צריך הסבר - מה הופך ספק לספק איכותי ? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך הסבר - מה הופך ספק לספק איכותי ?

m159

Recommended Posts

הבנתי כאן בפורום מה ההבדל בין ספק ג'נרי לספק של חברה מוכרת שסומכים על מה שהיא מייצרת, אבל אני עדיין לא מבין

מה הופך ספק מסוים לאיכותי יותר ומה הופך אחר לאיכותי פחות.

המגמה הבולטת בפורום היא להמליץ בד"כ על הLiberty 400W של אנרמקס ועל מארז P150 של אנטק והספק המובנה שלו (NeoHe אם אני לא טועה)

לא בדיוק הבנתי מהי איכותם על פני ספקים אחרים של חברות כמו Hec (ה500W TDTF נותן יותר Watt ואמפר משני העליונים) או של coolermaster

וכדומה...

אשמח אם יוסבר לי איך קובעים איכות של ספק ולא רק על פי חברה או מחיר

או אם יש לינק לאיזה אתר או מדריך "ספקי כוח לטמבלים" אשמח אם יובא לתשומת ליבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון בוא נחדד קצת. לא כל ספק שהוא מחברה מוכרת הוא איכותי ע"ע הספקים לשוק הנמוך-בינוני של TT.

לגבי ה-HEC,יש עוד הרבה קריטריונים שהופכים ספק לאיכותי חוץ מכמות A וכו'. יש יעילות,יש שקט,יש רגולציה,איכות חומרים,מודלרי או לא וכו' וכו'

בסטיקי פה בפורום יש מידע על ספקים ג'נריים. אפשר להגיד שספקים איכותיים הם בדיוק ההפך מכל מה שרשום שם.

עוד הערה קטנה,אין שום "מגמה" בפורום הזה לגבי ליברטי ו-P150. יוצאים וספקים חדשים (אומנם לא בתדירות גבוהה) וממליצים על הטוב ביותר בתקציב נתוון ולא מקובעים על מארז או ספק אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"המגמה" שעליה דיברתי אולי אינה עדכנית לפורום זה מאז שהוא נפתח

אבל כרגע זו הגישה השלטת שאני התרשמתי ממנה, כבר כמעט שבוע שאני בודק בחיפוש בפורום שמות של דגמים שונים וברוב הדיונים ההמלצה

ניתנת לp150 או לליברטי+מארז כלשהו.

אבל זה לא העיקר.

הייתי רוצה להבין עוד בנושא הרגולציה (קודם כל מה זה), איכות החומר ואיך שני אלה משפיעים על ביצועי ספק שלא מבצעים או יבצעו

עליו (המקרה הפרטי שלי).

בנוסף, כמה אמפר צורכים החלקים ה"חשובים" במחשב בד"כ (מעבד, כ.מסך, דיסק קשיח) ?

לדוגמה, רשום על ה8800GTS שהוא זקוק למינימום של 26 אמפר מהספק, האם בכל זמן נתון הכרטיס בולע 26 אמפר ?

או שזה המתח הבטוח שלו והוא אובד במתחים נמוכים יותר בבט"ש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שהכרטיס המדובר לוקח 12-13A אבל אל תתפוס אותי במילה. אני חושב שזו צריכה בממאץ וכמובן שהכרטיס רוב הזמן דווקא לא במאמץ.

לגבי ה"מגמות" זה פשוט עניין של תקציב (שבהרבה מקרים דומה) ודרישה לשקט שה-P150 מספק את זה.

רגולציה בקצרה זה הסטייה מהזרם המקורי,לעוד מידע יש "גוגל".

איך איכות החומר משפיע על ביצועי ספק? אני מניח שלא משפיעה באופן ישיר. כמובן שספק איכותי יותר יהיה קריר יותר מן הסתם יתן מתחים יציבים יותר ויחזיק שנים רבות יותר.

אם תתן תקציב נוכל להמליץ על משהו ספציפי ולא לדבר באויר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עומד על תקציב של בערך 650-700 ש"ח לספק + מארז.

חשבתי על הסונטה II של אנטק

או אולי מארז הצ'יפטק מאש שחור מKSP או מארז 6920 של HEC + ספק Hec ace 480W

אבל מה שאני רוצה להבין זה איך לדעת לקבוע בעצמי מה בררה ומה איכותי בלי הסתמכות על מחיר ושם החברה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עומד על תקציב של בערך 650-700 ש"ח לספק + מארז.

חשבתי על הסונטה II של אנטק

או אולי מארז הצ'יפטק מאש שחור מKSP או מארז 6920 של HEC + ספק Hec ace 480W

אבל מה שאני רוצה להבין זה איך לדעת לקבוע בעצמי מה בררה ומה איכותי בלי הסתמכות על מחיר ושם החברה בלבד.

לקרוא ביקורות.

אתרים כמו

www.jonnyguru.com

www.silentpcreview.com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האתרים האלה לא מועילים לי מידי מבחינת הביקורות שלהם למה שמוכרים בארץ

אבל תודה בכל זאת.

אכפת לכם להגיב על 3 האופציות שהצגתי בשביל המארז ספק הפוטנציאלים שלי

איזו עדיפה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש המון קומבינציות אפשריות תלוי מה אתה מחפש ומה הטעם האישי שלך.

ליברטי +6920

ליברטי+ AMMO 533

ליברטי + CM 534

"" + הצ'יפטק.

שים לב שאם באמת תיקח את ה-P150 (צריכים לראות אם 88GTS נכנס בו) אתה מקבל מארז איכותי מאוד וספק איכותי בהרבה מהליברטי וגם שקט מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...