אתר Ynet פותח פורטים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתר Ynet פותח פורטים

motaboy

Recommended Posts

יש לי 2 מחשבים מחוברים לhub/switch + מודם אלקטאל פתוח לרטואר.

כל פעם שאני גולש לynet, מכל מחשב, הוא פותח לי במחשב סדרת פורטים בתחום ה4 ספרות, בעוד שבמודם הוא פותח בסדרות עוקבות בפורטים בעלי 5 ספרות.

Nat List של המודם מראה לי הכל בטבלה.

זה סותם לי את ההאב מדי פעם ויש צורך לכבות ולהדליק אותו. המודם ממשיך בלי בעיה.

מה לכל הרוחות הולך שם!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהמכונה שלך היא זאת שיוצרת את החיבורים האלה בשביל להוריד תוכן מולטימדיה או משהו בסגנון.

אחת הסיבות זה שאם יש לך NAT אז לא ניתן ליצור socket ישירות עם המכונה שלך מבחוץ, ניתן רק אם הגדרת port forwarding בראוטר.

בכל מקרה תריץ packet sniffer בשביל לוודא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

הפורטים אקראיים אבל רצים בסדרות כל פעם.

התקנתי סוף סוף חוסם פרסומות לשועל-האש, ונראה שהעניין השתפר פלאים.

אך עדין מוזר שזה קורה. המודם עושה port forwarding אוטומטי כשזה נוגע לאתרי WEB, אבל בשביל שיתוף קבצים יש צורך להגדיר פורטים קבועים nat של המודם.

אגב, זה hub/switch (ערכתי גם בהודעה הראשונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי:

אני חושב שהמכונה שלך היא זאת שיוצרת את החיבורים האלה בשביל להוריד תוכן מולטימדיה או משהו בסגנון.

אחת הסיבות זה שאם יש לך NAT אז לא ניתן ליצור socket ישירות עם המכונה שלך מבחוץ, ניתן רק אם הגדרת port forwarding בראוטר.

הראוטר לא עושה port forwarding אוטומטי. כי המחשב שלך הוא זה שיוצר את החיבור.

פורטים (מקור) אקראיים אבל בסדרות זאת דרך מאוד נפוצה של מערכות הפעלה לפתוח

sockets כלקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פורט זה לא יותר ממספר של 16bit שמצורף בכל סגמנט TCP או UDP.

תחשוב על פורט כחלק מבול שביחד עם עוד מספר חלקים קטנים מרכיב את הבול (ה TCP/UDP header )

שמודבק למעטפה (המידע) שנשלח בדואר (הרשת).

פורטים לא באמת יכולים ל"סתום" לך את הרשת, בדיוק מאותה סיבה שחלקי בולים לא יכולים "סתום" דואר.

זה הסבר מאוד לא מדוייק אבל זה ההסבר הכי פשוט שהצלחתי להמציא...

ה hub/switch שלך הוא לא הבעיה פה (במידה והוא תקין כמובן), בגלל שצוואר הבקבוק שלך זה החיבור שלך לאינטרנט.

ומה רע בפתרון עם החוסם פרסומות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה... בכל אופן, אני בהחלט יודע מה זה פורטים.

חשבתי שהבעיה היא כמו בהאבים הישנים שהיה להם סף של תקשורת רשת שהם מסוגלים להעביר. הבנתי שהבעיה לא קיימת בסוויצ'ים.

ההאב/סוויץ' תקין - החלפתי את הראשון והבעיה נמשכת.

איך אתה מסיק שהבעיה טמונה בחיבור האינטרנט?

חשוב לציין שכהרשת שלי נתקעת, המודם ממשיך כרגיל - הוא אפילו לא מתנתק מהאינטרנט.

הבעיה כזאת מוזרה, שכן אני יכול להיות בP2P במחשב אחד, לגלוש ב5 במחשב השני ושום דבר לא קורה. פתאום יומיים אחרי הכל נתקע בזמן גלישה סתמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שהבעיה היא כמו בהאבים הישנים שהיה להם סף של תקשורת רשת שהם מסוגלים להעביר. הבנתי שהבעיה לא קיימת בסוויצ'ים.

גם ל switch יש מגבלה של כמות המידע שהוא יכול להעביר.

איך אתה מסיק שהבעיה טמונה בחיבור האינטרנט?

חשוב לציין שכהרשת שלי נתקעת, המודם ממשיך כרגיל - הוא אפילו לא מתנתק מהאינטרנט.

אמרת שכשאתה גולש ל YNET החיבור שלך נהיה מאוד איטי וכשאתה מפעיל חוסם פרסומות הכל עובד כמו שצריך.

קח לך 5 דקות ותנסה לחשוב למה הגעתי למסקנה הזאת.

רמז:

ה hub/switch שלך הוא לא הבעיה פה (במידה והוא תקין כמובן), [glow=red,2,300]בגלל שצוואר הבקבוק שלך זה החיבור שלך לאינטרנט[/glow].

הבעיה כזאת מוזרה, שכן אני יכול להיות בP2P במחשב אחד, לגלוש ב5 במחשב השני ושום דבר לא קורה. פתאום יומיים אחרי הכל נתקע בזמן גלישה סתמית.

אם הרשת שלך "נתקעת" לגמרי, כלומר אין פינגים בין המחשבים בתוך הרשת הפנימית.

זה לא קשור ל YNET או לפורטים, רוב הסיכויים שזה hub/switch דפוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד מעריך את העזרה שלך, אבל אני חושש שאתה ממהר להגיע למסקנות, או שאני לא מסביר את עצמי כמו שצריך... ::)

א. Ynet הוא האתר הבעייתי היחידי שעליתי עליו עד עכשיו.

ב. לא אמרתי שהגלישה נהיית איטית. הרשת פשוט נתקעת.

ג. כמו שאמרתי, החלפתי את הswitch באחר והבעיה ממשיכה. מה גם שהswitch הקודם יושב אצל חבר באותה קונפיגורציה (2 מחשבים ומודם/ראוטר) ושם אין בעיות.

יש רעיונות נוספים?

נ.ב

אם לswitch יש גם סף תעבורה, ושני הswitchים שניסיתי נתקעים בסופו של דבר, אז לא הגיוני שיש משהו ברשת אצלי שיוצר עומס תעבורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה סתם אלף פרסומות שמתחברות לאלף אתרים וכל אחד מהם פותח פורט משלו ונהייה בלאגן..

החוסם פרסומות עושה עבודה טובה (ad block plus על firefox). בנתיים עוד לא נתקעה הרשת, לפחות כשאני הייתי בבית.

מוזר שאני היחיד שנתקל בבעיה כזו... ניראה מה יהייה בהמשך אם באמת החוסם פרסומות עושה את כל ההבדל.

תודה לכולכם על העזרה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...