חמאס: מדינה פלסטינית בגבולות 67, והודנא של 15 שנה - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חמאס: מדינה פלסטינית בגבולות 67, והודנא של 15 שנה

Milford Cubicle

Recommended Posts

א. לא אמרתי שהמשפט שלך שקר(אחרי הכל פשוט לקחת את הנבואה והצבת שמה דברים אחרים)

והטעות המינורית היא שפשוט השמיים והארץ היו עדים בשירת האזינו

ב. מצטער אבל גם גדולים ממני(כמו הרמב"ם ) לא יכולים

ג. בין השאר- כן

וז"א יש סתירות גם בעניינים רוחניים(וגם ריה"ל סובר כך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם כך, אדם יכול להאמין או לא להאמין בכל דבר שימצא לנכון(כל עוד לא הוכחה נכונותו/אי נכונותו) - והוא יהיה צודק. זה סותר לחלוטין אחד את השני - הרי לא חסר מצבים שבהם אמונות סותרות אחת את השניה.

בדיוק. אין שום דבר רע בזה, אבל האנושות הרסה את כל היופי שברעיון הזה של האמונה, בגלל שאנשים תמיד הלכו בקטע של "אם זאת האמונה שלי אז אני צודק - ובהכרח אתה טועה, אז עכשיו אני אלחם בך".

בנוסף לכך שחלק לא קטן מהגזע האנושי מורכב מאנשים שמאמינים במה שאחרים מכתיבים להם להאמין - מתוך כוונות הרסניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^מחזק.

א. לא אמרתי שהמשפט שלך שקר(אחרי הכל פשוט לקחת את הנבואה והצבת שמה דברים אחרים)

והטעות המינורית היא שפשוט השמיים והארץ היו עדים בשירת האזינו

ב. מצטער אבל גם גדולים ממני(כמו הרמב"ם ) לא יכולים

ג. בין השאר- כן

וז"א יש סתירות גם בעניינים רוחניים(וגם ריה"ל סובר כך)

א. אבל אם המשפט שלי הוא לא שקר, הרי שהוא אמת. כיצד זה יכול להיות? האם אני חכם יותר מאלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הקטע שאתה מדבר עליו הוא נכון כי אם אני מאמין שיש רק דרך אחת אז בהכרח כל דרך אחרת תיהיה שגויה

כן, חידדת קצת מה שאמרתי. כלומר, בפרט זאת עוד בעיה - אנחנו לא יכולים להאמין שיכולה להיות יותר מדרך אחת, או שאותה דרך יכולה ללבוש הרבה צורות ולהיות נכונה בכולן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^מחזק.

א. אבל אם המשפט שלי הוא לא שקר, הרי שהוא אמת. כיצד זה יכול להיות? האם אני חכם יותר מאלוהים?

יכול להיות שזאת סתם טעות. וזאת לא חוכמה כל כך גדולה לקחת את דבר ה' ולהציג אותה כשלך(עם שינויים מינוריים שהם אלו הטעויות שלך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוכמה גדולה או לא, זה המשפט. לצורך העניין הייתי יכול לומר "אני חכם מאלוהים", אז? רציתי ששני המשפטים יהיו מקבילים אחד לשני.

ומה טעות מה? אם הוא לא שקר, הוא אמת. אין אפור באמצע, אין אולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: לזה רציתי להגיע. שתאמר שהמשפט שלי הוא שקר.

מה הופך את המשפט שלי לשקר ואת הציטוט שלך לאמת? רק משום שזה נכתב בספר(שע"פ דעתי מלא בשטויות ובשקרים) ישעיהו? ואם כן(מתערבים שתאמר "כן"?), מה הופך את ספר ישעיהו לצודק יותר ממני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוכמה גדולה או לא, זה המשפט. לצורך העניין הייתי יכול לומר "אני חכם מאלוהים", אז? רציתי ששני המשפטים יהיו מקבילים אחד לשני.

ומה טעות מה? אם הוא לא שקר, הוא אמת. אין אפור באמצע, אין אולי.

לא על זה הדיון בעמוד האחרון? על העניין שאמת מבחינתך היא שקר מבחינתו של אחר אם האמונות סותרות?

אם אתה באמת מאמין במשפט הזה, אז מבחינתך הוא אמת, שמבוססת אך ורק על האמונה שלך - שנוגדת אמונה של אדם דתי, שמבחינתו זהו שקר.

בוא נאמר שה"אפור באמצע" הוא טווח האמונות בעולם שלא מחזיקות בדעה לגבי האם אתה חכם מאלוהים או לא. אז מבחינה זו המשפט הוא לא שקר, ולא אמת.

לכן aquarius לא הגדיר את המשפט "אתה חכם מאלוהים" כשקר. הוא לא שקר באופן מוחלט, עדיין יש תחום אפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הופך את ספר ישעיהו לצודק יותר ממני?

עדיין לא נפל לך האסימון, אה?

ספר ישעיהו יותר צודק ממך, לפי אמונתו של aquarius. מה כל כך מסובך? אני מניח שבשביל עצמך הוא פחות צודק ממך (ואם אני טועה, אז אתה מתוסבך במיוחד :P ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...