיה?

יותר חשוב כרגע ממידע על ה-DLL הוא סריקה והסרה הוירוסים - ואת זה האנטי וירוס שלך לא עושה היטב.

תרשום לך את שמות ה-DLL בצד, תוריד גירסת ניסיון של קספקסקי ותבצע סריקה והסרה, ואז תחפש בגוגל מידע על כל DLL, התוכנה שמשתמשת בו, ואם ניתן למחוק אותו.

לא צריך להיות גאון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

תרשה לי להוסיף.

האם אני יכול להרשות לעצמי למחוק אותם ולהמשיך לעבוד כרגיל?

3. האם יש אפשרות לתקן או "להחזיר לחיים" קבצים שנהרסו או שנמחקו בעזרת ההתקנה של ה- Windows?

אף וירוס שמכבד את עצמו לא יתן לך פשוט למחוק קובץ בודד שהוא נמצא בתוכו ובכך להסיר אותו.

בעיקרון אפשרי, אבל ברוב המקרים הוירוסים לא יושבים באותם קבצים כך שזה לא ישנה אם "תתקן" את ההתקנה שלך.

תחליף אנטי וירוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידיי היקרים:

ראשית כל אני מודה על התגובות.

אילו הייתי מעוניין לפתור את הבעיה בצורת אנטי וירוס חדש, ייתכן ולא הייתי נכנס דווקא לפורום הזה.

הואיל וזהו פורום , ועיקר נושאיי שאלותיי הוא על רכיבי , ציפיתי לתשובות שהן יותר ברמת ופחות ברמת אנטי וירוס.

"לקנות חדש" זהו פתרון מושלם לכל דבר בעולם, ולא הייתי צריך להיכנס לפורום בשביל להחליט זאת.

ובכל זאת, אם תשימו לב שוב לשאלות, אפשר אולי לחשוב, שהסרת הוירוסים לא ממש הייתה עיקר הבעיה.

תשובה ל- Valorien: אפשר לעשות הרבה דברים. אפשר גם לפרמט ולהתקין מחדש, ומניסיון שלי זה פותר את הבעיה. בכל מקרה על לא חשבתי. אני אנסה לחפש.

תשובה ל- LazyBoy: מחיקת קובץ נגוע תמיד פתרה לי את הבעיה לצמיתות. אולי לא הבנתי למה אתה מתכוון?

בכל מקרה תודה לשניכם!

אם בכל זאת יש כאן מישהו, שיש לו תשובות לשאלות, אני אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה היא שוירוסים משכפלים את עצמם לקבצים אחרים.

רובם אפילו כוללים תוספות לרגיסטרי שדואגות ליצור אותם מחדש אחרי כל מחיקה (בדרך כלל בקובץ בעל שם אחר)

ולכן מחיקה של הקובץ לא תפתור לך כלום.

אני לא מבין מדוע אתה מתנגד לעדכן/להחליף AV.

תוכל להסביר בבקשה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"לקנות חדש" זהו פתרון מושלם לכל דבר בעולם, ולא הייתי צריך להיכנס לפורום בשביל להחליט זאת.

אפשר לעשות הרבה דברים. אפשר גם לפרמט ולהתקין מחדש, ומניסיון שלי זה פותר את הבעיה. בכל מקרה על לא חשבתי. אני אנסה לחפש.

לא אמרתי לך שיש צורך לקנות - הורדת גירסת TRIAL של קספרסקי מספקת לך את כל התכונות של גירסה מלאה ל-30 יום.

עצם העובדה שהוירוסים האלה בכלל נמצאים על המחשב שלך, אומרת דרשני לגביי הנורטון המיושן שאתה משתמש בו.

לא הצעתי ולא עלה דעתי בכלל להציע לך לפרמט - חשבתי שיותר קריטי לך כרגע להסיר את הוירוסים, ואח"כ לחקור לגביי אי אילו קבצי DLL.

ו-LAZYBOY צודק: מחיקת קובץ נגוע לא פותרת את הבעיה.

הוירוסים היום התעלו מעל פתרונות כאלה ממזמן.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה ל- LazyBoy:

אוקיי הבנתי את העניין עם השכפול של הווירוסים.

בכל מקרה, לאחר שאני מוחק את הקבצים הנגועים, תמיד אני סריקה חדשה כדי לוודא, שאכן המחשב נקי.

כיום אני מעדכן את האנטי וירוס בחינם, והמינוס היחיד הוא שהתוכנה יכולה רק לזהות ווירוס ולא להסיר אותו, ולכן אני מסתמך על מחיקות, שמתבצעות כאשר המחשב מאותחל עם דיסקט הפעלה, שבד"כ פותרות את הבעיה, כי ככה הווירוס לא בורח לאף מקום ("עם כל הצער שבדבר"...).

לא אמרתי שאני מתנגד להחליף. בוא רק נגיד שזה לא עומד על הפרק כרגע. אני מניח שבקרוב אני אקנה אנטי ווירוס חדש.

תשובה ל- Valorien:

קניית חדש משמעותה כסף. עוד חודש יצצו עוד כמה ווירוסים שלא יהיו לי בחדש שאקנה, ואז מה? אני אקנה שוב? לא נראה לי.

הורדת גרסת ניסוי בד"כ דורשת תהליך רישום ארוך ומעצבן, שבד"כ כולל בתוכו את מסירת כתובת האי מייל שלי, שאותה אני לא מעוניין לתת, מאחר שאח"כ נשלחות אליי כמויות אדירות של דואר זבל. די מאסתי בגרסאות Trial.

בקיצור שמעתי בעצתו של Valorien: חיפשתי בגוגל ומצאתי, ש-3 מהקבצים הללו לא יגרמו נזק לאחר מחיקתם.

תודה רבה לשניכם!!!

עם זאת אני עדיין מעוניין בתשובה לשאלתי האחרונה (אם מישהו יודע): האם ניתן "להשלים" קבצים שאבדו בעזרת תוכנת ההתקנה של ה- Windows? אם כן, כיצד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשה לי להוסיף משהו בעניין ה-AV

לי יש AV חינמי לחלוטין של AVira שעונה לשם Antivir. הוא יותר קל על המחשב מקספרסקי ומאוד איכותי (אתה מוזמן לעיין בכתבה שהתפרסה באתר שבה Nod32 זכה) ואין שום תהליך הרשמה ושום כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי רישום, אימיילים ודואר זבל - אני אגלה לך סוד (אבל רק בנינו...)

לכל חובב מחשבים שמכבד את עצמו, יש מספר כתובות דוא"ל.

לפחות אחת מהן משמשת ככתובת לרישומים לאתרים שדורשים זאת בצורה חד פעמית.

עצתי לך, פתח לך תיבת דוא"ל חדשה (hotmail, , yahoo, walla זה באמת לא משנה)

ובכתובת זאת תבצע את כל הרישומים שאתרים דורשים - בהנחה שאתה צריך את האתר

בצורה חד פעמית! אם זה אתר חשוב שאתה רוצה לקבל ממנו עדכונים שוטפים ואתה סומך

עליו, תרשם אליו בדוא"ל הראשי שלך.

לבסוף, על מנת שהתיבה לא תיסגר לך מחוסר שימוש, פעם בחודש תכנס אליה ותבדוק אם

יש אימיילים חשובים, ותזרוק את כל הזבל.

אבל זה בנינו - אל תגלה לאף אחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה ל- Valorien:

קניית חדש משמעותה כסף. עוד חודש יצצו עוד כמה ווירוסים שלא יהיו לי בחדש שאקנה, ואז מה? אני אקנה שוב? לא נראה לי.

הורדת גרסת ניסוי בד"כ דורשת תהליך רישום ארוך ומעצבן, שבד"כ כולל בתוכו את מסירת כתובת האי מייל שלי, שאותה אני לא מעוניין לתת, מאחר שאח"כ נשלחות אליי כמויות אדירות של דואר זבל. די מאסתי בגרסאות Trial.

עם זאת אני עדיין מעוניין בתשובה לשאלתי האחרונה (אם מישהו יודע): האם ניתן "להשלים" קבצים שאבדו בעזרת תוכנת ההתקנה של ה- Windows? אם כן, כיצד?

שוב אנחנו עוסקים בהבנת הנקרא - לא אמרתי לך לקנות שום דבר.

אתה יכול להוריד גירסת ניסיון של קספרסקי (היא לא מצריכה שום רישום, וגם ככה מה הסיפור לזייף כתובת), לסרוק, ואח"כ להעיף אותה לכל הרוחות.

מה פה לא ברור?

ולגביי רכישת אנטי-וירוס: על מה אתה מדבר? וירוסים שיצוצו בעוד כמה חודשים ואז תצטרך לקנות חדש? לא נראה לי שאתה מבין איך העסק עובד.

כשאתה קונה אנטי-וירוס, לרוב אתה מקבל מנוי שנה (אם לא יותר) לכל העידכונים שיוצאים.

זה אומר שאתה תהיה מוגן גם מוירוסים שיצאו חודש ויותר אחרי הרכישה.

באמת חשבת שאנשים קונים אנטי-וירוס כל פעם שיש וירוס חדש?

לגביי השלמת קבצים: אתה יכול להריץ משורת RUN את הפקודה

SFC /SCANNOW

שסורקת את קבצי המערכת ובודקת את תקינותם.

כמו כן אתה יכול להריץ התקנת תיקון מ-CD של XP.

קח בחשבון שמערכת ההפעלה לא תיתן לך ל"להתעסק" עם קבצים קריטייים סתם ככה, כדי למנוע נזק.

במידה ותהיה בעיה עם קובץ מסויים אתה בד"כ תקבל סימן כלשהו (הודעת שגיאה לרוב) - ואם אתה ממש צריך, ניתן להוריד קבצי DLL מכאן:

www.dll-files.com

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה ל- Xtract:

הורדתי את מה שהצעת. אני אתקין ואנסה אותו. תודה רבה!

תגובה ל- GSM:

עניין של בחירה ונוחות אישית. אני די מרוצה מהנורטון, וכרגע אין לי שום כוונה לחפש משהו יותר טוב. אני יודע טוב מאוד לשמור על המחשב שלי, ולכן אין לי ווירוסים כלל (מדובר במחשב של אחותי). אילו לא הייתי מתחזק את המחשב שלי כהלכה, ייתכן והייתי מנסה לחפש את האנטי וירוס הטוב ביותר. אני לא מתעלם מההצעות שמביאים בפניי כאן. אני בסך הכל מרוצה משלי.

תגובה ל- goog_one:

אחלה סוד! האמת היא שלא חשבתי על זה. אני בהחלט אנסה את זה. תודה רבה! ושששש... לא גיליתי לאף אחד.

תגובה ל- Valorien:

אין צורך להיכנס לדקויות. לקנות חדש... להוריד חדש... לעדכן ישן... אין הרבה הבדל מבחינתי.

לגבי הרכישה: אני אומנם לא כל כך מבין בעסק (כפי שאמרת), אבל לפחות במקרה של האנטי וירוס שלי יש אפשרות לעדכן אותו עד היום (כבר 5 שנים), אבל העדכון מאפשר לך רק לזהות את הוירוס ולא להסיר אותו. מבחינתי זה לא שווה את הקניה, במיוחד כשאני חוטף וירוס פעם ב- 5 שנים.

אם כבר אתה מדבר על הבנת הנקרא: שמת לב שבינתיים אתה היחיד שבאמת ענה לי על אחת השאלות ששאלתי ורק עכשיו? במקום זה התפתח לו פה ויכוח על אנטי וירוס. בכל מקרה אני אנסה לעשות את מה שאמרת ואני מודה לך על העזרה, ולגבי הדיסק של XP: איפה בדיוק יש אופציה של "התקנת תיקון"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...