מישהו שמע על קודק בשם xvid ? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו שמע על קודק בשם xvid ?

Sweet_Tooth

Recommended Posts

מאז שאלו שיצרו את

DIVX

החלו לקחת כסף הקבוצות שמוציאות את הסרטים לאינטרנט כמעט והפסיקו להשתמש בו ובמקום פתחו את ה

XVID

שגם מבוסס על הMPEG4 זה קוד פתוח בניגוד לDIVX

אין הבדל גדול בינהם באיכות אבל הקידוד בXVID מהיר יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שאלו שיצרו את

DIVX

החלו לקחת כסף הקבוצות שמוציאות את הסרטים לאינטרנט כמעט והפסיקו להשתמש בו ובמקום פתחו את ה

XVID

שגם מבוסס על הMPEG4 זה קוד פתוח בניגוד לDIVX

אין הבדל גדול בינהם באיכות אבל הקידוד בXVID מהיר יותר

זה נשמע לך הגיוני המשפט הזה?

גונבים אבל דואגים לזכויות של הקודק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לוקחים כסף רק בגלל צרכי רשיון לMPEG4, וסה"כ זה רק לקידוד ברמה מיתקדמת יותר (שבהחלט משפר את איכות הווידאו), הDIVX דיי חופשי אם מקדדים בלי האופציות המתקדמות ומאוד חופשי אם רק צופים.

לגבי הXVID , זה באמת פורמט מקביל אפשר אפילו לקרוא לו מתחרה , מתוך הנסיון שלי האיכות שלו פחות טובה , אין כל כך מה לעשות , גם ביציבות הDIVX5.02 מפגין יותר שרירים (בעיקר בכל הקשור לאופציות דחיסה מתקדמות). אבל הקודק הזה מתפתח.

וזה באמת נשמע דיי מצחיק שקבוצות שמפרות זכויות יוצרים של לא מפרות תנאי שימוש ברשיון של תוכנת הדחיסה , אבל זה לא כי הם דבילים , פשוט הם דוגלים ב"הכל חופשי" ובקוד פתוח חופשי לחלוטין....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שמאחר ו-divx אינו באמת חופשי לחלוטין והוא אינו באמת open source לחלוטין כמו שהיוצרים שלו מתגאים בו, החליטו חבר'ה מתחרים ליצור codec משלהם, open source וחופשי לחלוטין ולקרוא לו הפוך.

XVID נחשב להבטחה בתחום, והאיכות שלו הרבה פעמים יותר טובה מזו של ה-divx. גם לא מעט "קבוצות" מתחילות לעבוד איתו בצורה שוטפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

XVID נחשב להבטחה בתחום, והאיכות שלו הרבה פעמים יותר טובה מזו של ה-divx. גם לא מעט "קבוצות" מתחילות לעבוד איתו בצורה שוטפת.

כל הקבוצות עברו ל-XviD כבר. הבעיה שלי איתו שהאיכות שלו טיפה יותר גרועה משל DivX. והגודל נשאר אותו גדול.

אני מקווה שזה ישתפר בעתיד.

תחליטו. למה יש איכות יותר טובה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דחיסת ווידאו בימינו היא לא דבר פשוט ויש הרבה פרמטרים זה ממש לא 1 מול 1.

אבל ככה, DIVX 5.02 פרו שדוחס עם B FRAMES ועוד כמה אופציות מתקדמות יוצר איכות יותר טובה מ XVID שעדיין לא יציב בתכונות מתקדמות אלה ולכן לא ממש כשדי להפעילם איתו ולכם DIVX 5.02 PRO שיודע טוב איך להשתמש בתכונות אלה יוצר איכות ווידאו יותר טובה מXVID, גם ל XVID יש עיוותים מעצבנים שנתקלתי בהם שדי מציקים.

בקיצר אם אני מבין נכון את האופי הכללי של שאלתך (או בקיצר אתה NEWBIE בעניין) תשתמש ב DIVX 5.02 יותר יציב ויותר תמיכה ויותר קל להשתמש בכל מקרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...