חמאס: מדינה פלסטינית בגבולות 67, והודנא של 15 שנה - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חמאס: מדינה פלסטינית בגבולות 67, והודנא של 15 שנה

Milford Cubicle

Recommended Posts

א. ומדוע לא? מה מונע ממני להבין זאת?

ב. וכיצד ישות לא מוחשית כמו הקב"ה(במידה והוא אכן קיים) יכולה להבין דבר כ"כ מוחשי כמו משכב זכר ולאסור אותו?

ג. האם בלב שלם אתה יכול לומר שיש להעניש "כופרים"(תגדיר כרצונך)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 161
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

א. אני אצטט "כי גבהו שמים מארץ כן גבהו דרכי מדרככם ומחשבותי ממחשבותיכם"- קודם כל צריך להידבק בה' ורק אז אפשר להתחיל לנסות להבין

ב. אני לא יכול לומר כלום לגבי הבנה או ידיעה כי פשוט זה לא מובן(רמב"ם הלכות תשובה)

ג. יש להעניש -כן, לא על ידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. מאיפה לקוח הציטוט? ומדוע גבהו שמיים מארץ? תרשה לי לצטט: "כי סלע גדול מאבן כן גדולה חוכמתי מחוכמתך ומעשיי ממעשייך" - אני לאלוהים. שני המשפטים מקבילים זה לזה, מה הופך משפט אחד מהם לאמת ואילו את השני לשקר?

ב. וכיצד הינך מסוגל להאמין בדבר שלא ניתן להסברה ואינו מוחשי על מנת שתוכל להוכיח את קיומו?

ג. תגדיר "כופר".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. וכיצד הינך מסוגל להאמין בדבר שלא ניתן להסברה ואינו מוחשי על מנת שתוכל להוכיח את קיומו?

תגיד... אתה יודע מה המשמעות של המילה "אמונה" נכון..? ::)

אם זה לא היה ככה, לא היתה סיבה למילה נוספת ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הציטוט לקוח מישעיה וזה בדיוק למה זה יותר טוב מהמשפט שלך(שיש בו טעות)

ב. פשוט מאמין

ג. אדם אשר כופר בה'- אין כאלו בימינו- ירידת הדורות

א. איפה נמצאת הטעות? מה הופך את ספר ישעיהו לטוב יותר ממני?

ב. גם אני מאמין שמדובר בשטות אחת גדולה. אז? אני מסביר מדוע, אתה לא.

ג. כיצד אדם יכול לכפור בה'? מה הקשר לירידת הדורות?

תגיד... אתה יודע מה המשמעות של המילה "אמונה" נכון..? ::)

אם זה לא היה ככה, לא היתה סיבה למילה נוספת ;)

כאשר אני מאמין בדבר מסוים, אני מסוגל להסביר מדוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

לא ממש... אתה מאמין במדע. למה? כי נוח לך מאוד להאמין בזה. כי קל לך להבין את זה. בלה בלה בלה. אני ממש לא אתחיל בעוד דיון-ויכוח על למה הוא עוד סוג של אמונה, אבל פשוט מאוד - הסיבה שקיימת המילה "אמונה" היא בדיוק זה - משהו שאתה "יודע" ואתה לא ממש יכול להצדיק אותו לוגית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה שתהיה בעיה להאמין במשהו שלא הוכחה קיומו או אי קיומו. כשלראשונה קמה התיאוריה שקיימים חיידקים, או שחומר מורכב מגופים בלתי נראים לעין, לא היתה דרך להוכיח זאת, ובכל זאת היו אלו שהאמינו לכך. שלא לדבר על איך שהיוונים הקדמונים האמינו (בלי יוצא מן הכלל) שהעולם שטוח. לא היתה דרך להוכיח אחרת, וזו היתה הדעה הרווחת.

מי יודע, אולי בגלל התפיסה המוגבלת של האנושות אלוהים אכן קיים ואין לנו האמצעים להוכיח זאת? בכל מקרה, אין שום סיבה שיהיה קושי להאמין במשהו שלא הוכחה קיומו, כל עוד זה נשמע הגיוני ומתקבל על הדעת (ככה זה היה לאורך כל ההסטוריה האנושית). ולציבור המאמין, קיומו של אלוהים מאוד הגיוני ומתקבל על הדעת.

לגבי ההסבר מדוע - זה כבר עניין אישי וסובייקטיבי מאוד.. כמו שאני יכול להסביר למה אני מאמין באלוהים אתה יכול להסביר למה אתה לא, ואין שום סיבה ששני ההסברים יהיו פסולים, מכיוון שמדובר בנושא מופשט לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הקטע של אמונה- פשוט תסתכל בהגדרה של בן שושן ותבין שהכל קשור לדעה האם יש אל או לא

א. איפה נמצאת הטעות? מה הופך את ספר ישעיהו לטוב יותר ממני?

ב. גם אני מאמין שמדובר בשטות אחת גדולה. אז? אני מסביר מדוע, אתה לא.

ג. כיצד אדם יכול לכפור בה'? מה הקשר לירידת הדורות?

כאשר אני מאמין בדבר מסוים, אני מסוגל להסביר מדוע.

א. הטעות מינורית ולא כל כך קשורה, ומה לעשות שישעיה היה נביא ואתה לא (ובינתיים זאת מחמאה)

ב. מה לעשות שאתה רגיל לחשוב רק באמצעיים גשמיים ולא רוחניים- עוד איזה מאה שנה אני מתאר לעצמי שאתה תבין הכול

ג. כאשר אדם עושה הכל כדי למרוד בה' זה נקרא כפירה. והקשר לירידת הדורות זה שכמו שיש דרדור ברמה הרוחנית אז גם ה"עבריינים "לא כל כך "איכותיים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא חייב להשמע הגיוני ומתקבל על הדעת, אלא רק לאותו אדם.

אם כך, אדם יכול להאמין או לא להאמין בכל דבר שימצא לנכון(כל עוד לא הוכחה נכונותו/אי נכונותו) - והוא יהיה צודק. זה סותר לחלוטין אחד את השני - הרי לא חסר מצבים שבהם אמונות סותרות אחת את השניה.

א. הטעות מינורית ולא כל כך קשורה, ומה לעשות שישעיה היה נביא ואתה לא (ובינתיים זאת מחמאה)

ב. מה לעשות שאתה רגיל לחשוב רק באמצעיים גשמיים ולא רוחניים- עוד איזה מאה שנה אני מתאר לעצמי שאתה תבין הכול

ג. כאשר אדם עושה הכל כדי למרוד בה' זה נקרא כפירה. והקשר לירידת הדורות זה שכמו שיש דרדור ברמה הרוחנית אז גם ה"עבריינים "לא כל כך "איכותיים"

א. מהי הטעות? מינורית ככל שתהיה, מהי? עצם העובדה שהוא היה "נביא"(ע"פ אמונתך) לא הופכת אותו לצודק יותר ממני.

ב. אז תסביר לי באמצעי רוחני. שלא יהיה גשמי, אבל תסביר.

ג. האם כדי לכפור, אדם חייב בהכרח להרוג(באופן ישיר או עקיף, זה לא משנה כרגע)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא פשוט - הוא מאמין שהמשפט שלו נכון (ובמקרה הספציפי הזה, יש איתו עוד רבים אחרים). אתה מאמין שהמשפט שלך הוא נכון. יש סתירה בין האמונות שלכם.

וזה כלל ידוע (אני מקווה) בויכוחים - אם יש התנגשות ברמת האמונה בין אנשים, אין שום בסיס לויכוח.

זה כמו להתווכח אם 1+1 זה 10 או 2 (בהשאלה מבינארי / דצימלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...