ועדת השחרורים החליטה: פחימה הולכת הביתה - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדת השחרורים החליטה: פחימה הולכת הביתה

nosterdmus

Recommended Posts

אז מה? זה לא סותר את מה שאמרתי.

זה דווקא כן כי אתה אמרת" בולשיט "לגבי מה שאמרתי שבכל שאר המדינות האחרות היא הייתה נידונה לעונש מוות .אתה אמרת" בולשיט "אז הנה לך דוגמה.

אותו דבר כמו Milford, אתה קורא רק את מה שנוח לך.

המצב עכשיו אפילו לא קרוב למה שהיה במלחמות האמיתיות שהיו לנו - ששת הימים והיום כיפור (אני לא מתייחס למלחמת העצמאות, לא היינו ממש מדינה אז).

האנתיפדה הראשונה זה כלום לעומת המלחמות. וגם השנייה לא מתקרבת. בשתי המלחמות ההן היו דברים גיוס מילואים מלא, עשרות הרוגים ביום וכדומה.

מה שהיה בלבנון בקיץ האחרון יכול לענות להגדרה של מלחמה, אך גם היא לא ברמה של שתי המלחמות שהזכרתי.

עוד פעם, אם אתה לא מסכים איתי, תשאל את ההורים שלך על התקופות ההן. גם אני לא חייתי אז והידע שלי על זה בא בעיקר מההורים (תכוניסטים בששת הימים, מילואימניקים ביום כיפור) וקצת מתוכניות תעודיות.

אתה לא מבין שבמלחמות העבר זה היה מלחמה נגד מאורגן ,מדינה נגד מדינה.

מי מול אתה בעצם נלחם פה ?צבא שבעצם מסתתר בין אזרחים ומתנהג כמו אזרחים זה לא הופך משנה את המשמעות זאת פשוט צורת לחימה שונה .

אבל אני מניח שזה לא נחשב כהגדרה של מלחמה אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז מה? זה לא סותר את מה שאמרתי.

אותו דבר כמו Milford, אתה קורא רק את מה שנוח לך.

המצב עכשיו אפילו לא קרוב למה שהיה במלחמות האמיתיות שהיו לנו - ששת הימים והיום כיפור (אני לא מתייחס למלחמת העצמאות, לא היינו ממש מדינה אז).

האנתיפדה הראשונה זה כלום לעומת המלחמות. וגם השנייה לא מתקרבת. בשתי המלחמות ההן היו דברים גיוס מילואים מלא, עשרות הרוגים ביום וכדומה.

מה שהיה בלבנון בקיץ האחרון יכול לענות להגדרה של מלחמה, אך גם היא לא ברמה של שתי המלחמות שהזכרתי.

עוד פעם, אם אתה לא מסכים איתי, תשאל את ההורים שלך על התקופות ההן. גם אני לא חייתי אז והידע שלי על זה בא בעיקר מההורים (תכוניסטים בששת הימים, מילואימניקים ביום כיפור) וקצת מתוכניות תעודיות.

עריכה: אופס... הקדימו אותי

Welcome to the new age wars!

האיסלאם פתח במלחמה נגד שאר העולם, הגיע הזמן שתתעורר ותפקח את העיניים!

לא צריך הכרזות בומבסטיות, גם למלחמת לבנון האחרונה לקח להם זמן לקרוא מלחמה, הכל עניין של סמנטיקה.

אה כן, ואנשים (NOT) כמו פחימה פשוט צריכים להרקב באיזה צינוק חשוך ובמקום לא ידוע לשארית החיים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה דווקא כן כי אתה אמרת" בולשיט "לגבי מה שאמרתי שבכל שאר המדינות האחרות היא הייתה נידונה לעונש מוות .אתה אמרת" בולשיט "אז הנה לך דוגמה.

זה לא סותר משתי סיבות: כמו שאני ממשיך להתעקש, אנחנו לא בדיוק במלחמה. וגם אם אתה טוען שאנחנו כן, תסכים איתי שזה שונה מהמצב שהיה בבריטניה במלחמת העולם השנייה. היא היתה אז בסכנת מוחשית מאוד של הפסד ואיבוד ריבונות. אנחנו אפילו לא קרובים למצב הזה (מבחינת האיום הפלסטיני - אני לא מדבר כאן על איראן).

דבר שני - חומרת ענישה קשורה לנזק הבטחוני שנגרם. עם כל התיעוב כלפי מה שטלי פחימה עשתה, הנזק הבטחוני שהיא גרמה הוא מינורי. לא הצלחתי למצוא מידע על הלורד שדיברת עליו, אבל אני מרשה לעצמי להניח שהוא עשה יותר ממה שהיא עשתה.

קרא גם את מה ש-infer73 כתב (3 השורות הראשונות), הוא ניסח את זה לא רע.

אתה לא מבין שבמלחמות העבר זה היה מלחמה נגד מאורגן ,מדינה נגד מדינה.

מי מול אתה בעצם נלחם פה ?צבא שבעצם מסתתר בין אזרחים ומתנהג כמו אזרחים זה לא הופך משנה את המשמעות זאת פשוט צורת לחימה שונה .

אבל אני מניח שזה לא נחשב כהגדרה של מלחמה אצלך.

אני מסכים עם מה שמודגש (ולכן אוטומטית אני לא מסכים עם מה שאחר-כך). הסיבה שאנחנו לא במצב של מלחמה היא לא סוג הלחימה שבו אנחנו נמצאים אלא החומרה שלה. אם היו נהרגים פה אנשים מטרור בכמות שנהרגים בעיראק, למשל, הייתי קורא לזה מלחמה, במיוחד אם היינו בגיוס מילואים מעבר לזה של בטחון שוטף.

Student Hofshi - העימות עם הפלסטינים התחיל הרבה לפני מלחמת האסלאם-מערב שאתה מדבר עליה. גם האנתיפאדה השנייה, שהסיפור של טלי פחימה קשור אליה, התחילה לפני פריצת המלחמה הזאת (התאומים, הפיגועים בעולם בתדירות גבוהה יחסית). כל הדברים הרעים שקורים פה היו קורים גם אם לא היו התאומים וכו'. לכן מה שאמרת בעניין הזה לא רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא סותר משתי סיבות: כמו שאני ממשיך להתעקש, אנחנו לא בדיוק במלחמה. וגם אם אתה טוען שאנחנו כן, תסכים איתי שזה שונה מהמצב שהיה בבריטניה במלחמת העולם השנייה. היא היתה אז בסכנת מוחשית מאוד של הפסד ואיבוד ריבונות. אנחנו אפילו לא קרובים למצב הזה (מבחינת האיום הפלסטיני - אני לא מדבר כאן על איראן).

דבר שני - חומרת ענישה קשורה לנזק הבטחוני שנגרם. עם כל התיעוב כלפי מה שטלי פחימה עשתה, הנזק הבטחוני שהיא גרמה הוא מינורי. לא הצלחתי למצוא מידע על הלורד שדיברת עליו, אבל אני מרשה לעצמי להניח שהוא עשה יותר ממה שהיא עשתה.

קרא גם את מה ש-infer73 כתב (3 השורות הראשונות), הוא ניסח את זה לא רע.

מה שהיה בבריטניה באותה תקופת ברור שזה היה שונה אבל זה עדין נכלל בתוך ההגדרה של Treason משמע = עונש מוות.

ואם אני לא טועה בגלל ה"מגן אנושי "שהיא סיפקה לטרוריסט נהרגו לנו בג'נין 13 חיילים ז"ל.

אני מסכים עם מה שמודגש (ולכן אוטומטית אני לא מסכים עם מה שאחר-כך). הסיבה שאנחנו לא במצב של מלחמה היא לא סוג הלחימה שבו אנחנו נמצאים אלא החומרה שלה. אם היו נהרגים פה אנשים מטרור בכמות שנהרגים בעיראק, למשל, הייתי קורא לזה מלחמה, במיוחד אם היינו בגיוס מילואים מעבר לזה של בטחון שוטף.

גם ל"מלחמה הקרה "היית קורא מלחמה?

הרי בעצם לא היו מלחמות של עימות פנים אל פנים.

סה"כ היה יותר תחרות חימוש של שתי המעצמעות הגדולות בעולם.

בוא נעיף מבט בהגדרה של המילה מלחמה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%94

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהמלחמה הנוכחית עם הפלשתינאים ואירגוני הטרור היא לא "גרדניוזית"(=לא כוללת מילואים) כמו "המלחמות הגדולות" לא אומר שהיא לא מלחמה.

בגלל גישות של אנשים כמוך, אנחנו מפסידים.

אנחנו בעידן חדש של לוחמה, לא עוד סדיר מול סדיר אלא סדיר מול טרוריסטים בתוך אוכלוסייה אזרחית לעיתים חפה מפשע ולעיתים לא.

הטרוריסטים יודעים שהם במלחמה והם לא בוחלים בשום אמצעים להשיג את מטרתם האולטימטיבית שמורכבת ממספר שלבי ביניים:

א. גירוש צה"ל מן השטחים

ב. כיבוש כל "פלשתין"

ג. השלטת האיסלם על כל תושבי "פלשתין" וחוסר זכויות אדם לנשים ובעלי דתות "לא איסלאמיות".

ד. כיבוש אירופה וארה"ב

ה. אותו דבר כמו ג'

הבעיה בגישה שלך, היא שהיא יותר מידי רווחת בארץ ובעולם, ואפילו בצה"ל אני משוכנע שיש מספר די גדול של קצינים ומפקדים שחושבים ש"אה זו לא מלחמה... סתם כמה טרוריסטים שלא התגלחו עם פצצות על הגוף..." ולכן צה"ל פועל בכזאת גמלוניות נוראית מול אירגוני הטרור, כי למרות שהוא הצבא המנוסה בעולם(לצערנו הרב) בלחימה מסוג זה, הוא עדיין מתאים יותר למלחמת סדיר מול צבא סדיר(למרות שגם בזאת הוא לא משהו...(מלחמת לבנון השנייה הייתה מעין שילוב של מלחמה מודרנית מול אירגון טרור ומול צבא סדיר וזה אומר שאתה מקבל את כל היחסי ציבור השליליים של לחימה באירגון טרור יחד עם אירגון טרור שרק חלקית משתמש באזרחים ויש לו גם מפקדות וקוי אספקה ברורים כמו צבא סדיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Student Hofshi - העימות עם הפלסטינים התחיל הרבה לפני מלחמת האסלאם-מערב שאתה מדבר עליה. גם האנתיפאדה השנייה, שהסיפור של טלי פחימה קשור אליה, התחילה לפני פריצת המלחמה הזאת (התאומים, הפיגועים בעולם בתדירות גבוהה יחסית). כל הדברים הרעים שקורים פה היו קורים גם אם לא היו התאומים וכו'. לכן מה שאמרת בעניין הזה לא רלוונטי.

אם לא הבנת, זה סוג המלחמות של הזמן הזה.

ארגוני טרור נגד מדינות ולהיפך.

ווזה לא משנה מתי פרצה האינתיפדה, המטרה שלה זהה.

ושום דבר עדיין לא סותר את העובדה הברורה שפחימה צריכה להרקב בכלא בלי אפשרות לראות אור או אדם אחר ליום אחד נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]listen I can't stand the bitch either, but seriously it seems that people have taken her as an escape goat. the only thing she did wrong (and by wrong I mean illegal, not immoral, because that list would have been very long) was fucking a terrorist. the translation of a classified document charge is bullshit and we all know it. he would have no problem finding somebody to translate it, besides it wasn't even top secret, only confidential (best translation I could find for שמור) and anybody who has been in the army knows how ridicules this level of classification is, even the passes (at their time) were at that level.

that bitch was punished for sleeping with the enemy and for disrespecting the nation's honor, and even though I would like nothing more then to find out she was killed by "mistake" in collateral damage, it's just wrong, even if it feels so right. because, if we were to go down that road we would be no better than them and from there the path to would be unavoidable.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

זה לא משנה אם היא תירגמה מסמכים מלפני 10 שנים או 20 אפילו !

זאת העובדה שהיא פעלה יחד עם האויב!!!!!!!!!!

אותו דבר כמו בן אדם שרצח מישהו לפני 30 שנה ואז תופסים אותו ומאשימים אותו ברצח! למה זה" צודק "הרי הוא עשה זאת לפני 30 שנה מה פתאום קרה?

זה כל הרעיון שהיא שיתפה פעולה עם האיוב ושימשה כמגן אנוש לטרוריסט הזה.

למזלה לא שפטו אותה על הדברים האלה ,שפטו אותה על כך שהיא נכנסה לשטח" אסור "

זה נכנס תחת ההגדרה של המילה TREASON ואני בטוח שאתה יודע טוב מאוד מה זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]I'm not gonna stick around and defend her mostly because I can't stand her but also because I get better things to do. but I will say this, your over simplification of the matter is flawed from it's , be specific as to what respect she conspired with the enemy. not to mention the "age of the document" comment, which I have no idea where you came up with that. I didn't say the document was old, I said it wasn't classified.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

זה לא משנה אם היא תירגמה מסמכים מלפני 10 שנים או 20 אפילו !

זאת העובדה שהיא פעלה יחד עם האויב!!!!!!!!!!

אותו דבר כמו בן אדם שרצח מישהו לפני 30 שנה ואז תופסים אותו ומאשימים אותו ברצח! למה זה" צודק "הרי הוא עשה זאת לפני 30 שנה מה פתאום קרה?

זה כל הרעיון שהיא שיתפה פעולה עם האיוב ושימשה כמגן אנוש לטרוריסט הזה.

למזלה לא שפטו אותה על הדברים האלה ,שפטו אותה על כך שהיא נכנסה לשטח" אסור "

זה נכנס תחת ההגדרה של המילה TREASON ואני בטוח שאתה יודע טוב מאוד מה זה.

בלה בלה בלה

ישראלים שמסייעים לארגוני טרור מקבלים עונשי מאסר הרבה, הרבה יותר ארוכים מטלי פחימה, והיו לא מעט כאלו. אם לשב"כ היה קייס רציני, פחימה לא הייתה משתחררת גם בעוד 10 שנים. תצאו מהסרט שאתם יודעים את העובדות יותר טוב מבית המשפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה הכל עובדות!

אתה בעצם מנסה להגיד שמה שהיא עשתה לא היה ולא נברא.

היא בעצמה אומרת שהיא תירגמה להם מסמכים שנאבדו לצה"ל ,לא סודים או משהו אלא סתם מסמכים שכתוב שמות של מבוקשים.

בנוסף היא שימשה כמגן אנושי לטרוריסט הזה ,כי היא ידעה שאם היא תיהיה לידו צה"ל לא יפגע בו כי היא גם עלולה להיפגע.

וזה אותו דבר כמו אורי אבנרי ששימש כמגן אנושי לערפאת ולא חסר כאלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אני בעצם אומר שבית המשפט מכיר את העובדות יותר טוב ממך, והחליט מתוקף סמכותו להטיל עליה עונש של שלוש שנות מאסר. אתה לא מכיר את כל העובדות, אתה לא יודע איזה מסמך היא "תרגמה", אתה (מן הסתם) לא מכיר את החוק בישראל ולכן אתה (וכמעט כל המגיבים האחרים פה) סתם מתלהם. אם אחד החברים שלך היה רוצח, היית מצפה שיזרקו גם אותך לכלא סתם כי היית חבר שלו?

היא ידעה שאם היא תיהיה לידו צה"ל לא יפגע בו כי היא גם עלולה להיפגע.

זה מעולם לא ממש הפריע לצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, זה יוצא קצת ארוך...

מה שהיה בבריטניה באותה תקופת ברור שזה היה שונה אבל זה עדין נכלל בתוך ההגדרה של Treason משמע = עונש מוות.

לא כל דבר שנכנס להגדרה של בגידה גורר אוטומטית עונש מוות. ההקשר מאוד משנה פה. ומה שהיא עשתה מצדיק ענישה, אבל לא מוות.

עונש מוות הוא הקצה של הסקאלה. ברגע שאתה נותן עונש מוות על פשע מסוים אתה מטשטש את הגבול בינו לבין פשעים יותר חמורים. ויש פשעים הרבה יותר חמורים ממה שהיא עשתה, במיוחד אם אתה מתייחס לנזק שהיא גרמה (שהוא, עוד פעם, מועט).

ואם אני לא טועה בגלל ה"מגן אנושי "שהיא סיפקה לטרוריסט נהרגו לנו בג'נין 13 חיילים ז"ל.

אני מודה שאני לא זוכר את הפרטים, אבל לא נראה לי שזה היה קשור.

גם ל"מלחמה הקרה "היית קורא מלחמה?

הרי בעצם לא היו מלחמות של עימות פנים אל פנים.

סה"כ היה יותר תחרות חימוש של שתי המעצמעות הגדולות בעולם.

בוא נעיף מבט בהגדרה של המילה מלחמה.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%94

תראה, מבחינה מילונית אתה יכול להגדיר את האנתיפאדה כמלחמה. אבל גם כששני ארגוני פשע נכנסים אחד בשני ונהרגים 4-5 אנשים אז אומרים שהם הכריזו מלחמה ביניהם. למרות זאת, תסכים איתי שסדרי גודל כאלה לא נחשבים בהקשר שעליו אנחנו מדברים

כשאומרים "מלחמה" בהקשר שלנו ושל הערבים מדובר על דברים יותר גדולים מהאנתיפאדה.

אם לא הבנת, זה סוג המלחמות של הזמן הזה.

ארגוני טרור נגד מדינות ולהיפך.

ווזה לא משנה מתי פרצה האינתיפדה, המטרה שלה זהה.

ושום דבר עדיין לא סותר את העובדה הברורה שפחימה צריכה להרקב בכלא בלי אפשרות לראות אור או אדם אחר ליום אחד נוסף.

זהו, שזה כן משנה, כי זה ממחיש שהאנתיפאדה לא תלויה בסוג המלחמה החדש הזה.

החמאס והג'יהאד לא צריכים את אלקאעידה כדי לעשות פיגועים.

לכן לא צריך לראות את העניין של טלי פחימה בהקשר של המלחמה אסלאם-מערב.

Judas Iscariot - זה שאני טוען שזאת לא מלחמה כמו המלחמות הגדולות לחלוטין לא אומרשאני מזלזל בה. צריך להתייחס ברצינות לכל האיומים, גם של הפלסטינים וגם של חזבאללה, אבל לכל אחד להתייחס בצורה הראויה לו. בסוגים שונים של עימות אותן פעולות ישיגו תוצאות שונות.

BigDickBastard - "פחימה הורשעה במגע עם סוכן חוץ מתוך כוונה לפגוע בביטחון המדינה, מסירת ידיעה לאויב לתועלתו ועבירה של הפרת הוראה חוקית."

לא פירטו פה לגבי "מגע עם סוכן חוץ", אבל לא נראה לי שמדובר במגע מיני... לא כלאו אותה כי היא שכבה עם זביידי (בהנחה שזה בכלל נכון) אלא כי היא קיימה איתו קשר בכלל.

if we were to go down that road we would be no better than them and from there the path to would be unavoidable.

אם לשב"כ היה קייס רציני, פחימה לא הייתה משתחררת גם בעוד 10 שנים.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא ראיתי שהוא כתב את זה:

אתה טועה. חומת מגן נערך במהלך אפריל 2002. טלי פחימה נעצרה באוגוסט 2004. אין *שום* קשר בין המקרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושה רושם שהרוב הגדול במגיבים כאן לא יודע בכלל על מה היא נשפטה.

כמו כן מתקבל הרושם שאצל הרוב הגדול כאן להזדיין עם ערבים זו עילה מספיק טובה לעונש מוות.

מעניין כמה כאן יודעים שזביידי בכלל נשוי.

אני יכול לספר לכם שרוב העוסקים בפוליטיקה מאמינים שזביידי והשב"כ חברים טובים, טובים מאוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...