Cable connection via PPtP w/o DHCP - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Cable connection via PPtP w/o DHCP

osyav

Recommended Posts

לחברי הפורום שלום, עד כה היו לי בבית 2 מחשבים על רשת אלחוטית עם נתב המחובר ל ADSL. בעקבות המעבר לאינטרנט של הוט התעוררה הבעיה הנצחית שלא ניתן להתחבר על L2TP או PPTP over DHCP דרך הנתב, אלא רק PPTP רגיל. בעברית, אני צריך IP קבוע או שמשתנה לעיתים נדירות. כיצד משיגים זאת? שמעתי שחברות מחלקות בלי בעיה אך נטויזן ביקשה תוספת של 20 דולר!!! לחודש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחברי הפורום שלום, עד כה היו לי בבית 2 מחשבים על רשת אלחוטית עם נתב המחובר ל ADSL. בעקבות המעבר לאינטרנט של הוט התעוררה הבעיה הנצחית שלא ניתן להתחבר על L2TP או PPTP over DHCP דרך הנתב, אלא רק PPTP רגיל. בעברית, אני צריך IP קבוע או שמשתנה לעיתים נדירות. כיצד משיגים זאת? שמעתי שחברות מחלקות בלי בעיה אך נטויזן ביקשה תוספת של 20 דולר!!! לחודש...

מה הבעיה ?

תבדוק עם חברות אחרות יתנו לך בחינם תגיד לנטויזין ביי ביי .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שנקרא IP קבוע זה לקבל מהספק IP קבוע "חיצוני" באינטרנט.

זה טוב אם אתה צריך לגשת למחשב דרך האינטרנט לעיתים דחופות (מצלמה המשדרת לאינטנרט, , להקים אתרון או שרת FTP קטן).

חיבור ללא חייגן זה לקבל IP קבוע מספק התשתית (HOT, לא קיים בADSL) שעל פיו אתה מאומת אצל הספק (במקום שם המשתמש והסיסימא).

השיטה העקומה זה לא זה ולא זה... שיטה העקומה אתה אמנם מקבל IP קבוע מהתשתית, אבל היא לא משתמש אותך להתחברות אוטומטית לספק, אלא רק כאמצעי לחיבור PPTP עם שם המשתמש והסיסימא.

אז בעצם אתה נלחם בכל העולם (ספק האינטרנט וספק התשתית) ויוצא עם חצי תאותך בידך.

אבל אם יש לך שמתחבר בPPTP בלי DHCP אוטומטי אז זאת אופציה.

אני לא שמעתי שנטויז'ן עושה בעיות בעניין, אולי הם חשבו שאתה מבקש IP קבוע אצלהן, דבר שאכן כל הספקיות מעניקות - בתשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתם על זה שחיבור ללא חייגן - זה בעצם קבלת ip קבוע מהכבלים

וגם קצת על לקבל ip קבוע מה isp

לידע כללי, שאני מקבל ip קבוע מהכבלים - ה ip הזה הוא כתובת ברשת פנימית של הכבלים ולא של האינטרנט העולמי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך חיבור קבוע דרך הספק אז אתה מקבל כתובת ip אינטרנטית קבועה(במילים שלך-"של האינטרנט העולמי") - אתה אוטומטי מחובר לאינטרנט

אם יש לך חיבור קבוע של הכבלים אז אתה מקבל כתובת ip קבועה של הכבלים - אתה עדין צריך חייגן במחשב כדי להתחבר לאינטרנט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתם על זה שחיבור ללא חייגן - זה בעצם קבלת ip קבוע מהכבלים

וגם קצת על לקבל ip קבוע מה isp

לידע כללי, שאני מקבל ip קבוע מהכבלים - ה ip הזה הוא כתובת ברשת פנימית של הכבלים ולא של האינטרנט העולמי ?

אכן כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את הנושא ולמען העתיד אלו הם הפתרונות:

1. בניגוד לתשתית הADSL בארץ, השיטה בה עובדים הכבלים בארץ לשם התחברות לספק האינטרנט נדירה, ולכן נתבים רבים אינם תומכים בה.

2. מי שמחובר או יהיה מחובר לחברת כבלים צריך להעדיף נתב L2TP או PPTP DHCP.

3. מי שאין לו נתב כזה יכול לפעול באחת השיטות הבאות:

א. השיטה העקומה - הגדרת הנתב ל DYNAMIC IP ואז העתקת כתובת הIP המתקבלת לתוך הגדרות ה PPTP בתור כתובת IP שסופקה ע"י ISP.

ב. בקשת כתובת איי פי קבועה (פנימית) של רשת הכבלים. בקשה זו נעשית ע"י חיוג ל HOT ולא לחברות האינטרנט. באם נתקלים בנציג HOT שאינו מבין מה רוצים ממנו, לבקש את הממונה וכו'.

ג. בקשת התחברות ע"י DYNAMIC IP לספק האינטרנט: כלומר, הספק שלכם יחובר באופן תמידי לחברת הכבלים, כך שכאשר המודם שלכם מתחבר יש ללא חייגן. לשם דבר זה כדאי לדעת שחברת נטוויזן אינה מספקת שירות זה, אך חברת ברק 013 מספקת אותו ללא תמורה נוספת. הבקשה היא מספק האינטרנט (ISP) המעביר את הבקשה בעצמו ל HOT. כאשר החיבור הועבר ללא חייגן, הראוטר צריך להיות מוגדר על DYNAMIC IP, ללא שום הגדרה נוספת.

השיטה ג' היא העדיפה, אלא שאנשים שיש להם יותר מספק אחד מסיבה כלשהי יאלצו להסתפק באחד, כיוון שהיא מנתבת את הקו אוטומטית אל הספק שנבחר.

אודה לעורכים אם הם יערכו את ההודעה ויוסיפו ל THREAD כדי שנושא חשוב זה לא יעלם מעיני המבקרים בפורום.

יבגני אוסטרובסקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...